Korcan Karar: "Birkaç saat daha geç kalsaydım, bacağımı da kaybedebilirdim"

Magazin Haberleri
Korcan Karar: "Birkaç saat daha geç kalsaydım, bacağımı da kaybedebilirdim"

Bir dönem ana akım medyada haber bülteni sunan ünlü televizyon habercisi Korcan Karar, kangren nedeniyle sadece 48 saat içerisinde ayak parmağını kaybetti. Sağlık sorunu sebebiyle zor günler geçiren Karar, ayak parmağını kaybetme sürecini anlattı.

Gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar, bir gazetedeki köşesinde gazeteci ve haber spikeri Korcan Karar’ın yaşadığı sağlık problemlerini anlatmıştı. Dündar, Karar'ın kangren olduğunu duyurmuştu.

Korcan Karar: "Birkaç saat daha geç kalsaydım, bacağımı da kaybedebilirdim" - Resim : 1

"PARMAĞIM 48 SAAT İÇERİSİNDE SİMSİYAH OLDU"

Diyabet nedeniyle bacağındaki üç damarı tıkanan ancak farkına varmadığı için sağ ayak parmağı kangren olan ve geçtiğimiz günlerde parmağı ampute edilen Spikeri Korcan Karar, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Korcan Karar: "Birkaç saat daha geç kalsaydım, bacağımı da kaybedebilirdim" - Resim : 2

Pandemi nedeniyle hastaneye gitmeyi ya da tahlil yaptırmayı bir süre için birçok kişi gibi askıya aldığını anlatan Karar, “Hiçbir belirti olmadı. Uyuklama hali, baş dönmesi, herhangi bir belirti olmadığı için de hayatıma normal olarak devam ettim. Bu süreçte de şeker içten içe işledi, çok sinsi bir hastalık olduğunu gayet açık ve net gördüm ve sonunda da sağ bacağımda üç damar tıkanmış. Sadece 48 saat içerisinde baş parmağımın yanındaki parmağım simsiyah oldu. Bunu saat saat yaşadım. Hastaneye geldiğimde üç damarımın tıkalı olduğunu öğrendim. Hekimler öncelikle bu damarları açtı. Hastalık çok kısa bir sürede bütün bacağı sarabiliyormuş ve kişi tüm bacağını kaybedebiliyormuş. Birkaç saat daha geç kalsaydım bacağımı da kaybedebilirdim.

Damarlarım açıldıktan sonra ameliyata girdim ve bu kadar önemli bir kangreni sadece tek bir parmağımın alınması ile atlattım” dedi.

Kaynak: İHA

Korcan Karar Korcan Karar kangren Korcan Karar kangren oldu mu Uğur Dündar magazin haberleri