Çukur'un Aliço'su Rıza Kocaoğlu su diyetiyle 15 günde 9 kilo verdi

dizisinde canlandırdığı Aliço karakteriyle beğeni toplayan Rıza Kocaoğlu, yaz aylarında aldığı kilolar nedeniyle çok konuşulmuştu. Temmuz ayında detoks kampına giren ünlü oyuncunun kısa sürede kilo vermesinin sırrı ortaya çıktı.

03.02.2021 11:36 | Son Güncelleme : 03.02.2021 11:43

Geçtiğimiz yaz Bodrum’da göbekli haliyle dikkat çeken oyuncu Rıza Kocaoğlu, basına yansıyan görüntülerinin ardından sosyal medya hesabından "Aya benzer göbeğime doğal olarak diyetteyim. Ah şu kaderi çözersem eğer bekle geliyorum. Çok öpüyom hepinizi" paylaşımında bulunarak takipçilerini güldürmüştü. 

Temmuz ayında detoks kampına giden Rıza Kocaoğlu, İstanbul'a dönünce spora ağırlık verdi ve salonda çektirdiği pozları Instagram hesabından yayınlamayı ihmal etmedi. 41 yaşındaki oyuncu paylaşımlarıyla hızla kilo verdiğini ortaya koydu. 

“15 GÜNDE 9 KİLO VERDİ”

Göbekli fotoğraflarının ortaya çıkmasından sonra sıkı bir diyete girdiğini dile getiren ünlü oyuncu, 16 kilo verdiğini açıkladı. 

Detoks ve su diyeti yaptığını ifade eden Kocaoğlu, “Su diyetiyle 15 günde dokuz kilo verdim. İki hafta su ve kahveyle beslendim. O dönem boyunca vücudumda biriktirdiklerimi harcadım. İnsan yemek yememekten ölmüyormuş. 15 günde bunu fark ettim’’ dedi.

SU DİYETİ NEDİR?

Su diyeti, gün içerisinde bol miktarda su ve sıvı içecek dışında herhangi bir gıda alınmamasına dayanıyor. Sadece sıvı içeceklerin tüketilmesine dayalı olan su diyeti, vücudun kilo verilmesini hızlandırarak daha kolay hale getiriyor.

Günlük hayatta ihmal edilen su tüketimini geride bırakmaya ve yeterli miktarda su alınmasına yardımcı olan bu diyetle birlikte, böbrekler daha fazla çalışıyor ve vücuttan toksinlerin atılmasına olanak tanınıyor.

SU DİYETİNDE SOĞUK SU MU? SICAK SU MU İÇİLMELİ?

Su ne kadar soğuksa, o kadar fazla kalori yakılır. Bol miktarda su içmek sizi daha uzun süre daha rahat hissetmenizi sağlayarak aşırı yemeyi önler. Su, vücutta biriken toksinleri de temizler.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor