Çiftlik Bank skandalı dizi oluyor

Kurduğu Çiftlik Bank ile çok sayıda kişiyi dolandıran Mehmet Aydın'ın hikayesi dizi mini dizi oluyor. 'Tosun' adlı dizi, Acun ılıcalı'nın dijital platformu Exxen'de yayınlanacak.

22.02.2021 13:34 | Son Güncelleme : 22.02.2021 13:40

Çiftlik Bank skandalının hikayesi 6 bölümlük mini dizi oluyor. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın aktardığına göre, Cast çalışmaları devam eden diziyi Özer Feyzioğlu yönetecek.

Exxen'in yeni dizisinin adı Mehmet Aydın'ın lakabından yola çıkılarak "Tosun" oldu.

Çekimler mart sonunda başlayacak olan Tosun'u, daha önce Müslüm, Ayla, Naim gibi ilgiyle izlenen hayat hikayelerini beyazperdeye aktaran Dijital Sanatlar'ın çekecek. 

Öte yandan Exxen'e "Hükümsüz" adlı diziyi de çeken Dijital Sanatlar'ın patronu Mustafa Uslu bir yandan da "Kesişme: İyi Ki Varsın Eren" filmi için hazırlık yapıyor.

MEHMET AYDIN KİMDİR?

Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991'de Bursa’nın Nilüfer ilçesinde doğdu. Aydın, Aslen Espiyeli’dir. Fatih adında bir ağabeyi vardır. İlköğrenimini Bursa'da tamamladı. Bir dönem Egoman takma adıyla rap müzik yaptı. Ağustos 2016'da merkezi Kuzey Kıbrıs'ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurdu. 2017'de evlendiği eşi Sıla Soysal'dan Ocak 2018'de boşandı.

Mart 2018'de şirketin saadet zinciri prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında şirketin 80 bin üyesinden topladığı 511 milyon lira ile Uruguay'a kaçtığı öne sürülen ve "nitelikli dolandırıcılık" ile suçlanan Aydın'ın Türkiye'ye iadesi için kırmızı bülten çıkarıldı. Aydın, Ocak 2019'da Interpol'ün en çok arananlar listesine eklendi.

18 Nisan 2020'de resmi gazetede yayınlanan infaz karar namesi ile Çiftlikbank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın infaz indiriminden yararlanamayacağı söylendi.

Sıradaki Haber Yükleniyor