TRT1'in yeni absürt komedi dizisi Dünya Hali'nin ilk fragmanı yayınlandı

Geçtiğimiz sezon iddialı yapımları ekranlara getiren TRT1, Dünya Hali dizisini seyirciyle buluşturuyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay, Tolga Tekin ve Ozan Çelik paylaştığı dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

TRT1'in yeni absürt komedi dizisi Dünya Hali'nin ilk fragmanı yayınlandı

TRT1'in yeni dizisi Dünya Hali, hayatı pahasına doğruluktan ayrılmayan Sinan'ın, dedesinin vasiyetini yerine getirmeye çalışırken başından geçen komik olayları anlatıyor.

Şehir hayatının gündelik dertleriyle boğuşan insanların hikayesini konu edinen dizide ayrıca Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Durul Bazan, Mert Denizmen, Mekin Sezer, Naşit Özcan gibi birçok isim yer alıyor.

Neden Film'in yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda daha önce "Tutunamayanlar" dizisinin yönetmenliğini yapan Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu oturuyor.

DÜNYA HALİ DİZİSİNİN KONUSU

Senaryosunu ise Osman Nail Doğan, Murat Kaman, İdris Meydi, Cem Tunçer ve Eray Kaman birlikte kaleme aldığı dizinin konusu ise özetle şöyle:

"Sinan, dedesinin değerleriyle büyümüş, dürüst, ahlaklı, vicdanlı bir gençtir. Ancak aradığı aşkı henüz bulamamıştır. Sinan'ın dedesi ölüm döşeğindeyken ona ilginç bir vasiyette bulunur. Vasiyete göre Sinan şu üç şarta uyan kızı bulup evlenmelidir, 'Erken kalksın, eskinin kıymetini bilsin, bir de bal porsuğuna benzesin yeter.' Sinan dedesinin vasiyetini yerine getireyim derken kendisini komik bir maceranın içinde bulur. Bu macerada ona en yakın arkadaşı Azim, patronu Güven, ailesi, yakın çevresi ve dedesinin cami arkadaşları Burhan, Namık ve Talat amcalar eşlik edecektir."

DÜNYA HALİ 1. TANITIM

Dünya Hali yakında TRT1'de!

Kaynak: Haber Global

Dizi Haberleri