Burcu Esmersoy'dan 'İsrail beğenisi' sonrası açıklama! "Sonsuz mahcubum, affedin lütfen"

Magazin Haberleri İsrail
Burcu Esmersoy'dan 'İsrail beğenisi' sonrası açıklama! "Sonsuz mahcubum, affedin lütfen"

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, İsrailli oyuncu Gal Gadot Varsona'nın sosyal medya hesabından paylaştığı "İsrail'in yanındayım" ifadelerinin yer aldığı paylaşımı beğendi. Eleştiri oklarının hedefi olan Esmersoy, gündem olan paylaşımı ofis çalışanlarından birinin beğendiğini söyledi.

Burcu Esmersoy'un İsrail'in sivillerin olduğu hastaneyi bombalamasının ardından Instagram hesabından "İsrail yanındayım" yazılı bir paylaşımın beğenilmesi tepki çekti. Hesabından açıklama yapan Esmersoy, hesabının ofiste açık olduğunu ve paylaşımı kimin beğendiğini bulmaya çalıştığını söyledi.

Burcu Esmersoy ise durumu fark edince hemen açıklama yayınladı ve "Çok üzgünüm" dedi. Burcu Esmersoy açıklamasının devamında şunları söyledi:

"Gazze’deki El Ehli Hastanesi’nde meydana gelen 500’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı saldırı dahil olmak üzere yaşanan bu korkunç kıyıma ve suçsuz masum insanlara yapılan bu büyük zulme ve yaşatılan büyük korkuya her gün elimden geldiğince tepkimi gösteriyorum. Günlerdir bütün iyi niyetli insanlar gibi ben de paramparçayım. Bütün bunlara üzülürken bu sabah hakaretlerle uyandım. Uzun süre de sebebini anlayamadım.

"OFİS İÇİNDE ÇALIŞTIĞIM ARKADAŞLARIM..."

Sosyal medya hesaplarıma tahmin edersiniz ki, ofis içinde çalıştığım arkadaşlarımın da erişimi mevcut, bu olaydaki hata her kiminse bulmaya çalışıyorum ama öncelikle durumla ilgili sizlere de açıklama yapmak istedim.

Bu kimin daha duyarlı olduğu konusunda bir yarış değil, bu bir savaş. Günahsız insanlar ölürken, ben bu konuyla ilgili başka bir açıklama yapmaktan bile utanırım.

Şimdi birlik olma zamanı, hep birlikte savaşa, savaşın her türüne lanet etme zamanı. Biliyorum herkes hassas ama öfkemizi yanlış kanallara yönlendirmek yerine tüm dünyayı bu büyük felakete son verme konusunda birlik olmaya çağırma zamanı.

Kamuoyunu elimde olmayan sebeplerden dolayı meşgul ettiğim için sonsuz mahcubum affedin lütfen."

Burcu Esmersoy'dan 'İsrail beğenisi' sonrası açıklama! "Sonsuz mahcubum, affedin lütfen" - Resim : 1

 

Kaynak: Haber Global TV

Burcu Esmersoy magazin haberleri İsrail filistin