Bülent Ersoy: Vasiyetimden ÇYDD'yi çıkardım

Bülent Ersoy'un, "Kürklerimi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağım" sözlerinin ardından dernek, "Bu bağışı kabul edemeyiz" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından sessizliğini bozan Ersoy, vasiyetiyle ilgili karar değiştirdi.

01.12.2020    11:19

Bülent Ersoy’un vasiyetiyle ilgili açıklaması tartışma yarattı. Ersoy, kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlayacağını açıklamasının ardından gündeme oturdu.

Ancak ünlü sanatçı, dernek yönetiminden hiç beklemediği bir karşılık aldı.

“BU BAĞIŞI KABUL ETMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Dernek, Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini, “ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir" diyerek duyurdu.

DERNEĞİ VASİYETNAMESİNDEN ÇIKARDI

Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre; Ersoy yeni açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben bu hediyemi, bu tarz spekülasyonlar oluşmadan önce yüreğimdeki samimi duygularımla bir röportajım esnasında beyan etmiştim. Muhterem dinleyicilerimden gelen bazı olumsuz yorumlar üzerine; kendimi aklamak ve paklamak adına kimseyi ya da kurum ve kuruluşları kullanmak değildi niyetim.

Geçtiğimiz yıllarda avukatlarıma kaleme aldırmış olduğum vasiyetnamemde hatırı sayılır taşınır ve taşınmaz mal varlığımın bir kısmını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamıştım.

Dernek tarafından yapılan bu açıklamalar üzerine değerli avukatlarıma talimat vererek vasiyetnamemi yeniden düzenlettim. 3. maddede yer alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yapmış olduğum bağışlarımın iptalini gerçekleştirdim.”

Son Güncelleme : 01.12.2020 - 13:15
Sıradaki Haber Yükleniyor