Ünlü modacı hayatını kaybetti! Beyonce, Lady Gaga, David Bowie’yi giydiren isim…

2022'de hayatını kaybeden ünlüler
Ünlü modacı hayatını kaybetti! Beyonce, Lady Gaga, David Bowie’yi giydiren isim…

Fransız moda tasarımcısı Thierry Mugler 73 yaşında hayatını kaybetti. 80'lere damga vuran modacı, yeni yüzyıla da Beyonce, David Bowie ve Lady Gaga için yaptığı tasarımlarla imzasını atmıştı

Büyük omuzlu, bel kısmı sıkı tasarımlarıyla 80'li yıllarda moda dünyasına hükmeden Fransız tasarımcı  Manfred Thierry Mugler, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Mugler'ın "doğal sebepler" nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.

Mugler, koleksiyonlarını yıllar boyunca temalı ve kendi stiline özgü defilelerle dünyaya tanıtmış; onun stili "güçlü giyinme" olarak tanınmaya başlamıştı.

Ünlü modacı hayatını kaybetti! Beyonce, Lady Gaga, David Bowie’yi giydiren isim… - Resim : 1

2002'de kendi ismini taşıyan şirketten emekli olan Mugler, ünlü isimler için tasarımlar yapmaya devam etti. Mugler, Beyonce'nin 2000'lerin sonundaki 'Sasha Fierce' stilinin mimarıydı. Lady Gaga ve Cardi B için de giysiler yaratmaya devam eden Fransız modacı, Kim Kardashian'ın 2019 Met Gala elbisesinin de tasarımcısıydı.

Mugler'ın 'Angel' parfümünün reklam yüzü Jerry Hall, 2019'da New York Times'a verdiği bir söyleşide, "O zamanın çok ilerisindeydi" demişti.

Kaynak: Diğer

Thierry Mugler Thierry Mugler kimdir Thierry Mugler vefat etti Beyonce Lady Gaga David Bowie 2022'de hayatını kaybeden ünlü isimler