Şehit Aybüke öğretmenin hayatı 24 Kasım'da beyazperdede

Kültür Sanat haberleri Film haberleri
Şehit Aybüke öğretmenin hayatı 24 Kasım'da beyazperdede

Batman'da 6 yıl önce PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatı, TRT ortak yapımıyla beyazperdeye aktarıldı. Merakla beklenen filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Hain terör örgütü onu ömrünün baharında hayattan kopardı. Aybüke Yalçın, henüz 22 yaşında, görevine yeni başlamış bir müzik öğretmeniydi.

Batman'ın Kozluk ilçesinde, 9 Haziran 2017'de, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit oldu.

FİLM, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE VİZYONDA OLACAK

Aybüke Yalçın'ın hayatı ve öğretmenlik azmi, TRT ortak yapımcılığında beyaz perdeye aktarıldı.

“Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!” Filminin ilk fragmanı yayımlandı. Canlandırdıkları karakterleri anlatan oyuncular, bu özel projede yer almanın kendileri için de çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Yönetmenliğini Murat Onbul’un üstlendiği “Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!” filmi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde vizyona girecek.

Şehit Aybüke öğretmenin hayatı 24 Kasım'da beyazperdede - Resim : 1

YARGI DİZİSİNE ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLÜ

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta sahiplerini buldu.

New York Hilton Midtown Otel'de düzenlenen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi. Törende, Ay Yapım imzalı Yargı dizisi, "En iyi Telenovela" kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Dizinin yapımcısı Kerem Çatay, yönetmen Ali Bilgin, senarist Sema Ergenekon ve başrol oyuncuları Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu törende hazır bulundu.

Kanada'dan Buffy Saint-Marie belgeseli "Sanat Programlama" dalında Uluslararası Emmy Ödülü'nü kazandı. Şarkıcının 60 yılı aşkın kariyerini inceleyen belgeseli, Kanadalı film yapımcısı Madison Thomas yönetti.

Ödül töreninde Deepak Chopra, Balaji Telefilms'in Kurucu Ortağı Ektaa R. Kapoor'a Uluslararası Emmy Yönetmenlik Ödülü'nü takdim etti.

Yıldızların kırmızı halıda en iyi kreasyonlarla yürüdüğü gecede, Türk oyuncu Pınar Deniz, askılı klasik siyah elbisesi ve metalik saplı siyah çantasıyla dikkati çekti.

Kaynak: Haber Global