Rumuz Goncagül, aralık ayında Kadıköy Süreyya Operası'nda

Kültür Sanat haberleri
Rumuz Goncagül, aralık ayında Kadıköy Süreyya Operası'nda

Türk tiyatrosunun en önemli oyunları arasında yer alan "Rumuz Goncagül", aralık ayında İstanbul Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Oktay Arayıcı tarafından kaleme alınan tiyatro klasiği "Rumuz Goncagül", İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından aralık ayında İstanbul Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde seyircilerle buluşacak. 

Oyuncu kadrosunda Dilek Güven Eylem Yıldız, Şebnem Bilgeer, Efe Erkekli, Duygu Gökhan, Erdoğan Aydemir, Engin Delice, Ahmet Dizdaroğlu, Uğur Keleş, Aydın Orak ve Buğra Kağan Kahraman’ın yer aldığı oyunun etkileyici müzikleri ise Timur Selçuk imzasını taşıyor. Oyun, 5, 6, 7, 8 ve 9 Aralık’ta izlenebilecek.

Rumuz Goncagül, aralık ayında Kadıköy Süreyya Operası'nda - Resim : 1

TABİİ'DE GELECEK AY 3 DİZİ İZLEYİCİLERLE BULUŞUYOR

TRT'den yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Kuvvetlerinin gözü kara pilotlarının hikayelerini anlatan "Hür", tüm bölümleriyle 1 Aralık'ta izleyiciyle buluşacak.

Milli Savunma Bakanlığının katkılarıyla çekilen dizi, uzun yıllar Türk toplumunun hafızasında kalacak bir yapım olmayı hedefliyor.

Aksiyon, macera türündeki 10 bölümlük dizinin oyuncuları arasında Ogün Kaptanoğlu, Hilmi Cem İntepe, Batuhan Demir, Deniz Çatalbaş, Gökay Müftüoğlu, Taner Ertürkler ve Zeynep Tuğçe Bayat yer alıyor.

Fedakarlık, zor şartlarda görev, asker arkadaşlığı ve takım ruhu gibi temaların işlendiği dizinin senaryosunu Barış Erdoğan ve İlker Arslan yazdı, yönetmenliğini Ekin Pandır üstlendi.

"MEVLANA CELALEDDİN-I RUMİ"NİN İKİNCİ SEZONU 9 ARALIK'TA BAŞLAYACAK

"Mevlana Celaleddin-i Rumi" dizisinin ikinci sezonu, 9 Aralık'ta başlayacak. Her cumartesi dizinin yeni bölümü izleyicinin beğenisine sunulacak.

Hz. Mevlana'nın hayatının anlatıldığı dizi, 13. yüzyılda Konya'da geçiyor. İlk 10 bölümde, Mevlana'nın 40 yaşlarındaki kişiliği ve derinliğinin oluşmasına neden olan temel olaylar ve şahıslarla yollarının kesişmesine odaklanırken, 2. sezonda ise Şems-i Tebrizi'nin gelişi ile Mevlana'nın tasavvuf yolculuğu farklı bir seyre taşınıyor.

Mevlana rolüyle Bülent İnal ve Şems-i Tebrizi rolüyle Mehmet Ali Nuroğlu'nun yer aldığı dizide ayrıca Kaan Yıldırım, Ahu Türkpençe, Devrim Özkan, Mert Turak, Nilay Deniz, Ushan Çakır, Levent Can, Yusuf Çim, Burak Can, Ali Nuri Türkoğlu, Turgay Aydın, Burç Kümbetlioğlu ve İlker Aksum da oynadı.

Yönetmenliğini Can Ulkay'ın yaptığı dizinin senaryosunu, Ali Aydın ile Fatma Berra Mete kaleme aldı.

"DERİN MOR"UN TÜM BÖLÜMLERi 22 ARALIK'TA YAYINLANACAK

Güneşte yaşanan bir patlama sonrası elektrik sisteminin çöktüğü post apokaliptik dünyadaki mücadeleyi konu edinen "Derin Mor" dizisinin tüm bölümleri 22 Aralık'tan itibaren izlenebilecek.
Senaryosunu Yeşim Aslan'ın yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Mahmut Fazıl Coşkun otururken, görüntü yönetmenliğini ise Florent Herry yaptı.

Sekiz bölümden oluşan dizinin oyuncu kadrosunda ise Deniz Celiloğlu, Nilperi Şahinkaya, Murat Kılıç, Zümre Ertürk, Arın Kuşaksızoğlu ve İncinur Daşdemir yer aldı.

Kaynak: İHA