Efsane müzisyen Carlos Santana sahnede yere yığıldı

Kültür Sanat haberleri

Meksika asıllı ABD’li efsane müzisyen Carlos Santana, sahnede fenalaştı. Yere yığılan Santana, hastaneye kaldırdı. Müzisyen sağlık durumuna ilişkin açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Müzik dünyasının efsane isimlerinden biri olan Carlos Santana, konser verirken sahnede aniden fenalaştı.

74 yaşındaki müzisyen, 5 Temmuz Salı gecesi bir konserde aniden sahnede yığıldı. Sağlık ekipleri hızla müdahale etti ve ardından Santana, hayranlarına el sallarken sahneden çıktı. 

Efsane müzisyen Carlos Santana sahnede yere yığıldı - Resim : 1

Hastanede gözetim altında tutulan Santana’nın sağlık durumuna ilişkin açıklama kendi Twitter hesabından geldi. Paylaşımda “Değerli dualarınız için teşekkürler. Cindy ve ben gayet iyiyiz. Biraz yemek yemeyi ve su içmeyi unutmuşuz. Su kaybından dolayı bayıldım” ifadeleri yer aldı.

Müzisyenin sahnesi, Earth, Wind & Fire ile yaptığı yaz Miraculous Supernatural 2022 turunun bir parçasıydı. Tur, haziran ayının başlarında başladı ve ağustos ayına kadar da devam edecek.

Efsane müzisyen Carlos Santana sahnede yere yığıldı - Resim : 2

Rock/Latin stiliyle dikkat çeken Santan, 60’lar ve 70’lere “Black Magic Woman” ve “Evil Ways” gibi klasikleriyle damga vuran isimler arasına girdi.

En az 10 Grammy Ödülü ve üç Latin Grammy Ödülü kazandı. 1999’da Supernatural ile dokuz Grammy ödülü alarak kariyerinde zirveye ulaştı.

Kaynak: Haber Global

Carlos Santana efsane müzisyen