"Yeni Zelanda" haberleri

Parlamentonun yönetmeliğine uymayarak kravat takmadığı gerekçesiyle şubat ayında genel kuruldan atılan Yeni Zelanda Parlamentosu'nda "Haka dansı" yapan Ma..
Şu ana kadar toplam 2 bin 623 vaka, 26 can kaybının görüldüğü Yeni Zelanda'da tüm sınır görevlilerinin Nisan ayı sonuna kadar aşılanmasını şartı koşulmuştu..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok ülke gibi Avustralya ve Yeni Zelanda karşılıklı uçuşları durdurmuş, yapılan ilk uçuş sırasında hava..
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok ülke gibi Avustralya ve Yeni Zelanda karşılıklı uçuşları durdurdu. Mart 2020 tarihinden itibaren uç..
Yeni Zelanda'da asgari ücretin saatini 18.90'dan 20 dolara yükseltilirken, zenginlere ise yüzde 39 vergi getirildi. Başbakan Jacinda Ardern, "Bu artış en s..
51 kişinin öldüğü, 49 kişinin yaralandığı Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine saldırının 2'nci yılı dolayısıyla Dışişleri Ba..
Yeni Zelenda'da aynı gün içinde 3 deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Yeni Zelanda açıklarında 7.3 ve 7.4 büyüklüğündeki depremlerin ar..
Salgının başladığı ilk günden itibaren koronavirüs vaka ve ölüm sayılarını kontrol altında tutmayı başarabilen, dünya liderleri arasındaki başarısı örnek g..
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkenin en büyük kenti Auckland'de tespit edilen ve kaynağı belirlenemeyen 1 koronavirüs vakası nedeniyle kentte 7 g..
Yeni Zelanda'nın Kapiti Adası yakınlarında batan güneşin altında yüzen yunusların bir görünüp bir kaybolması mest etti. Yunusların bir ara kıyıda ilerleyen..
Yeni Zelanda'da kıyıya vuran 49 pilot balinadan 40'ının, gönüllüler tarafından kurtarıldığı bildirildi. Balinaların kıyıya vurma nedeni henüz bilinmezken,..
Mavi bültenle aranan DEAŞ'lı teröristin de arasında bulunduğu Yeni Zelanda uyruklu 3 kişi, dün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yakalandı. Çifte pasaporta sahip..
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkenin en büyük kenti Auckland'da üç yeni koronavirüs vakasının görülmesinin ardından sokağa çıkma kısıtlamalarını..
Yeni Zelanda'da Maori partisi lideri ve milletvekili Rawiri Waititi, parlamentonun yönetmeliğine uymayarak kravat takmadığı gerekçesiyle genel kuruldan atı..
Yeni Zelanda'da ülkeye yasadışı yollardan yaklaşık bin tane sukulent, kaktüs ve külotlu çorabına gizleyerek girmeye çalışan kadın, yoğun gözlem ve 100 saat..
Koronavirüs salgınında ülkelerin süreci nasıl yönettiklerini inceleyen Avustralya'nın Lowy Enstitüsü tarafından yayınlanan rapor, süreci Yeni Zelanda'nın e..
Dünya yeni yıla koronavirüsün gölgesinde adım atarken, Yeni Zelanda 2021'e ilk giren ülke oldu.
Tayvan'da 12 Nisan'dan bu yana ilk kez tespit edilen yerel koronavirüs (Covid-19) vakasına Covid-19 bulaştıran Yeni Zelandalı asemptomatik pilot görevden a..
Yeni Zelanda'da, koronavirüs salgınının getirdiği ekonomik koşullar nedeniyle başbakan ve milletvekili maaşlarına üç yıl boyunca zam yapılmayacak.
Yeni Zelanda'da 1950-2019 yıllarında devlet kurumlarında bakım altındaki en az 250 bin çocuk, genç ve savunmasız yetişkinin istismar edildiği bildirildi.
Yeni Zelanda polis teşkilatında yapılan bir değişiklikle kıyafet yönetmeliğine başörtüsü de ilave edildi. Kararın ardından ülke tarihinde ilk olarak, Müslü..
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılma riskine karşı tüm iç hat uçuşlarında ve Auckland'daki toplu taşıma araçlar..
Okyanusya ülkesi Yeni Zelanda'da 17 Ekim'de yapılan genel seçimleri kazanan Başbakan Jacinda Ardern liderliğindeki İşçi Partisi, Dışişleri Bakanlığı görevi..
Yeni Zelanda'da ötanaziyi yasal hale getirecek, halk oylamasına sunulan Yaşam Sonunu Seçme Yasası, vatandaşların yüzde 65,2'sinin evet, 33,8'inin hayır oyu..
Yeni Zelanda'da aranan yüzü dev bir dövmeyle kaplı 28 yaşındaki mahkum Cody Keenan'ın sabıka fotoğrafı paylaşılıp altına fiziki özellikleri yazılınca polis..