"Tarım ve Orman Bakanlığı" haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yasal avlanabilir boy uzunluğu olan 9 santimin altındakilerin oranının artması nedeniyle yasaklanan hamsi avı, 1 aylık aranın..
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kısıtlama 7 Şubat 2021 tarihi 00.01'den itibaren sona erecek" ifadelerine yer verildi.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hamsi avcılığına kapalı olan İstanbul'un doğusu ve Kocaeli sınırları içerisinde kalan alan yeniden avcılığa açıldı. İst..
Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul'un doğusu ve Kocaeli sınırları içerisindeki alanın hamsi avcılığına açıldığını duyurdu.
Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğünce daha önce iki defa kısmi olarak durdurulan ticari amaçlı hamsi avcılığı av yasağı, 7..
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fahiş artışların görüldüğü gıda fiyatları hakkında konuştu. Pakdemirli, fiyatlarda rahatlama için de tarih verdi. 
Hazır döner paketleyen maskesiz 2 kişinin sosyal medyada yayılan videosuyla ilgili inceleme başlatılırken, görüntülerin çekildiği tesiste yapılan denetimle..
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, mobil halk ekmek büfeleriyle ilgili iddialar hakkında konuştu. 
Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Pınarhisar ilçesindeki et entegre tesisinde maskelerini çenelerine indirmiş vaziyette, hijyen kurallarını hiçe saya..
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak yönetmeliğe göre, nar ekşisi izlenimi veren nar aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos gibi..
Balıkçılar, hamsi kısıtlaması nedeniyle kısıtlamanın olmadığı Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinden Karadeniz'e açıldı. Hamsi fiyatlar..
Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su İşleri Genel Müdürü Mustafa Altuğ Atalay, hamside av yasağını 28 Ocak'a uzattıklarını hatırlatarak, bazı balıkçıl..
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın İstanbul Boğazı ve Karadeniz için getirdiği hamsi avlama yasağına destek veren uzmanlar, İstanbul Boğazı'nda endüstriyel balık..
Yumurta fiyatlarının artışı tartışması hız kesmeden devam ediyor. Ticaret Bakanlığı'nın ardından bir inceleme de Tarım ve Orman Bakanlığı başlattı.
Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda ürünlerinin etiketinde "trans yağ" ibaresini kaldırmak için hazırladığı yönetmelik taslağında geri adım attığını açıkladı. 
Tarım ve Orman Bakanlığı'nca, 'Türkiye- Katar Su Yönetimi Alanında İş Birliği Mutabakat Zaptı'na ilişkin, açıklama yapıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı, bazı sosyal medya hesaplarında çürük elmaların toplanıp meyve suyu yapılacağına dair iddiaların yer aldığı bir görüntünün paylaşı..
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi olarak üzüm alımlarına devam ettiklerini belirterek, "Şu ana kadar 29 bin ton alım yapmış b..
Tarım ve Orman Bakanlığı, 91 firmaya ait 113 üründe tağşiş yapıldığını kamuoyu ile paylaştı. Bursa'da 5 firmanın 8 ürününde tağşiş olduğu ortaya çıktı.
Tarım ve Orman Bakanlığı, etil alkol ve metanolün internetten satışını yasakladı. Uygulama 60 gün sonra başlayacak. İlgili yönetmelikte "evsel kullanım ama..
Kütahya'nın Emet ilçesindeki yangının kontrol altına alındığını açıklayan Bakan Pakdemirli, "Manisa Gördes'teki yangını söndürme çalışmalarımız devam ediyo..
Tarım ve Orman Bakanlığı, 2019 üretim yılında yaş çay yaprağı için yapılacak fark ödemeleri tutarlarını ve son başvuru tarihlerini açıkladı