"Suudi arabistan" haberleri

Suudi Arabistan, İsrail havayollarına ait uçakların hava sahasını kullanımına izin verdi.
Suudi Arabistan'ın Türk mallarına karşı aylardır süren gayri resmi boykotu resmiyet kazandı. Suudi Arabistan Türkiye'den kırmızı/beyaz et ve ürünlerinin ya..
Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısında bulunan bir petrol tankerine bombalı saldırı düzenlendiği belirtildi.
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha haber alınamayan, daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Ka..
Suudi Arabistan yönetiminden bir yetkili, Cidde kentinin kuzeyindeki yakıt deposuna yapılan saldırının roketli terör saldırısı olduğunu bildirdi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gizlice Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile görüştüğü bildirildi.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştü.
Koronavirüs salgını nedeniyle online ortamda düzenlenen ve Suudi Arabistan'ın ev sahipliği yaptığı G-20 Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandı. Dünyanın..
Son dönemde ilişkilerin gergin olduğu Ankara-Riyad hattından şaşırtan açıklamalar geldi. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, "Türkiye ile iyi ve..
Küresel ekonominin en önemli organizasyonu olarak kabul edilen G20 Zirvesi'nin, bu yıl "boykot çağrıları" gölgesinde 21-22 Kasım'da Suudi Arabistan'da düze..
Suudi Arabistan'da Kasım 2017'de gerçekleştirilen ve aralarında prenslerin, iş adamlarının, bakanların bulunduğu 400 üst düzey isminin bir otelde alıkonduğ..
Irak ile Suudi Arabistan arasındaki Arar Sınır Kapısının, 29 yıl aradan sonra bugün yeniden açılması bekleniyor.
Suudi Arabistan'ın Hail bölgesi yağan karla beyaza büründü. Karda yürüyen develerin görüntüsü izlenme rekorları kırdı.
Suudi Arabistanlı yetkililerin, kadınların kimlik fotoğraflarıyla ilgili getirdiği yeni kurallara göre, hafif şekilde makyaj yapmasına izin verilen kadınla..
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 2020 yılı bütçe tahminlerinde petrol gelirlerinin payının yüzde 20 oranında düştüğünü, bunun da maaş öd..
Suudi Arabistan, ülkenin doğusundaki Cidde kentinde, Fransız konsolosun da katıldığı bir törende gerçekleştirilen saldırıda 2 kişinin yaralandığını duyurdu..
Suudi Arabistan'ın Kral Selman bin Abdulaziz, İzmir'deki depremden etkilenenlere tıbbi ve insani yardım gönderecek.
Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 8 ay önce askıya alınan umre ziyaretlerine izin verilmesinin ardından yurt dışından ilk..
Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücünün kullandığı otomobil, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın duvarı..
Suudi Arabistan'daki Fransız konsolosluğunda bir korumanın 'kesici bir aletle' bıçaklandığı bildirildi.
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki ABD Büyükelçiliği, vatandaşlarını bugün füze ve insansız hava aracı (İHA) saldırıları olasılığına karşı uyardı ve te..
Suudi Arabistan'da, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'da koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen ibadetlerin ardından 7 ay sonra ilk kez ce..
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) yapılan oylama sonucunda, Suudi Arabistan'ın İnsan Hakları Konseyi üye seçimi girişimi başarısız oldu. Diğer ya..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'ı İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye çağırdı.
Türkiye'nin Katar'daki askeri varlığından rahatsız olan Suudi Arabistanlı Prens Abdulrahman bin Musaed bin Abdülaziz El Suud, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er..
Suudi Arabistan'ın Tabuk kentinde bir cep telefonu mağazasında tamir edilen cep telefonunun bataryası patladı.
Suudi Arabistan'da umreye gelenlerin fotoğrafları paylaşıldı. Suudi Arabistan Hacı ve Umre Bakanlığı, aldığı koronavirüs önlemleri gereğince umreye gelenle..
Suudi Arabistan yönetiminin koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 6 ay ara verdiği umre ziyaretleri yeniden başladı.
Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da katledilmesinden dakikalar önce Suudi yetkililer arasındaki konuşmanın kayıtları ortaya çıktı. SKayıtlarda Adli Tıp Uzmanı Al..
Suudi Arabistan'da koronavirüs (Kovid-19 ) nedeniyle ara verilen ve Pazar günü yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için tüm hazırlıkların tamamlandığı..
Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle ara verilen ve 4 Ekim'de yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için alınacak tedbirleri duyurdu.
Suudi Arabistan'da 120 bin yıl öncesine ait yüzlerce fosilleşmiş ayak izi keşfedildi. Ayak izlerinden bazılarının, bölgedeki insanlara ait en eski kanıtlar..
Suudi Arabistan koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak 4 Ekim Pazar gününden itibaren başlatacak.
İsrail istihbarat servisi MOSSAD'ın Başkanı Yossi Cohen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'den sonra Suudi Arabistan'ın da yakında Tel Aviv ile n..
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile ünlü oyuncu Lindsay Lohan aşk yaşadığı iddia edildi.