"Suudi arabistan" haberleri

Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faisal bin Farhan bin Abdullah El Suud ile bir ara..
Suudi Arabistan, bu yıl hac ibadetinin koronavirüs salgını gölgesinde özel sağlık ve güvenlik şartları çerçevesinde yapılacağını duyurdu.
Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Suudi Arabistan'ın Lübnan'dan sebze ve meyve ithalatını yasaklama kararını görüşmek üzere toplanan makamlar, uyuşturucu k..
Ramazan ayı süresince belirli sayıda ziyaretçinin alınacağı Mescid-i Haram'a "izinli giriş" uygulamasına riayet etmeyenlere para cezası uygulanacağını açık..
Ramazan ayı süresince belirli sayıda ziyaretçinin alınacağı Mescid-i Haram'a "izinli giriş" uygulamasına riayet etmeyenlere para cezası uygulanacağını açık..
4 Ocak'ta Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının açılması için anlaşmaya varıldığının duyurulmasıyla normalleşmeye başlayan..
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Ramazan ayında Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'de teravih namazlarının 10 rekat kılınacağını onayladı.
Suudi Arabistan, ramazan ayı süresince Mekke'de Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'a kabul edilecek günlük ziyaretçi sayısının umre için 50 bin ki..
Geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle Kabe ve Mescid-i Nebevi'de teravih namazlarının 20 yerine 10 rekat kılınacağı, itikaf yapılmayacağını açıklayan S..
Suudi Arabistan, Mescid-i Haram'da elinde bıçak taşıyan ve "terör örgütlerini destekleyici" sloganlar atan bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Ramazan ayı hazırlıkları sürerken, Suudi Arabistan'da Kabe ve Mescid-i Nebevi'de teravih namazlarının 20..
Yunan Silahlı Kuvvetleri ile ortak eğitim ve tatbikat yapmak üzere Suudi Arabistan'a ait 6 F-15C tipi savaş uçağının geldiğinin duyurulmasının ardından Yun..
Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) yapmayı planladığı ziyarette Ürdün hava sahası engeline takılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Yemen'deki İran..
Yunan basınının Dışişleri Bakanı Dendias'ın, Türkiye'yi ABD'ye şikayet ettiğini yazarken, Yunanistan Doğu Akdeniz'de tansiyonu yükseltmeyi sürdürüyor. Giri..
Suudi Arabistan'da etkili olan kum fırtınası gökyüzünü turuncuya boyadı. Görüş mesafesinin azalmasıyla sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı bölgelerde sokak la..
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten'i görevden aldı.
Küresel ısınmanın 1,5 dereceyi aşarak 2 derece olması durumunda yaz aylarında hava sıcaklığı 45 dereceyi bulan Suudi Arabistan'da hac veya umre ibadetini y..
İngiliz Kraliyet ailesinin üst düzey görevlerinden ayrılarak eşi Sussex Dükü Prens Harry ile ABD'de yaşayan Meghan Markle'ın taktığı küpelerin, Suudi Velia..
ABD, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin istihbarat raporunu açıkladı. Raporda beklenen üzere Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ın adının geç..
İngiliz Kraliyet ailesinin üst düzey görevlerinden ayrılarak eşi Sussex Dükü Prens Harry ile ABD'de yaşayan Meghan Markle'ın taktığı küpelerin, Suudi Velia..
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan ve öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı..
Riyad'daki Al-Ha'ir Hapishanesi'nde tutulan ve uzun süredir kendisinden haber alınamayan Suudi Prenses Basmah İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab'a mek..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD'nin gelecekte Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a "gerekirse" yaptırım uygulama hakkını saklı tuttuğunu..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Cemal Kaşıkçı cinayeti dolayısıyla Suudi Arabistan'ın sorumlu tutulmasına karşın Muhammed bin Selman'a bir yaptırım uygulanm..
ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan'a çok sert çıktı. Kaşıkçı cinayetinin bir "skandal" olduğunu söyleyen Biden, işlediği insan hakları suçları nedeniyl..
Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan İstanbul Konsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin raporda, Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı..
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, "ABD'nin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yayınladığı raporu kesin bir dille reddediyoruz" dedi.
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin raporun yayınlanmasının ardından başta Kaşıkçı cinayeti olmak ü..
ABD istihbaratının bugün açıklaması beklenen, Biden yönetiminin sorumlulara karşı adım atması beklenen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine Suudi Arabi..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi Arabistanlı mevkidaşı Faysal bin Ferhan Al Suud ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Bir Suudi bakanın imzasıyla "çok gizli" ibaresiyle bölge mahkemesine sunulan yeni belgelere göre, Cemal Kaşıkçı'yı öldüren Suudi infaz timini taşıyan iki ö..
ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan'ın İstanbul konsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüne ilişkin istihbarat raporunun yayımlanması ö..
Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan'da çöle yağan kar görüntüleri birçok kişi tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Sıcaklığı ve susuzluğuyla bildiğimiz çö..
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Başkan Joe Biden'ın yabancı ülke mevkidaşlarıyla görüştüğünü ve Suudi Arabistan'daki muhatabının Veliaht Prens Muhammed bin..
Veliaht Prens Bin Selman'ı kendisini öldürtmeye çalışmakla suçlayan eski Suudi istihbarat yetkilisi Saad el-Cebri, Kaşıkçı cinayetinden bir gün önce kızı H..
Suudi Arabistan, Kovid-19 tedbirleri kapsamında çarşamba gününden itibaren Türkiye dahil 20 ülkeden gelişlerin geçici olarak askıya alındığını duyurdu.
Suudi Arabistanlı fenomen Fouz Al-Otaibi, eşi Ahmed Moussa ile küvette olduğu anların görüntülerini sosyal medya hesabından yayınladı. 500 bin takipçili fe..
Dünya Ekonomik Forumu için İsviçre'nin Davos kentine giden dünya liderleri ve milyarderlerin kaldığı otel, koronavirüs yüzünden kapılarını kapattı. Suudi V..
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Zirve sonucunda KİK üyeleri ile Mısır tarafından imzalanan Al-Ula Bildirisi'nin ihtilafın nihai çözüme kavuşturulmasını sa..
Umman Başbakan Yardımcısı Fehd bin Mahmud Al Said, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 41. Körfe..
Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır Muhammed es-Sabah, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması i..
Suudi Arabistan'da 13 yaşındaki bir öğrenci sınav notu nedeniyle tartıştığı Mısırlı bir öğretmeni öldürdü.
Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif ez-Zeyyani, ülkesinde Körfez'deki anlaşmazlığın giderilmesi ve Körfez İşbirliği Konseyi'nin (KİK) bütünlüğünün korunmas..
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısı oldu.
ABD Dışişleri Bakanlığının, yüksek güdümlü havadan-karaya füze mühimmatının Suudi Arabistan'a "Doğrudan Özel Satış" üzerinden ihraç edilmesinin yolunu açtı..
ABD'de Donald Trump yönetiminin, eski Suudi istihbarat yetkilisi Saad el-Cebri'ye yönelik suikast girişimiyle ilgili davada, Suudi Arabistan Veliaht Prensi..
Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail tarafından geliştirilen casus yazılımı kullanarak onlarca gazetecinin telefonunu hackledikle..
Suudi Arabistan, bazı ülkelerde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkması nedeniyle, bir hafta süreliğine tüm uluslar..
Suudi Arabistan'ın Cidde limanında bir petrol tankerinde "dış kaynaklı" saldırı nedeniyle patlama meydana geldi.
Suudi Arabistan'ın eski istihbarat yetkilisi Saad Cebri, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kendisini öldürtmek için Kanada'ya gönderdiği suikast timi iç..
Suudi Arabistan, İsrail havayollarına ait uçakların hava sahasını kullanımına izin verdi.
Suudi Arabistan'ın Türk mallarına karşı aylardır süren gayri resmi boykotu resmiyet kazandı. Suudi Arabistan Türkiye'den kırmızı/beyaz et ve ürünlerinin ya..
Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısında bulunan bir petrol tankerine bombalı saldırı düzenlendiği belirtildi.
Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim 2018'de girdikten sonra bir daha haber alınamayan, daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan gazeteci Cemal Ka..
Suudi Arabistan yönetiminden bir yetkili, Cidde kentinin kuzeyindeki yakıt deposuna yapılan saldırının roketli terör saldırısı olduğunu bildirdi.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün gizlice Suudi Arabistan'a giderek Veliaht Prens Muhammed Bin Selman ile görüştüğü bildirildi.
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile görüştü.
Koronavirüs salgını nedeniyle online ortamda düzenlenen ve Suudi Arabistan'ın ev sahipliği yaptığı G-20 Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandı. Dünyanın..
Son dönemde ilişkilerin gergin olduğu Ankara-Riyad hattından şaşırtan açıklamalar geldi. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal, "Türkiye ile iyi ve..
Küresel ekonominin en önemli organizasyonu olarak kabul edilen G20 Zirvesi'nin, bu yıl "boykot çağrıları" gölgesinde 21-22 Kasım'da Suudi Arabistan'da düze..
Suudi Arabistan'da Kasım 2017'de gerçekleştirilen ve aralarında prenslerin, iş adamlarının, bakanların bulunduğu 400 üst düzey isminin bir otelde alıkonduğ..
Irak ile Suudi Arabistan arasındaki Arar Sınır Kapısının, 29 yıl aradan sonra bugün yeniden açılması bekleniyor.
Suudi Arabistan'ın Hail bölgesi yağan karla beyaza büründü. Karda yürüyen develerin görüntüsü izlenme rekorları kırdı.
Suudi Arabistanlı yetkililerin, kadınların kimlik fotoğraflarıyla ilgili getirdiği yeni kurallara göre, hafif şekilde makyaj yapmasına izin verilen kadınla..
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 2020 yılı bütçe tahminlerinde petrol gelirlerinin payının yüzde 20 oranında düştüğünü, bunun da maaş öd..
Suudi Arabistan, ülkenin doğusundaki Cidde kentinde, Fransız konsolosun da katıldığı bir törende gerçekleştirilen saldırıda 2 kişinin yaralandığını duyurdu..
Suudi Arabistan'ın Kral Selman bin Abdulaziz, İzmir'deki depremden etkilenenlere tıbbi ve insani yardım gönderecek.
Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 8 ay önce askıya alınan umre ziyaretlerine izin verilmesinin ardından yurt dışından ilk..
Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücünün kullandığı otomobil, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın duvarı..
Suudi Arabistan'daki Fransız konsolosluğunda bir korumanın 'kesici bir aletle' bıçaklandığı bildirildi.
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki ABD Büyükelçiliği, vatandaşlarını bugün füze ve insansız hava aracı (İHA) saldırıları olasılığına karşı uyardı ve te..
Suudi Arabistan'da, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'da koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen ibadetlerin ardından 7 ay sonra ilk kez ce..
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) yapılan oylama sonucunda, Suudi Arabistan'ın İnsan Hakları Konseyi üye seçimi girişimi başarısız oldu. Diğer ya..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'ı İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye çağırdı.
Türkiye'nin Katar'daki askeri varlığından rahatsız olan Suudi Arabistanlı Prens Abdulrahman bin Musaed bin Abdülaziz El Suud, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er..
Suudi Arabistan'ın Tabuk kentinde bir cep telefonu mağazasında tamir edilen cep telefonunun bataryası patladı.
Suudi Arabistan'da umreye gelenlerin fotoğrafları paylaşıldı. Suudi Arabistan Hacı ve Umre Bakanlığı, aldığı koronavirüs önlemleri gereğince umreye gelenle..
Suudi Arabistan yönetiminin koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 6 ay ara verdiği umre ziyaretleri yeniden başladı.
Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da katledilmesinden dakikalar önce Suudi yetkililer arasındaki konuşmanın kayıtları ortaya çıktı. SKayıtlarda Adli Tıp Uzmanı Al..
Suudi Arabistan'da koronavirüs (Kovid-19 ) nedeniyle ara verilen ve Pazar günü yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için tüm hazırlıkların tamamlandığı..
Suudi Arabistan, koronavirüs nedeniyle ara verilen ve 4 Ekim'de yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için alınacak tedbirleri duyurdu.
Suudi Arabistan'da 120 bin yıl öncesine ait yüzlerce fosilleşmiş ayak izi keşfedildi. Ayak izlerinden bazılarının, bölgedeki insanlara ait en eski kanıtlar..
Suudi Arabistan koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak 4 Ekim Pazar gününden itibaren başlatacak.
İsrail istihbarat servisi MOSSAD'ın Başkanı Yossi Cohen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'den sonra Suudi Arabistan'ın da yakında Tel Aviv ile n..
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile ünlü oyuncu Lindsay Lohan aşk yaşadığı iddia edildi.