"Selahattin Demirtaş" haberleri

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile grup başkanvekillerinin de arasında bulunduğu 9 milletvekili hakkında, "Kobani olayları" ile ilgili fezleke hazırlan..
Kobani olaylarına yönelik soruşturmada iddianame kabul edildi. Selahattin Demirtaş, 108 kişiyle beraber yargılanacak.
TBMM Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, eski HDP..
Kobani olayları soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, tutukluluğuna yapılan itiraz sulh ceza hakimliği..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AİHM'in tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması yönündeki kararına ilişkin ''Demirtaş teröristtir. AİHM'..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan MYK toplantısında AİHM'in HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması kararı ile i..
Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara neden olan, ardından Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden istifa eden Bülen..
HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile eşi Başak Demirtaş'la ilgili sosyal medyada cinsiyetçi ve hakaret içerikli paylaşımda bulunup tehdit eden..
HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'a yönelik 'tehdit' ve 'terörle mücadelede görev alan kamu gör..
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğu hakkınd..
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, "tehdit, terörle mücadelede görev almış kişileri hedef..
Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyarete minibüsle giden ailesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde kaza..