"RTÜK" haberleri

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Mescid'i Aksa'da yapılan saldırıları kınadı. RTÜK'ten yapılan açıklamada, Ramazan ayının son günlerinde İsrail'in Mescid-i..
RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ipsos ve Podbee Media'nın yürüttüğü araştırmaya göre Türkiye'de düzenli Podcast dinle..
RTÜK, medya kuruluşları temsilcilerine sokağa çıkma kısıtlamaları haberlerinin görüntüleri ile ilgili bir yazı gönderdi. Yazıda, "Hatırlatmamızın amacı, sa..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Şahin yaptığı paylaşımda "Anayasa ve kanunların verdiği yetk..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, 103 emekli amiralin bildirisiyle ilgili olarak "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısı..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) televizyon yayınlarındaki program konuklarına ilişkin duyuru yayımladı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk ordusu ile ilgili sözleri üzerine CHP'li Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. RTÜK de Başarı..
RTÜK, dijital müzik dinleme platformlarından Tidal'ın lisans başvurusu yapmaması nedeniyle sulh ceza hakimliğine başvurulduğunu ve ilgili mahkemenin söz ko..
Radyo ve Televizyon Kurulu (RTÜK), İrem Derici'nin 'Senin hastan' adlı şarkısının klibi için müstehcenlik uyarısında bulundu. Derici ise "Uzun zamandır uya..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye'de internet üzerinden lisanssız yayın yapan radyolara, lisans müracaatında bu..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde..
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, evlilik programlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Ebubekir Şahin, program kaldırma istenilen sonuca ulaşılamayacağını s..
RTÜK, "Spotify, yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıkları başlamıştır" açıklaması yaptı.
RTÜK, internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığı gerekçesiyle Spotify'a 72 saat süre verdi. RTÜK'ün açıklamasının ardından Spotify sosy..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptıkları gerekçesiyle, aralarında Spotify ile Foxplay'in de..
RTÜK, Spotify ve FOXplay'e lisans başvurusu yapmazlarsa, yayınlarına erişim engeli gelebileceğine ilişkin uyarıda bulundu.
RTÜK, bazı kuruluşlara orantısız ceza özlemiyle ayrımcılık yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, yayıncı kuruluşa ve programa göre değil, ihlalin..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir kanalda yayınlanan 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığını bildirdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklara yönelik sert ifadelerin kullanıldığı Kimsesizler dizisiyle ilgili açıklama yaptı. RTÜK de söz konusu..
Ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı alan Netflix'le ilgili RTÜK'ten açıklama geldi: "18 yaş üstü yayınlarda zorunlu PIN uygulamasına geçilmesi önemlid..
Ankara Barosu, RTÜK'ün internet üzerinden yapılan yayınları denetlemesine imkan tanıyan yönetmelik değişikliğinin Anayasa'ya aykırılığı iddiasıyla, Anayasa..
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca, Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) beğeni, öneri ve şikayetlerin iletilmesi için 178 kısa numarası tahsis e..