"RTÜK" haberleri

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye'de internet üzerinden lisanssız yayın yapan radyolara, lisans müracaatında bu..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde..
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, evlilik programlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Ebubekir Şahin, program kaldırma istenilen sonuca ulaşılamayacağını s..
RTÜK, "Spotify, yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıkları başlamıştır" açıklaması yaptı.
RTÜK, internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığı gerekçesiyle Spotify'a 72 saat süre verdi. RTÜK'ün açıklamasının ardından Spotify sosy..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptıkları gerekçesiyle, aralarında Spotify ile Foxplay'in de..
RTÜK, Spotify ve FOXplay'e lisans başvurusu yapmazlarsa, yayınlarına erişim engeli gelebileceğine ilişkin uyarıda bulundu.
RTÜK, bazı kuruluşlara orantısız ceza özlemiyle ayrımcılık yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını, yayıncı kuruluşa ve programa göre değil, ihlalin..
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir kanalda yayınlanan 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığını bildirdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklara yönelik sert ifadelerin kullanıldığı Kimsesizler dizisiyle ilgili açıklama yaptı. RTÜK de söz konusu..
Ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı alan Netflix'le ilgili RTÜK'ten açıklama geldi: "18 yaş üstü yayınlarda zorunlu PIN uygulamasına geçilmesi önemlid..
Ankara Barosu, RTÜK'ün internet üzerinden yapılan yayınları denetlemesine imkan tanıyan yönetmelik değişikliğinin Anayasa'ya aykırılığı iddiasıyla, Anayasa..
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca, Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) beğeni, öneri ve şikayetlerin iletilmesi için 178 kısa numarası tahsis e..