"Peru" haberleri

Peru'da And Dağları güzergahında seyir halinde olan bir yolcu otobüsü uçuruma yuvarlandı. Korkunç kazada, ilk belirlemelere göre en az 17 kişinin hayatını..
Yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı, yapılan inceleme ve analizlerin ardından 180 bin 764 olarak güncellenen Peru'da salgın ka..
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Güney Amerika ülkesi Peru'da çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Kovid-19 yeni krizlere kapı aralarken, Pe..
Yağmur ve doğurganlıkla ilişkilendirilen örümcek figürlü 3 bin 200 yıllık tapınak, Peru'nun Viru bölgesinde arkeologlar tarafından keşfedildi.
Peru'nun başkenti Lima'da eski Devlet Başkanı Alberto Fujimori'nin devlet başkanlığı döneminde yerli kadınlara karşı yürütülen, bazılarının hayatını kaybet..
Peru Dışişleri Bakanı Elizabeth Astete, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı programı başlamadan aşı yaptırdığı için görevinden ayrıldı.
ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), yayınladığı fotoğraflar ile Peru'daki Amazon yağmur ormanlarında yasa dışı altın madenciliğinin ürkütücü boyut..
Geçtiğimiz hafta Peru'da Zoom üzerinden gerçekleştirilen videolu duruşmada, bilgisayarının kamerasını açık unutan avukat, müvekkiliyle cinsel ilişkiye gire..
Güney Amerika ülkesi Peru'da bir mahkeme, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i, Amerikalı iş adamı George Soros'u ve Rockefeller ailesini yeni tip koronavirü..
Peru'da 6 gün süren şiddetli protestolar nedeniyle dün istifa eden Manuel Merino'nun ardından Francisco Sagasti, yeni devlet başkanı olarak parlamentoda ye..
Peru'da 6 gün süren şiddetli protestoların ardından görevinden istifa eden Manuel Merino'nun yerine geçici devlet başkanlığı görevine Francisco Sagasti get..
Peru'da Devlet Başkanı Martin Vizcarra'nın 11 Kasım'da görevden alınmasının ardından geçici devlet başkanlığı görevine gelen Manuel Merino, istifa etti.
Peru'daki arkeologlar, bir yamaçta 2 bin yıllık bir kedi taslağı keşfetti. Koronavirüs salgını sırasında tarihi sit alanında bakım yapan arkeologlar, 37 me..
Peru, koronavirüs salgınından dolayı, ziyaret ettiği ülkede kalmak zorunda olan ve antik bölgeyi ziyaret etmek için yedi aydır bekleyen Japon turiste özel..
Peru'da bir gece kulübünden çıkan çift, köprü üzerindeki korkuluklara yaslanıp öpüştüğü sırada dengelerini kaybedince kafa üstü yola çakıldılar. Yaklaşık 1..