"Merkez Bankası" haberleri

İkinci el araç sektörünün markalarından biri olan VavaCars'ın CEO'su Lawrence Merritt "Aralık'ta ikinci el araç fiyatlarında düşüşe hazır olun" dedi.
Merkez Bankası'nın faizi 4.75 puan artırmasının ardından döviz kurlarında düşüş yaşandı. Kararın ardından Dolar 7.51 seviyelerine kadar gerilerken, Euro da..
Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) adlı yeni bir ödeme sistemi geliştirildiğini ve artık farklı banka hesapları arasında para trans..
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD), yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'a tebrik mesajı yayınladı.
TCMB Başkanı Naci Ağbal, "Fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacaktır" dedi.
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Naci Ağbal, TBB yönetimindeki banka genel müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda genel ekonomik değerlendirmeler yapıldı..
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'nda devir teslim gerçekleşti.
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alındı ve yerine Naci Ağbal atandı. Peki Naci Ağbal kimdir? İşte Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Naci Ağbal'ın..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alındı. Uysal'ın yerine Cumhurbaskanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
TCMB'nin Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla dün hafif gerileyen dövizler, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Dolar 7.90 lira sınırında..
Merkez Bankası, Türk Lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 16 Ekim'den geçerli olmak üzere yüzde 5'ten yüzde 7'ye yükseltti.
Merkez Bankası'nın faizleri değiştirmeyeceğine ilişkin beklentilerin ağırlık kazanması ve ABD para biriminin küresel piyasalarda güçlenmesiyle, dolar 7.70..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, Enflasyon Raporu'na ilişkin yaptığı açıklamada yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 13.9'a indirildiğini söyledi. Uysal,..
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Murat Uysal'ın göreve gelmesinin ardından alınacak ilk faiz kararı merakla bekleniyor. Uzmanlar yarınki Para Politikası Kur..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, atama kararının ardından ilk kez basına açıklama yaptı. Uysal, şeffaflık adımları üzerine çalıştıklarını belirtirken, F..
Merkez Bankası'nda Murat Uysal'ın görevden alınmasının ardından yeni başkan olarak belirlenen Murat Uysal, Halkbank kökenli bir bankacı. Uysal, bir süredir..
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevine Cumhurbaşkanı Kararı ile son verildi. Çetinkaya'dan boşalan başkanlık koltuğuna gelen isim ise Çetinkay..
Türkiye'nin 12 aylık cari açığı, nisanda 8 milyar 634 milyon dolarla Ocak 2004'ten bu yana gördüğü en düşük seviyesine geriledi.
Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.