"Merkez Bankası" haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda Merkez Bankası rezerv tartışmalarına yanıt mahiyetinde bir video yayınladı.
Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, '128 milyar dolar' tartışması hakkında, "Ne buhar oldu, ne birinin cebine girdi" dedi, Merkez..
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, çevrim içi düzenlenen G20 Ülkeleri Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na k..
Merkez Bankası Meclisi'nde değişikliğe gidildi. Prof. Dr. Nurullah Genç ve Derya Yücel Banka Meclisi üyeliğine seçilirken Hazine'nin verdiği önergeyle Bank..
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Nisan veya sonrasındaki aylarda PPK kararıyla ilgili hemen faiz indirilecek şeklinde öny..
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Bankamız görevlerini şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlarla iletişim kaynaklarını et..
Yeni Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, atanmasının ardından ilk açıklamasını yaptı. Kavcığolu açıklamasında, "Merkez Bankası, enfl..
6 Kasım 2020 tarihinde Murat Uysal'ın yerine göreve getirilen Naci Ağbal'ın dört ay sonra görevden alınması piyasa aktörleri ve yabancı ekonomistler nezdin..
Dört buçuk aylık görev süresi boyunca 875 baz puanlık faiz artırımına giden Naci Ağbal, Merkez Bankası başkanlığı görevinden alındı. Piyasalar pazartesi gü..
CHP, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması ve İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi gündemleriyle bugün olağanüstü toplanıyor.
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasının ardından bankanın eski başkanlarından Durmuş Yılmaz ilginç bir tweet attı. 
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasına tepki gösterdi.
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevinden alındı. 4 ay 13 günlük Ağbal dönemi nasıl geçti? Faizler ne kadar arttı? Yeni başkanı neler bekliyor...
Akademisyen ve Ekonomist Özgür Demirtaş, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınmasını değerlendirdi. Demirtaş, "Aynı şeyleri tekrar etmek istem..
Merkez Bankası dün politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 19 seviyesine yükseltti. Bilgi Üniversitesi Öğ..
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bugün saat 14.00'da faiz kararını açıklayacak. Finans kurumları ve ekonomistler politika faizinin 100 baz puanlık art..
Kredi kullandırım ücreti için daha önce kullandırılan kredinin yüzde 1'ini aşamayacağı şeklinde belirlenen sınır, yüzde 1,1'e çıkarıldı.
Haberglobal.com.tr'de her hafta sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren derinlikli içerikler hazırlıyoruz. İşte bu hafta hazırladığımız..
Türkiye'nin gündemi Merkez Bankası'nın döviz rezervleri. Siyasetin tansiyonu yükselirken uzmanlar son tabloyu yorumladı. Merkez'in ne kadar rezervi var? 'B..
Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "Fiyat istikrarını sağlamak hepimizin ortak amacı olmalıdır. TCMB olarak biz bu amaca yürekten inanıyoruz ve enflasyonu..
Merkez Bankası'nın (MB) faiz artırımı kararını açıklamasının ardından ikinci el araç alım satımında hareketlilik başladı.
İkinci el araç sektörünün markalarından biri olan VavaCars'ın CEO'su Lawrence Merritt "Aralık'ta ikinci el araç fiyatlarında düşüşe hazır olun" dedi.
Merkez Bankası'nın faizi 4.75 puan artırmasının ardından döviz kurlarında düşüş yaşandı. Kararın ardından Dolar 7.51 seviyelerine kadar gerilerken, Euro da..
Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) adlı yeni bir ödeme sistemi geliştirildiğini ve artık farklı banka hesapları arasında para trans..
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD), yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'a tebrik mesajı yayınladı.
TCMB Başkanı Naci Ağbal, "Fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacaktır" dedi.
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Naci Ağbal, TBB yönetimindeki banka genel müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıda genel ekonomik değerlendirmeler yapıldı..
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığı'nda devir teslim gerçekleşti.
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alındı ve yerine Naci Ağbal atandı. Peki Naci Ağbal kimdir? İşte Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Naci Ağbal'ın..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alındı. Uysal'ın yerine Cumhurbaskanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal atandı.
TCMB'nin Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla dün hafif gerileyen dövizler, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Dolar 7.90 lira sınırında..
Merkez Bankası, Türk Lirası zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 16 Ekim'den geçerli olmak üzere yüzde 5'ten yüzde 7'ye yükseltti.
Merkez Bankası'nın faizleri değiştirmeyeceğine ilişkin beklentilerin ağırlık kazanması ve ABD para biriminin küresel piyasalarda güçlenmesiyle, dolar 7.70..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, Enflasyon Raporu'na ilişkin yaptığı açıklamada yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 13.9'a indirildiğini söyledi. Uysal,..
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Murat Uysal'ın göreve gelmesinin ardından alınacak ilk faiz kararı merakla bekleniyor. Uzmanlar yarınki Para Politikası Kur..
Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, atama kararının ardından ilk kez basına açıklama yaptı. Uysal, şeffaflık adımları üzerine çalıştıklarını belirtirken, F..
Merkez Bankası'nda Murat Uysal'ın görevden alınmasının ardından yeni başkan olarak belirlenen Murat Uysal, Halkbank kökenli bir bankacı. Uysal, bir süredir..
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevine Cumhurbaşkanı Kararı ile son verildi. Çetinkaya'dan boşalan başkanlık koltuğuna gelen isim ise Çetinkay..
Türkiye'nin 12 aylık cari açığı, nisanda 8 milyar 634 milyon dolarla Ocak 2004'ten bu yana gördüğü en düşük seviyesine geriledi.
Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.