"Meksika" haberleri

Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un 2 buçuk yıl önce göreve geldiğinde satma sözü verdiği başkanlık uçaklarından Boeing 757 tipi uçak satılırken..
Geçtiğimiz Pazar günü Meksika'da yapılan seçimlerde halk valilik seçimi için sandığa gidilen 15 eyaletin 6'sında kadın adayları seçti. Ülke tarihinde ilk d..
Meksika'da halk, 500 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyeleri, 15 eyalet valisi ile yerel ve bölgesel 20 bin 417 yöneticiyi seçmek için sandık başına gitti.
Meksika'da işlenmiş yiyecek ve içeceklerde uygulanmaya başlayan gıda etiketleme yasasıyla obeziteye savaş açıldı. Yasa ile obezite vakalarında 5 yılda 1,3..
Çocuk Hakları Savunma Ofisi (ODI) tarafından hazırlanan raporda, son yıllarda Meksika'nın 7 eyaletindeki 18 okulda görülen cinsel istismar vakalarında orta..
Çapı 60 metreden fazla olan dev bir düdenin oluştuğu anlar çevrede bulunan vatandaşlar tarafından anbean kayıt altına alındı. Meksika'da oluşan düdenin çap..
Haziran'daki yerel seçimlere sayılı günler kalırken, Meksika'da yılın başından bu yana 88 politikacı suikast sonucu hayatını kaybetti
13-15 Mayıs 1911 tarihlerinde Meksika devrimi döneminde devrimci gruplarca öldürülen 303 Çinli için Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Çin..
1800'lü yıllar boyunca yerleşimciler tarafından kurulan büyük tarım çiftliklerinde çalışmaya zorlanıp, çıkan isyanda tutuklanan Maya halkından geçmişte yaş..
Meksika'nın başkenti Mecixo City'deki Olivos metro istasyonunda demiryolunun bir kısmının çökmesiyle trenin raydan çıktığı kazada çok sayıda ilk belirlemel..
ABD merkezli ilaç firması Pfizer ile Alman şirketi BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısının sahteleri, Meksika ve Polonya'da tespit edildi.
Başkan Joe Biden'ın umut vermesiyle Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) iltica hakkı edinme umuduyla El Paso sınırında yaşanan mültecilerin dramına her gü..
Meksika'da bir petrol rafinerisinde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından gökyüzünü önce alevler sardı sonra siyah dumanlar kapladı. Ölü ve yaralının..
Politikacıların umursamazlığı nedeniyle koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlere dikkat çekmek için seçim kampanyasını tabuttan çıkarak başlatan Meksik..
Meksika'da binlerce kadın, polis tarafından boynu kırılarak öldürülen göçmen Victoria Salazar için başkent Mexico City'de sokaklara döküldü. Protestocuları..
Kısa süre önce El Salvadorlu göçmen kadını gözaltına alırken boynunu kırarak öldüren Meksika polisi, uyguladığı şiddetle gündemden düşmüyor. Bu kez de Tiju..
Meksika'da 4 kişinin bulunduğu Cessna 206 tipi uçak Cancun Lagünü'nde denize çakıldı. Feci kazada 2 kişi hayatını kaybederken 2 kişi ise yaralandı. Uçağın..
ABD Başkanı Joe Biden'ın mevcut göçmen politikalarını değiştireceğini açıklamasının ardından Orta Amerika ülkesi Honduras'tan Meksika'ya, ardından da ABD'y..
Iğdır'da yıllardan beri geleneksel olarak kutlanan Nevruz Bayramı çerçevesin de diğer adıyla "Ölüler Bayramı" kapsamında mezarlık ziyaretleri yapıldı.
Meksika'da bir adam restoranda eşiyle yemek yediği sırada kendisini soymaya çalışan iki soyguncuya silahıyla karşılık verdi.
Meksika'nın Veracruz eyaletinde hava kuvvetlerine ait uçak bilinmeyen bir nedenle düştü. Hava limanının yakınına düştüğü öğrenilen uçakta Meksika ordusunun..
ABD'de Demokrat Partililer, Teksas'taki "tarihi kış fırtınası" sebebiyle ısınma sorunu, su ve elektrik kesintisi yaşanmasına rağmen Meksika'nın Cancun şehr..
Meksika, Çinli Sinovac şirketinin geliştirdiği "CoronaVac" isimli yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ülkede acil kullanımını onayladı.
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.
ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, görevine başlamasının ardından Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Meksika Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador ile görüştü...
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, ABD'yi göç politikasında reform yapmak için harekete geçmeye çağırdı.
Joe Biden'ın mevcut göçmen politikalarını değiştireceğini açıklamasının ardından Orta Amerika ülkesi Honduras'tan Meksika'ya, ardından da ABD'ye ulaşmak is..
Meksika'nın Chiapas eyaletinde yaşayanlar, Chiapas Belediye Başkanı Oscar Ramirez Aguilar'ı kalitesiz su deposu inşa ettiği gerekçesiyle cezalandırarak ağa..
Meksika'da cenaze törenine katılanlara yönelik silahlı saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel Lpez Obrador, WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'a siyasi sığınma hakkı verebileceklerini duyurdu.
Meksika'da Arkeologlar, başkent Mexico City'de 1400'lü yıllarda dayanan insan kafataslarından oluşan Aztek 'kafatası kulesinin' yeni bölümlerine ulaştı.
Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador, koronavirüsten ülkede 24 saatten 608 ölüm görülmesine rağmen, salgından korunmak için yüz maskesi kulla..
Meksika'nın batısında yer alan Jalisco eyaletinde toplu mezar bulunduğu bildirildi. 
Meksika'nın Jalisco eyaletinde bulunan toplu mezardan 113 kişinin cansız bedeni çıkarıldı.
Meksikalı uyuşturucu baronu Amado Carillo Fuentes'in 2 milyon dolara satılan villada enkaz yığınlarını toplayan işçiler, gizli tünel keşfetti. Tünelin uyuş..
Meksika'da silahlı kişiler tarafından hafta başında evinden kaçırılan Veracruz eyaletine bağlı Jamapa kentinin belediye başkanı Florisel Rios'un cesedi bul..
Meksika'da hükümet, ABD'deki Meksikalı göçmenlere başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a karşı oy kullanmaları çağrısı yapan Michoacan eyaleti Valisi Silvan..
Meksika'da Guanajuato eyaletine bağlı Salvatierra kentinde toplu mezarlarda 59 ceset bulundu.
Kolombiya'da güvenlik güçleri ülkenin yaklaşık 56 kilometre açıklarında denizaltına yaptığı operasyonda 60 milyon dolar değerinde 2 ton uyuşturucu ele geçi..
Meksika'nın 'Ölüler Günü' festivalinin sembolü olan 'Zarif Kafatası', yıllık kutlamalardan haftalar önce Popocatepetl Yanardağı'nın kül bulutlarında belirm..
Meksika Sağlık Bakan Yardımcısı Lopez-Gatell, "Kovid-19'a ilişkin nihai istatistikler ne zaman hazır olabilir? Muhtemelen salgının ilk yılı atlatıldıktan b..
Meksika'nın ABD sınırı yakınında güvenlik güçleriyle silahlı kişiler arasında çıkan çatışmada 14 kişi öldü.
Meksika'da ünlü La Casa de Papel dizisini aratmayacak bir soygun olayı yaşandı. Başkent Meksiko'da bulunan federal darphaneden yaklaşık 14 milyon lira değe..
Meksika'da sahne alan Francisco Elizalde, şarkı söylediği sırada, sahne kenarında bulunan alev makinesi çalıştı. Yaşanan kazada, şarkıcının yüzünde küçük ç..