"MEB" haberleri

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için adayların sözlü sınav yerlerini e-Devlet üzerinden açıkladı. e-Devlet sorgulama ekranına haberimizden ulaşabil..
Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak tam kapanma sürecinde uzaktan çalışacak okul yöneticilerinin ek ders ücreti alacağını..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava katılacak öğrenciler için hazırlanan nisan ayı örnek soru ki..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunu yayımladı. İşte LGS sınav başvuruları tarihi ve detayları...
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, sosyal medya hesabından bakanlığı ile ilgili bilgileri çıkardığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hesaplarını da takipten çıkt..
Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurularının 15-26 mart tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
Türkiye, Kasım ayının ortasından sonra yeniden normalleşme adımları attı. Aylar sonra pek çok ilde restoranlar açık olacak, bugün tüm Türkiye'de vatandaşl..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 bin öğretmen ataması takvimi konusunda açıklama yaptı. 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1 Mart'tan itibaren bazı liselerde yüz yüze eğitime geçme kararı aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 500 engelli öğretmen atama sonuçlarını açıkladı.
Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart'tan itibaren liselerde yüz yüze eğitimin haftada en az 16, en fazla 24 saat olacağını bildirdi.
2018-2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından yapılacak 500 engelli öğretmen ataması için ön başvurular 1-5 Şubat'ta a..
MEB'den yapılan açıklamada "8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta..
İçişleri Bakanlığının sokağa çıkma kısıtlamalarında istisna kapsamına alınacak kişilerle ilgili yayımladığı genelgenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB..
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilk ve ortaokullarda karne notlarının derse katılım puanları ile belirleneceği, birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavların..
Cumhurbaşkanı Erdoğan yılın son kabine toplantısının ardından uzaktan eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Kritik toplantıda velilerin okullar ne zaman a..
Yüz yüze sınavlar yarıyıl tatili sonrasına ertelendi. Yeni kararla ilk dönem ilkokul ve ortaokulda etkinlik notlarına göre karne verilecek. Liselerde ise k..
Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlerin cep telefonlarına gönderilen kısa mesaj ile EBA canlı harici derslerde siber saldırılardan korunmak için hatırlatm..
Milli Eğitim Bakanlığı, LGS ve YKS sınavlarıyla ilgili açıklama yaptı.
MEB, direksiyon ve piyano kurslarındaki gibi kursiyerle birebir yapılan uygulama eğitimlerine, koronavirüse karşı önlem alınarak ve İçişleri Bakanlığı'nın..
MEB'den yapılan açıklamada, "Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değer..
MEB uzaktan eğitim sürecinin detaylarını açıkladı. Yazılı açıklamada "31 Aralık 2020'ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak" denildi.
Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs salgını döneminde ölçme ve değerlendirme uygulamalarına ilişkin 81 il Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.
Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara'nın Çamlıdere ilçesine atanan bir öğretmenin görevlendirme süreçleriyle ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaların gerçeği yansıtm..
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçil..
Kız arkadaşıyla öpüştüğü iddiasıyla okul müdürü tarafından azarlandığı için okulun balkonundan atlayıp felç kalan Hamza İpek'in davasında, 1.7 milyon TL'li..
MEB, koronavirüs salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 5..
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sı..
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, meslek lisesi öğrencileri 28 Eylül tarihinden itibaren işletmede beceri eğitimi/st..
MEB, tüm okul öncesi eğitim kurumlarına, 23-29 Mayıs'ta küresel ölçekte düzenlenecek "Okul Dışarıda Günü" ve "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamın..