"kornavirüs" haberleri

İstanbul'da vaka sayıları arttıkça yoğun bakımlarda da yataklar doluyor. Hastaneler ihtiyacı karşılamak için ek koronavirüs servisleri açıyor. Omuzlarındak..
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Paskalya Bayramı nedeniyle 1-5 Nisan arasında uygulanması planlanan koronavirüs kısıtlamaları kararının geri çekildiğini d..
Ukrayna, koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında Türkiye'den gelen turistlere getirdiği 14 günlük karantina zorunluğunu kaldırdı.
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Palanduz Kahya ve ekibi, yapay zeka teknolojisi kullanarak ses anali..
Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde çalışan maden işçisi S.K.'nin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, temas ettiği belir..
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "300 bin civarında virüsü taşıdığını düşündüğümüz insan var" deyip İstanbul'daki her 100 kişiden 1 kişide koronavirüs olduğunu ifa..
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, koronavirüs vakası tespit edilen 6 apartman ve 6 müstakil ev, karantinaya alındı.
Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, yeni tip koronavirüs salgınının başladığı andan itibaren Türkiye'de eczanelere 55 milyona yakın maske gönder..
Koronavirüs salgının ardından endişe yaşayan vatandaşlar kan bağışında bulunmayınca Kızılay'ın kan stoku yüzde 50'ye kadar düştü. Türk Kızılay Adana İl Baş..
İstanbul'da yakalandığı koronavirüsü nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşın annesi ve ablası da aynı hastalık nedeni ile hayata gözlerini yumdu. Ailenin y..
Van'ın Başkale ilçesi Örmetaş Mahallesi Muhtarı Mikail Duman mahallesindeki koronavirüslü vatandaşları gizleyince görevden alınmıştı. Sağlık ekipleri tara..
Dünyada koronavirüs salgını nedeniyle 120 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Vaka ve ölü sayısının her geçen gün arttığı salgında bir ilk de yaşandı. Kor..
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çalışanları canla başla koronavirüse karşı verilen mücadeleye katılıyor. Başhekim Doç. Dr. Zekayi Kutlubay hastanedeki son durum v..
Gaziantep'te koronavirüs salgını nedeniyle toplu mezar hazırlandığı iddiasıyla sosyal medyada video paylaşan 3 kişi hakkında, mahkeme adli kontrol tedbirin..
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı hac ödemeleri taksitleri ve hac işlemlerini ikinci bir duyuruya kadar erteledi.
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde Larnaka İlçesi'ne bağlı Paralimni'de, bir grup papaz koronavirüs (Covid-19) salgınından kurtulmak için 'dua turu' düzenlendi. S..
İran Yargı Erki Sözcüsü Golam Muhsin İsmaili, Dini Lider Ayetullah Ali Hamaney'in kararı ile yaklaşık 10 bin mahkuma af kararı çıkartıldığını açıkladı.