Kızıl Goncalar

Kızıl Goncalar

Yayın hayatına başlamadan sosyal medyanın en çok konuşulan yapımlarından biri haline gelen "Kızıl Goncalar" FOX TV ekranlarında seyirci ile buluştu.

KIZIL GONCALAR DİZİSİ KONUSU NEDİR, GERÇEK HİKAYE Mİ?

Kızıl Goncalar; seküler bir Atatürkçü olan Levent ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in kaderlerinin kesişmesini konu alıyor. Dizinin gerçek hikaye ya da uyarlama olduğuna ilişkin bir ibare bulunmuyor.

“Faniler” isimli tarikatın dairesinde yaşayan Meryem (Özgü Namal), Naim ve kızları Zeynep memleketlerinde yaşanan depremden sonra İstanbul’a göç ederler. Kızını okutma hayalleri kuran Meryem, tarikatın ve Naim’in kızına dair yaptıkları planlardan habersizdir.

Adli bir vaka sonucu, tarikat şeyhinin gözde torunu Cüneyd’le (Mert Yazıcıoğlu), seküler Atatürkçü bir psikiyatr olan Levent’in (Özcan Deniz) yolu kesişir. Mecburi hizmet yıllarından Faniler’i tanıyan Levent, bir yandan Cüneyd’e yardım edebilmek tarikatın tutucu bakış açısıyla mücadele edecek, diğer yandan özel hayatının çalkantılarıyla boğuşacaktır. Levent ve Meryem’in bilmeden geçmişten getirdiği sır, herkesin hayatını değiştirecek kudrettedir.

KIZIL GONCALAR DİZİSİ OYUNCULARI

Levent Alkanlı - Özcan Deniz

Meryem Tezel - Özgü Namal

Cüneyd Güneş - Mert Yazıcıoğlu

Sadi Hüdayi Güneş - Erkan Avcı

Beste Özdemir Alkanlı - Hazal Türesan

Naim Tezel - Mert Turak

Hasna Güneş - Selen Öztürk

Suavi Alkanlı - Şerif Erol

Hande Alkanlı - Duygu Sarışın

Seçkin Özarslan - Tuğrul Tülek

Birgül Tezel - Sitare Akbaş

Zeynep Tezel - Mina Demirtaş

Mira Alkanlı - Esma Yılmaz