"japonya" haberleri

Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık sisteminde tıkanma yaşanıyor. Başbakan Suga Yoşihide salgını gereğince denetleyem..
Temmuzda düzenlenmesi beklenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarında, muhtemel bir yeni tip koronavirüs vaka patlaması yaşanması halinde sağlık kur..
Japonya'da bir çamaşırhaneden 3 parça kadın iç çamaşırı çalan şahıs tutuklandı. Polisteki ifadesinde "Kadın iç çamaşırlarına ilgi duyduğum için yaptım" diy..
Japonya'da Covid-19 teşhisi konulan bir kişi kendini izole ettiği evde intihar etti. Neredeyse hiçbir hastalık semptomu göstermeyen kadın, çevresindeki ins..
Japonya'da kabine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirlere uymayanlara para ve hapis cezası öngören tasarıyı kabul etti.
Tokyo merkezli DeepScore şirketi, kullanıcıların yüzlerini analiz ederek ne kadar güvenilir olduklarını anlayabilen bir uygulama geliştirdi.
Japonya'da Covid-19 ölümleri salgın başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşarak günlük 104 oldu. Japonya Başbakanı Suga en kısa sürede aşılama çal..
Japonya'da etkili olan şiddetli kar yağışının neden olduğu buzlanma sonucu yaşanan zincirleme kazada 130 araç birbirine girdi. En az 8 kişinin yaralandığı..
Japonya'da Covid-19 ölümleri salgın başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşarak günlük 104 oldu.
Japonya'da kuş gribi salgını nedeniyle itlaf edilen kümes hayvanlarının sayısı rekor seviyeye ulaşarak 5.8 milyona ulaştığı bildirildi.
Japonya, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, geliştirilmekte olan silah sistemlerinin listesini açıklamasının ve nükleer silah deposunu güçlendireceği tehdid..
Brezilya'dan Japonya'ya dönen 4 kişide Covid-19'un mutasyona uğramış yeni tipinin doğrulandığı bildirildi.
Japonya ile Brezilya arasında Amazon ormanlarındaki biyoçeşitliliğin korunmasını kapsayan mutabakat muhtırası imzalandı.
Japonya'nın başkenti Tokyo'da, ABD Başkanı Donald Trump destekçileri yürüyüş düzenledi.
Güney Kore'de mahkeme, Japonya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Japon askerler tarafından cinsel istismara uğrayan Güney Koreli kadınlara tazminat ödemesine hük..
Japonya'da hükümetin Covid-19 salgını nedeniyle Tokyo ve çevresindeki 3 eyalette OHAL ilan edildiğini açıklamasından dakikalar sonra endişe verici bir geli..
Japonya genelinde son 3 haftadır etkisini hissettiren yoğun kar yağışı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 29'a çıktı.
Japonya'daki Toyosu Balık Pazarında yapılan geleneksel yeni yıl mezatında 208 kilogramlık mavi yüzgeçli bir orkinos 1.5 milyon liraya alıcı buldu.
Japonya'da Büyük Sumo Şampiyonu "Yokozuna" unvanı sahibi Hakuho Şoo'nun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı bildirildi
Japonya İmparatoru Naruhito'nun yaşadığı Chiyoda konut kompleksine izinsiz girdiği belirlenen bir kişi tutuklandı. Şahsın, 2 saatin ardından fark edildiği..
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "imparatorluk tahtının kararlılığının korunması için" babadan oğula veraset kuralına öncelik verilmesi gerektiğini söyledi..
Japonya'da uzun yıllardır ahşap ve ağaç ürünlerine yönelik çalışmalar yürüten Sumitomo Forestry (SFC) firması ile Kyoto Üniversitesi, dünyanın ilk ahşap uy..
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarına ilişkin, "Virüs yıl sonu ve yeni yıl tatili dinlemiyor." ifadesini k..
Japonya, koronavirüsün daha bulaşıcı olduğu iddia edilen mutasyonuna karşı önlem almaya başladı. Ülkede kapılar, ocak sonuna kadar oturma izni olmayanlara..
Japonya'da hükümet, Covid-19'un yeni türünün yayılmasını engellemek amacı ile 28 Aralık'tan itibaren Ocak ayı sonuna kadar yabancı uyrukluların ülkeye giri..
Japonya Sağlık Bakanı Norihisa Tamura, İngiltere'den Japonya'ya gelen 5 kişide koronavirüsün mutasyonlu yeni türünün saptandığını açıkladı.
Japonya'da "Sakura-mirukai" toplantıları masraflarının siyasi fonları kontrol yasası ihlal edilerek karşılandığını kabul eden önceki Başbakan Abe Şinzo'nun..
Japonya'da Yahoo, siber zorbalığa karşı, nefret ve karalayıcı yorumları yapay zeka kullanarak çevrimiçi sitelerinden sileceğini açıkladı.
Japonya Deniz Öz Savunma Kuvvetleri (MSDF) Kurmay Başkanı Amiral Hiroshi Yamamura ve Başkan Vekili Koramiral Naruto Nishi'nin Covid-19'a yakalandığı bildir..
Japonya'da görev süresinde yumurta üreticisi firmadan 5 milyon yen (48 bin dolar) rüşvet aldığı iddia edilen eski Tarım, Orman ve Balıkçılık Bakanı Yoşikaw..
Japonya'da "Twitter katili" olarak bilinen ve "intihar arzusu taşıyan" 9 kişiyi 2017'de öldüren Şiraişi Takahiro'nun (30) geçen hafta idama mahkum edilmesi..
Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun ofisinin 2013-2019 yılları arasında siyasi fonları kontrol yasasını ihlal ederek düzenlenen "Sakura-kai" akşam yemek..
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde kalabalık toplantılara katılım gösterilmemesi çağrıları..
Arçelik, Hitachi ile Japonya dışındaki ev aletleri pazarı için ortaklık sağlandığını resmen açıkladı. Hisselerin yüzde 60'ı için işlem bedeli net nakit/bor..
Japonya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede sıkça kullanılan ve yoğun, yakın anlamlarına gelen "mitsu", "2020 yılının sosyal ruh halini yans..
Japonya'da kuş gribi salgını bu kez ülkenin Okayama eyaletine sıçradı. Virüsün daha geniş alana yayılma riski nedeniyle 640 bin tavuğun itlafına başlandığı..
Japonya'da günlük Covid-19 vakalarının sayısı yeni bir rekor kırarak 2 bin 796'ya ulaşırken, son 24 saatte 33 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle toplam can..
Japonya'ya giden ONE Apus isimli kargo gemisinin taşıdığı yaklaşık 2 bin konteyner okyanus ortasında yakalandığı fırtına sonucu devrildi.
Japonya'da azalan doğum oranına karşı, 2021'den itibaren yapay zeka yardımıyla eş bulma projelerine destek verilecek.
Japonya'da kuş gribi salgını bu kez ülkenin Hiroshima Eyaleti'ni vurdu. Hiroshima eyaletinde 134 bin tavuğun itlafına başlandı.
Japonya'nın Hayabusa2 uzay aracının Ryugu asteroidinden örnekler taşıyan kapsülü Avustralya'nın güneyine indi.
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ülke geneli artış gösteren ağır hasta sayısı ve azalan yatak kapasitelerine karşı..
Japonya kuzeyindeki Kuril Adaları'na füze savunma sistemi konuşlandıran Rusya'ya protesto notası gönderdi. Kabine Baş Sekreteri Kato Katsunobu "Bu durum ad..
Japonya'da İmparator Naruhito'nun erkek kardeşi Veliaht Prens Fumihito, kızı Prenses Mako'nun (29), üniversiteden erkek arkadaşı Komuro Kei (29) ile evlenm..
Japonya'da Ekim ayında intihar ederek hayatına son verenlerin sayısı, salgının başından bu yana yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeni ile hayatını kaybede..
Japonya İmparatorunun her yıl başında düzenlediği yeni yıl selamlama etkinliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artış trendi sebebiyle ipt..
Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artış hızının önlenmemesi halinde yeni yıl öncesi olağan üstü hal (OHAL) uygulamasının yürürlüğe..
Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun ofisinin 2013-2019 yılları arasında siyasi fonları kontrol yasasını ihlal ederek, Abe'nin taraftarları için düzenlen..
Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin 2 bini geçmesi ve ülke geneli günlük vakaların 2 binin üzerinde seyretmesi sonrası, iç turizm..
Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) antiviral ilaç Remdesivir'in Covid-19 hastaları üzerinde kullanılmasının tavsiye edilmediği yönündeki çıkışı ile ilgili Japony..
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son günlerdeki artış hızına karşı ülkesinin "maksimum uyarı" durumunda olduğun..
Japonya'nın başkenti Tokyo'da bugüne kadar görülen en yüksek günlük koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı kayda geçti. Yerel hükümet, artan enfeksiyonlar karş..
Japonya'da imparator ve ailesinin her yeni yılda halkı selamladığı geleneksel törenin, 30 yıl sonra ilk kez salgın nedeniyle iptal edileceği bildirildi.
Nissan'ın Japonya'da adli kontrol altında tutulurken Lübnan'a kaçan eski Nissan Üst Yöneticisi Carlos Ghosn'a 90 milyon dolar tazminat talebiyle açtığı dav..
Japonya'da günlük Covid-19 vaka sayısı, salgının başından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Bugün doğrulanan bin 643 yeni vaka, ülkedeki bilançoyu..
Japonya'da'nın Kagawa Eyaleti'ndeki bir tavuk çiftliğinde kuş gribi salgını tespit edildi. 330 bin tavuğun itlafına başlandığı bildirildi. Fransa'da da kuş..
Japonya'nın İzumi şehrinde bir ailenin 30 metrekarelik evde 164 köpek ile yaşadığı belirlendi.
Japonya Baş Kabine Sekreteri Katsunobu Kato, ülkesinin Birlemiş Milletler Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalamayacağını duyurdu
Japonya'da yerleşim bölgelerinde görülen ve son aylarda birçok kişiyi yaralayan ayıların sayısının 5 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından hükume..
Japonya ile İngiltere, 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe girecek olan Serbest Ticaret Anlaşması'na (STA) imza attı. İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı  "İng..
Covid-19'un potansiyel tedavi yöntemi olarak görülen Japonya üretimi antiviral ilaç Avigan'ın koronavirüs tedavisinde kullanılabilmesi için gerekli yasal i..
Japon eşi Ataru Kobayashi'e kendisine şiddet uyguladığı ve çocuğunu göstermediği gerekçesiyle boşanma ve velayet davası açan Mimar Sema Kobayashi (45), "Oğ..
Dışişleri Bakanlığı, yarın Ankara'da Japonya ile Teknik İşbirliği Anlaşması'nın imzalanacağını bildirdi.
Japonya'da yapılan yeni bir çalışma koronavirüsün (Covid-19) insan derisinde 9 saate kadar kalabileceğini ortaya çıkardı.
Ünlü Japon aktris Yuko Takeuchi, Tokyo'da yaşadığı apartmanda kocası tarafından ölü bulundu. Japon medyası, Takeuchi'nin intihar sonucu yaşamını yitirdiğin..
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Japonya'nın Pyongyang ile ilişkileri normalleştirmek istediğini belirterek ''Kuzey Kore lideri Kim ile koşulsuz görüşmeye..
Japonya'da yapılan bir araştırmada, ülkedeki her 10 şirketten birinde kadınların topuklu ayakkabı giymesinin zorunlu olduğu bildirildi.
Japonya'ya gelen G20 üyesi ülke liderlerinin eşleri, Japonya Başbakanının eşi Akie Abe ile Kyoto'da Tofuku-ji Tapınağı ile Zen bahçesini gezdi.