"İstanbul Büyükşehir Belediyesi" haberleri

İstanbul Yatırım Ajansı (İYA) başkanlığına atanan Turgut Tuncay Önbilgin'den boşalan Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Cemal Ufuk Karakaya atandı.  
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçen, restorasyon sürecine gireceği belirtilen Kız Kulesi'nin Galata Kulesi gibi bir kültür ve sanat merkezi haline getirile..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de esnaf ziyaretinde bulundu. CHP lideri, "Var olan iktidar otursun kalksın CHP'li belediyelere dua etsin. CH..
Kadir Topbaş için görev yaptığı Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde birer tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topbaş için Fatih C..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şubat ayı üçüncü toplantı Avrasya Gösteri Merkezi'nde yapıldı. İBB Meclisi 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı'nın başk..
"Raylı Sistemlerde Büyük Hamle" toplantısında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2021 yılı sonunda proje çalışması bitecek HIZRAY ile Beylikdüzü-Sabiha Gö..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın beşinci duruşması gö..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), vatandaşlardan 15 Ocak tarihine kadar ulaşım kartlarını Hayat Eve Sığar (HES) kodları ile eşleştirmelerini istedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İngiltere'de düzenlenen müzayededen satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosuyla ilgili sahtecilik incelemesi başl..
Pendik'te dün ilçe belediyesinin cadde üzerine koyduğu konteyner tuvalet, bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldı. Pendik Belediyesi ise..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İETT Genel Müdürlüğünde işçi statüsünde çalışan personelin maaşına birinci yıl için yüzde 13, ikinci yıl için ise T..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yağışların Kasım ayında mevsim normallerinin yüzde 45 altında gerçekleştiği bilgisini vererek vatandaşları, "Lü..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmanın kısıtlanması nedeniyle toplu taşıma araçlarında oluşabilecek yoğ..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2021 bütçesi 223 kabul, 9 ret oyu ile kabul edildi. Bütçe, 28 milyar 900 milyon lira olarak onaylandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının planlandığı gibi 28 Ekim'de açılacağını, ilk 2 gün seferlerin ücretsiz olacağını..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararı sonucu başlayan tartışmalara CHP'li Kadıköy ve AK Part..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yarın ilkokullar, 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlaması nedeniyle toplu ulaşımın 06.00-14.00 saatleri arasında üc..
Üsküdar'da Kız Kulesi karşısında bulunan 2 büfe zabıta ekiplerinin tahliye çalışmasının ardından yıkıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek'e yüzde 33 zam yaptı. 75 kuruştan satılan normal ekmek fiyatı 1.00 TL'ye yükseldi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'nın kapatılması konusunu yeniden gündeme getireceklerini kaydederek "Atatürk Havali..
Kanal İstanbul projesinin 2011 yılında seçim vaadi olarak ortaya atıldığını söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, "İstanbul'un coğrafyası böyle bir değişimi kaldı..
İBB CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı "İBB'nin milyarlarca liralık mal varlığı uzlaşma olmadan sadece AK Parti grubunun oyları ile ilçe belediyelerine bedelsi..
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İmar A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne Onur Soytürk'ü atadı. Soytürk, 2005 yılında İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi bünyesinde çalı..
İBB iptal ettiği, 'Yenikapı- Atatürk Havalimanı Hafif Metro Hattı Hemzemin İstasyonları Kapasite Artışı' ihalesini, yeniden açtı. İhalenin 3 Aralık'ta yap..
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iştiraklerin yönetiminden istifa eden yöneticilerin 45 günlük genel kurul süresini sonuna kadar kullan..
İBB, engelli İstanbulkart ve engelli refakatli İstanbulkart alacaklara önemli bir duyuruda bulundu. Buna göre İstanbulkart vizeleme işleminden önce kartlar..