"Hollanda" haberleri

Hollanda'nın başkenti Amsterdam ve Eindhoven'da Covid-19 kısıtlamaları protesto edildi. Protestolar sırasında tansiyon yükselmesi ile göstericiler, 1 polis..
Hollanda'da, kafede biri çocuk 6 kişiyi vurarak öldürdüğü için ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Türkiye kökenli Cevdet Yılmaz, hükümetin itirazına rağm..
Koronavirüsün varyantının daha bulaşıcı olduğunu ve sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerektiğini belirten Hollanda'da hükümeti, 9 Şubat'a kadar geçerli olac..
Hollanda'da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), seçim vaadi olarak "İslam'dan Arındırma Bakanlığı"nın kurulacağın..
Hollanda'da başbakanlığını Mark Rutte'nin yaptığı koalisyon hükümetinin, çocuk yardımlarına ilişkin suçlamalar nedeniyle istifa ettiği bildirildi.
İngiltere'den Hollanda'ya seyahat eden bir şoför, Brexit sonrası ticaret anlaşmasını yanındaki jambon ve peynirli sandviç ile delen ilk kişi oldu. Hollanda..
İslam düşmanı PEGIDA hareketi Hollanda'daki yaklaşık 100 camiye Kur'an- Kerim'i ayaklar altına alındığını gösteren provokatif amaçlı yılbaşı tebrik kartı g..
Afganistan'da görev yaparken 39 sivili öldürdüğü ortaya çıkan Avustralyalı 13 asker ordudan atılmıştı. Hollandalı askerlerin de "2007'de Afganistan'ın Uruz..
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 20 Aralık itibariyle Hollanda'ya uygulanan uçuş kısıtlamasının kaldırıldığını açıkladı. Tedbirler kapsamında İngiltere, Da..
Hollanda, Belçika ve Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Başbakanı ortak video mesajı yayınlayarak Kovid-19 vaka sayılarının artması nedeniyle "evde kal..
Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Trump'ın Twitter hesabının şifresini 5'inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba erişim sağladı. Hollandalı..
Hollanda Parlamentosu tarafından kurulan araştırma komisyonu, çocuk bakım yardımı alan binlerce ailenin, devlet görevlileri tarafından yanlışlıkla "sahteka..
Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 5 hafta karantina uygulanacağını ifade etti.
Hollanda, Rusya'nın Lahey Büyükelçiliğinde görev yapan istihbarat görevlisi ve diplomatik akreditasyona sahip olan bir diplomatın ülkede "teknoloji ve bili..
Hollanda'da gazeteci Daniel Verlaan, Avrupa Birliği Savunma Bakanlarının Zoom üzerinden gerçekleştirdiği gizli toplantıya sızması güvenlik açığını ortaya ç..
Hollanda İçişleri Bakanı Kasja Ollongren, gömülme ve yakılma dışında cenazelerin kimyasal bir sıvı içerisinde eritilmesini sağlayan "alkali hidrolizi" yönt..
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı sıkı tedbirlerinin uygulandığı Hollanda'da hükümet, günlük vaka sayılarındaki düşüşün ardından kamuya açık alanların..
Hollanda'da bir okulun müfredatında Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita, Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun tepkisi üzerine düzeltildi. 
Hollanda'nın Lahey kentindeki Kosova Özel Savcılığı, eski Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi'nin görevinden istifa etmesinin ardından Lahey'e getirilerek göz..
Hollanda'da metro istasyonunda meydana gelen kazada, bakım için boş sefer yapan tren, duramayarak bariyeri aşarak, 7.5 metre yükseklikteki dev balina heyke..
Hollandalı bilim insanları üç boyutlu yazıcı kullanarak saç kılının üçte biri kalınlığında, dünyanın en küçük teknesini üretti. Hastalıkları tedavi etmek i..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Wilders hakkında hakaret içerikli paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
Hollanda'da hükümet, bu hafta itibarıyla cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla 17 yaşını dolduran kadınlara, ihtiyaç duyulması halinde zorunlu askerlik yap..
Hollanda'da 1-12 yaş arasındaki ölümcül hastalığı bulunan çocuklara ötanazi hakkı tanınmasının planlandığı belirtildi.
Tüp bebek uzmanı Hollandalı jinekolog, en az 17 kadını spermlerini kullanarak hamile bıraktı. Skandalı, DNA kayıtları ortaya çıkardı.
Bir göktaşının Almanya ve Hollanda üzerinde boyunca atmosferi sıyırıp uzay yolculuğuna geri dönmesi amatör astronomların kameralarına yansıdı.
Hollanda'nın Beverwijk kentinde, banyoya telefonla giren 13 yaşındaki bir kız çocuğu, elektrik akımına kapılarak, ciddi şekilde yaralandı. Kaza sonucu hafı..
Hollanda'da bir ilkokulun çocuk parkında oynayan çocukların 70 desibelin üzerinde ses çıkarmasından rahatsız olan bölge sakinleri, parkın çocuklara yasakla..
Hollanda'nın Utrecht şehrinde bir tramvayda gerçekleştirilen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi ise yaralandı.