"Gümüşhane" haberleri

Gümüşhane'de polisin dur ihtarına uymayan motosikletteki yolcunun kovalamaca sırasında açılan ateşte sırtından vurulmasına polis merkezi önünde toplanan bi..
2021 Ramazan ayı ile birlikte illerin iftar ve sahur vakitleri, 2021 iftar ve sahur saat kaçta soruları ile aranıyor. İşte 2021 Gümüşhane imsakiyesi, iftar..
İllere Göre Risk Durumu haritası ilk haritadan bir ay sonra güncellenirken kırmızıya boyanan tablo endişe yarattı. Bununla birlikte 100 bine oranla vaka sa..
Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreye ulaşırken, bin 481 köy ve mahalle yolu ulaşıma..
Gümüşhane'de 14'üncü yüzyılda inşa edilen ve Ortodoks mezhebinin Karadeniz'de bulunan 3 kutsal kilisesinden biri olarak kabul edilen Hutura Kilisesi, hem y..
Gümüşhane'de evinin altında 12 metre uzunluğunda tünel kazarak define arayan ev sahibi ile 6 kişi gözaltına alındı.
Gümüşhane'de dün tabiat koruma alanı Örümcek Ormanları'nda çıkan yangın kontrol altına alınırken, Üçtaş köyü yakınındaki yangın ise sürüyor. 
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Kürtün ilçesindeki Örümcek Ormanları Tabiatı Koruma alanında çıkan yangının kontrol altına alındığını, Üçtaş köyündeki y..
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesindeki Örümcek Ormanları'nda yangın çıktı.
Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı cezaevinde vefat eden Mustafa Kabakçıoğlu'na ilişkin haberlere dair açıklama yaptı.
Gümüşhane'de mahalleye inen ayı ve yavrusu bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.
Define kazısına kurban edilen Gümüşhane'deki Dipsiz Göl'ün eski haline gelmesinin mümkün olmadığını belirten uzmanlar "Derisini yüzdüler, dokularını kaybet..
İstanbul'da koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı, memleketi Gümüşhane'de binlerc..
Gümüşhane'nin Torul ilçesi kırsalında kuşburnu toplayan Mevlüde ve kızı Buse Nur Urhan, yıldırım düşmesi sonucu yaşamlarını yitirdi.
İslamiyet ve Türklüğün Karadeniz Bölgesi'nde yayılmasında öncü olduğuna inanılan Güvenç Abdal'ın 700 yıllık kılıç ve zırhı, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde..
Gümüşhane'nin Çamlıca mahallesinde 74 yaşındaki yaşlı bir kadın sulama havuzunda ölü bulundu. Polis havuzun kenarına bir poşetin içerisinde "Yataklara düşm..
Gümüşhane'de, Dumanlı köyü sınırlarında yer alan Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan kazıda Dipsiz Göl'ün yok olmasının ardından tartışılan define ar..
Gümüşhane'nin Şiran ilçesindeki bir mahallede 11 kişinin korona virüs testi pozitif çıkınca mahalle karantinaya alındı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gümüşhane'deki Dipsiz Göl'ün yürütülen rehabilitasyon çalışmaları sonucunda tekrar hayat bulduğunu duyurdu.
İstanbul, Ankara, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Malatya ve Kocaeli'nin ardından Bursa, Denizli, Ardahan, Nevşehir, Gümüşhane, Bitlis, Mardin, Kırşehir, Or..
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde yol çalışması yapan iş makinesi ve personelinin üzerine heyelan düştü. Olayda yaklaşık 300 metrelik uçuruma sürüklenerek fec..
Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviyesi yapılan Dipsiz Göl'ün tabanı balçıkla kapl..
Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta, Burdur, Giresun ve Gümüşhane çevrelerinde gök gürültü..
Yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl, kış aylarında biriken ve buz tutan karı..
Gümüşhane'de, yaklaşan düğün sezonu öncesi, gelinlikçi Ayşegül Öznur Parlak tarafından tasarlanan maskeli gelinlik görücüye çıktı.
Son dönemde yaban hayatıyla ilgili ilginç görüntülerin yakalandığı Gümüşhane'de son olarak yavru yaban keçileri hastane bahçesinde kayıt altına alındı.
Gümüşhane'de bugünden itibaren sokağa çıkan ve çıkması zorunlu olan herkes için maske takma zorunluluğu getirildi. Böylelikle maskesiz sokağa çıkmanın yasa..
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek'in koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 'İlimize gelmeyiniz' çağrısı, il dışında yaşayan Gümüşhanelilerde karşılık b..
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, il dışında yaşayan Gümüşhanelilere seslenerek, "Lütfen olağanüstü durumlar dışında bu süreçte ilimizi ziyaret etmeyiniz,..
Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl'ün, k..
Gümüşhane'nin Yukarı Kuluca köyü, Sivas'ın Akıncılar, Koyulhisar ve Suşehri ilçelerine bağlı 5 köyün karantinaya alındığı duyuruldu. Daha önce de Çankırı,..
Gümüşhane'de koronavirüs önlemleri kapsamında oluşturulan özel ekipler, umre ve yurt dışından döndükten sonra, 14 gün kuralına göre izole edilen vatandaşla..
Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevi'nde mahkumlara uyuşturucu madde sağlamakla suçlanan gardiyan tutuklandı. Tutuklanan gardiyan 10 yıldır görev yaptığı cezaev..
Trabzon-Gümüşhane karayolu Zigana Dağı mevkiinde bugün akşam saatlerinde çığ meydana geldi. Çığ nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanıyor.
Gümüşhane Minarlı Yaylası'nda gökyüzündeki parlak cisim, vatandaşlar tarafından görüntülendi. Parlak cisim, bir dakika boyunca gökyüzünde süzülüp, gözden k..
Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı'nca merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısında Buzul Çağı'ndan..
Dipsiz Göl'de inceleme yapan Jeomorfoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Turoğlu, "Kazıldıktan sonra gölün dengesi bozuldu. Burada yapay bir göl yapmış..
Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan, Buzul Çağı'ndan kalma 12 b..
Dipsiz Göl soruşturmasında define kazısı için olumlu görüş bildiren Gümüşhane Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş, Müze Müdürü Elif Öktem ile Trabzon M..
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gümüşhane'de bulunan Dipsiz Göl'de gerçekleştirilen kazı çalışmaları sonucunda gölün kurumasına sebep olduğunu ve ilgililerin h..
Taşköprü Yaylası'nda bulunan ve kaynağı olmayan Dipsiz Göl'de "define var" iddiaları 12 bin yıllık tarihi yok etti. Yasal izinle yapılan kazı tamamlandıkt..
Gümüşhane merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan Taşköprü Yaylası'nda kaynağı ve akarı olmayan, doğal güzelliğiyle görenleri etkileyen Di..
Gümüşhane'de H.K. adlı bir kişi, çalışmaları denetleyen Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in ayaklarına yakın bir yere tüfekle ateş açtı. Başkan Çimen..
Gümüşhane'nin Torul ilçesinde, 240 metre ile Türkiye'nin en yüksek cam seyir terasları arasında yer alan Torul cam seyir terası, açıldığı günden bu yana ye..
Gümüşhane'de şebeke suyundan içenlerin çeşitli şikayetlerle hastaneye başvurmasının ardından su inceleme alındı. İl Sağlık Müdürlüğü, koli basili ve bağırs..
Gümüşhane'de merkeze bağlı Çorak köyünde çobanlık yapan Selahattin Bayrak (62), sabah saatlerinde hayvanlarını otlatmak için gittiği merada ölü bulundu.
Türkiye'deki 4 akbaba türünden biri olan sakallı akbaba, Gümüşhane'de görüntülendi.
Gümüşhane'nin Tanzim köyünde doğal sit alanına açılan taş ocağına tepkiler sürüyor. Taş ocağının doğal yaşama zarar verdiği ve canlı yaşamı yok ettiğini sö..
Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde, dağdan çıkan 40 ayrı kaynağın birleşmesi sonucu oluşan 25 metre yükseklikten dökülen ender şelalelerden birisi olan Tomara Ş..