"Google" haberleri

İngiliz denetim kurumu İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), teknoloji şirketleri Apple ve Google'ın cep telefonu pazarındaki yüksek paylarına il..
Rusya Federal Antimonopoly Hizmeti, Google'a YouTube video barındırma pazarındaki hakim konumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle dava açtı.
Gizliliğin korunmasına ilişkin tartışmaların büyüdüğü sosyal medya ve internet devlerinin yaklaşımlarına ABD merkezli teknoloji devi Google'dan açıklama ge..
Google, NASA tarafından dün gece Mars'a indirilen kaşif aracı Perseverance'ın başarılı inişini kutlamak için bir sürpriz hazırladı. Google'da Perseverance..
Google arama özelliklerinde yeni bir arayışa girdi. Kullanıcıların aradıklarını tam olarak bulmasını sağlamak için yeni bir özelliği test etmeye başlayan i..
Daha önce de bilgisayar korsanları vasıtasıyla siber operasyonlar yapmakla suçlanan Kuzey Kore'nin bu defa sahte sosyal medya hesapları kullanarak siber gü..
Google'ın eski patronu Eric Schmidt, dünyanın en zeki 100 çocuğunu arıyor. Schmidt, gelecek neslin dünya meselelerinde görev alması gerektiğini belirterek,..
Arjantin'in First Lady'si Yanez, hakkında yanlış ve kötü bilgiler yaydığı iddiasıyla Google'a hakaret davası açtı.
Uygulama üzerinden trafik doluluk oranlarını kullanıcıları ile paylaşan Google Haritalar, yeni özelliği ile toplu taşıma araçlarındaki doluluk oranını da g..
Rekabet Kurulu, Google hakkında yürütülen soruşturma sonucunda, 196 milyon 708 bin 54,78 lira idari para cezası verilmesine hükmetti.
Rekabet Kurumu'nun yaptırımından sonra Google, Türkiye'de kendi uygulama ve hizmetlerini yeni çıkacak telefonlarda sunmama kararı almıştı. Konuyla ilgili R..
Google'nın popüler servislerinden biri olan Google Asistan'ın kullanıcıların seslerini gizlice kaydettiği ve bu kayıtların bir kısmının Google çalışanları..
Google LLC'nin, ABD'nin dördüncü mobil telefon operatörünü kurmak için uydu hizmeti sağlayıcısı Dish Network Corp. ile görüşmelere başladığı duyuruldu.
Google, web tarayıcı Chrome'un reklamları otomatik olarak engellemesi için çalışmalara başladı.
Bazıları telefon konuşmalarınızı izliyor, bazıları, kredi kartı bilgilerinizi saniyesinde çalıyor, İşte Google'a göre cebinizdeki casus uygulamalar!
Google, geçen yıl haber kuruluşlarının ürettiği içerikler aracılığıyla 4,7 milyar dolar gelir sağladı.
Google'ın geçtiğimiz günlerde Huawei'yle ortaklığını bitirmesinin ardından bir başka hamle de Microsoft'tan geldi.