"Emmanuel Macron" haberleri

Fransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Adolf Hitler'e benzetildiği afişleri asan Michel-Ange Flori'ye 10 bin avro para cezası verildi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Afganistan'ın tamamında hakimiyeti ele geçiren Taliban'ın terör örgütleriyle ilişkisi konusunda özellikle dikkatli ola..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un koruma işlerinden sorumlu eski Özel Kalem Müdür Yardımcısı Benalla'nın silahla poz vermek ve 2 kişiyi darp etmekle suçlandığ..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a 8 Haziran Salı günü Tain-l'Hermitage kentini ziyareti sırasında tokat atarak gündem yaratan saldırgan Damien Tarel c..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin Kabil Büyükelçisinin şimdilik Afganistan'da kalmayacağını söyledi.
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduğunu duyurduğu tarih ile sağlık sigortası verilerinde belirtilen tarih..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 1975'te ölen ABD'li kabare dansçısı ve Fransa direnişinin önemli figürlerinden Josephine Baker'ı Fransa'nın ulusal ka..
Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın, kabinesinde ekonomi bakanı olarak görev yapan halefi Emmanuel Macron'u kendisine ihanetle suçladığı ileri s..
Afganistan'daki duruma ilişkin, "Avrupa'nın buradan kaynaklanacak düzensiz göç dalgasından kendisini koruması gerektiği" yönündeki açıklamaları eleştirilen..
Belli etkinlik ve mekanlara girişte, Kovid-19 aşısı olduğunu belgelemeyi, son 48 saatte yapılmış negatif PCR testi sonucunu göstermeyi ya da son 6 ayda has..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Adolf Hitler'e benzetildiği afişleri asan Michel-Ange Flori'yi yargıya şikayet ederek, Flori hakkında suç duyurusunda..
Fransız Polonezya'sına yaptığı ziyarette çiçek yağmuruna boğulduğu görüntüyle sosyal medyanın diline düşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin..
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u Adolf Hitler'e benzeten afişlerle ilgili soruşturma başlatıldı.
Drome bölgesinde selamladığı kalabalıktan bir kişi tarafından tokatlanan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Somme bölgesindeki Poix kasabasındaki bir il..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi kapsamında yaptığı ikili görüşmeler, dünya basınında geniş yankı buldu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ikili görüşmeye değinerek, "Libya ile ilgili Erdoğan ile birlikte çalı..
Brüksel'deki NATO Zirvesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşmesi başladı. Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fikir a..
Fransa'da 21 Nisan'da aşırı sağcı bir dergide yayımlanan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a iç savaş uyarısı yapılan e-bildiriye imza attıklarını açık..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği önümüzdeki hafta başlayacak. NATO zirvesi için Brüksel'e gidecek olan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ve Fransa..
Fransız mahkemesi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tokan atan Damien Tarel'e 4 ay hapis cezası verdi.
11'inci veya 12'nci yüzyıllarda Fransız krallarının savaşlarda kullandığı nara olarak bilinen "Montjoie Saint-Denis" diye bağırarak kalabalığın içinde Fran..
Drome bölgesinde selamladığı kalabalıktan bir kişi tarafından tokatlanan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Eylemlerde ve söylemlerde şiddet ve nefret..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Drome bölgesinde selamladığı kalabalıktan bir kişi tarafından tokatlanmıştı. Tokat atan kişinin, Avrupa Tarihi Dövüş..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Drome bölgesinde selamladığı kalabalıktan bir kişi tarafından tokatlandı. Saldırı sırasında "Kahrolsun Macronculuk"..
Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin yargılandığı davada Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eşinin eski imaj danışmanı, paparazi kraliçesi olara..
800 binden fazla Tutsi'nin hayatını kaybettiği Ruanda soykırımı için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dün özür dilemesinin ardından, benzer bir adım..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede 18 yaşına giren gençlerin istedikleri kültürel aktiviteye katılabilecekleri; kitap, film, müzik alışverişi yap..
Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 6 aydır kapalı olan kafe ve restoranların dış kısımları, kısıtlamaların gevşetilmesi ile birlikte bugün itibar..
Geçtiğimiz ay yayınlanan ilk bildirinin ardından, Fransa'da her rütbeden askerlerin bulunduğu grup, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bakanlar, milletvekiller..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, koronavirüs salgınının yol açtığı krizin Avrupa'nın eksikliklerini ortaya çıkardığını söyledi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan kısıtlamaların 4 kademeli olarak kaldırılacağını..
398 kişinin daha Covid-19 nedeni ile hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybının 103 bin 256'a yükseldiği Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron, salgının kontrol..
Rusya lideri Putin ile Fransız mevkidaşı Macron bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin görüşmesinin ardından Kremlin'den yapılan açıklamada, Put..
Aralarında 20 emekli general ile emekli ve muvazzaf subayların bulunduğu askerler, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a kaosu engellemezse iç savaş çıkacağı ve öl..
Aşırı sağcı Valeurs Actuelles adlı sitede yayımlanan Fransa'da 20 general, 100 kadar subay ile 1000'den fazla askerin imzası bulunan mektupta, hükümete vat..
İtalya Temsilciler Meclisi Üyesi, aşırı sağ siyasetçi Giorgia Meloni, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik 2019 yılındaki sözleri sosyal medyada..
Ukrayna krizinde Avrupa liderleri devreye girince siyasi çözüm umudu doğdu. Paris'te Macron ve Merkel ile görüşen Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, "Putin'..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İran'ın Viyana anlaşması ihlallerini artırarak nükleer durumu kötüleştirmeye son vermesi gerektiğini açıkladı.
Fransa'da okullarda öğrencilerin cinsel tacize uğradığı iddiaları ülkeyi karıştırdı. Öğrenciler başta başkent Paris olmak üzere birkaç kentte sokağa döküld..
Fransa, Cezayir direnişinin sembol isimlerinden avukat Ali Bumincil'in 1957'deki Cezayir Bağımsızlık Mücadelesi sırasında işkenceyle öldürüldüğünü açıkladı..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani telefonda görüştü. Macron, nükleer anlaşmanın korunmasının uluslararası kamuoyu iç..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Fransa'nın günlük gazetesi L'opinionönümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un görüşeceği iddiasında bu..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD ve Avrupa Birliği'nin (AB), Afrika ülkelerine aşı temin etmesinin Batı'nın ciddiye alınmasını ve güvenilir olması..
Fransa'da eski Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in kızı Camille Kouchner'in yazdığı ve çocuklara yönelik cinsel taciz iddiaları içeren "Büyük Aile" (La Fa..
Fransa'da imam Farid Slim, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını krizini Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında açıklama yaptı. Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi odaklı olaylarla ilgili ABD, AB ve Macron'un açık..
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 23 bin 337 yeni vaka tespit edildi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya'nın Sput..
AstraZeneca Oxford koronavirüs aşı üreticileriyle  Avrupa Birliği arasında, beklenenden düşük sayıda aşı arzı konusunda kriz devam ediyor. Fransa Cumhurbaş..
Fransız tarihçi Stora, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a sömürge tarihine ve Cezayir Savaşı'na ilişkini raporunu sundu. "Cezayir Savaşı ve Cezayir'de Sömürge"..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa İslam Konseyi (CFCM) temsilcileriyle bir araya geldi.
Fransa'da Cumhurbaşkanı Macron'un partisi Cumhuriyet Yürüyüşü (LREM) milletvekili Aurore Berge ve Jean-Baptiste Moreau'nun 18 yaşından küçük kızlara kamuya..
Fransa'nın güneybatısındaki Jarnac kentinde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ziyareti sırasında sahte bomba ihbarı yapıldığı bildirildi.
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, telefon görüşmesinde Donbas krizini ele aldı.
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) geçen hafta Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nde yakalan..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, video konferans yoluyla Beşinci Ulusal İnsani Yardım Konferansı'nın kapanışına katıldı. Macron, Covid-19 testinin poz..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, iklim değişikliğiyle mücadelenin anayasanın ilk maddesine eklenmesi için referandum düzenleneceğini açıkladı.
İngiliz Independent gazetesi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye Fransız Legion d'honneur onur nişanını, onu Fransı..
Darbeyle yönetime gelen Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye, resmi ziyarette bulunmak üzere geldiği Fransa'da Elysee Sarayı'nda Fransız Legion d'Honneur onur nişan..
Fransa'da Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu yetkilisi Madelin, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin ziyaretine ilişkin, "Mısır'da 60 binden fazla kişi görüşle..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Mısır ile ekonomi ve savunma alanındaki iş birliğini, insan hakları konusunda fikir ayrılığı nedeniyle şartlandırmayacağını be..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Macron Fransa'nın başına beladır. Fransa tehlikeli bir dönemi yaşıyor" sözlerine cevap verdi.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, ülke genelinde 15 Aralık'tan itibaren sokağa çıkma kı..
Fransa'da Ermeni gönülleri derneğini ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Dağlık Karabağ'a müdahale etmek için sizi engelleyen nedir?" sorusuna "Birl..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile Rusya'nın özellikle bazı Kuzey Afrika ülkelerinde Fransa karşıtlığını körüklediğini iddia etti.
Eski Senegal Kültür Bakanı Amadou Tidiane Wone, Fransa'nın verdiği Legion d'Honneur nişanını iade ettiğini belirtti. Wone, Macron'a hitaben "Müslümanlara h..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile telefonda görüştü.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 3 kişinin ölümüne neden olan Nice kentindeki bıçaklı saldırının ardından yaptığı açıklamada, ülke genelinde terörle m..
Libya Fetva Kurumu, Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "İslam karşıtı tutumu ve Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunması" nedeniyle Fran..
TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanlığının Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarının telin edilmesine ilişkin Tezkeresi kabul edildi
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkındaki sözlerini kınadı. Erdoğan'dan Merkel..
Fransa'da eski Cumhurbaşkanı adayı, aşırı sol hareket Boyun Eğmeyen Fransa'nın lideri ve milletvekili Melenchon, Macron'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartış..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı tutumu ve ülkede Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanmasına tepki olarak birçok Fransız..
Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı tutum sergilemesi nedeniyle Arap ülkelerinde Fransız ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrılar..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Rusya Devlet Başkanı Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron, temas ettiği kişilerden birinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonucu kendisi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron'un ilk evliliğinden olan kızı Tiphaine Auziere (36), Fransız medyasına verdiği röportajda tavsi..
Mali'de radikal bir grup tarafından esir alınan Fransız aktivist Sophie Petronin 4 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Petronin, esaretin ardından Müslüman oldu..
Fransa'da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde, birçok yetkin kişinin art arda gelen istifaları üzerine Elysee Sarayı, denetime gitmek zorunda kaldı.
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "İslamcı ayrılıkçı" ifadesiyle Müslümanları hedef alması ülkedeki İslam karşıtı aşırı sağcıları harekete geçirdi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki rekor artışın ardından salgına karşı daha fazla kısıtlayıcı..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macron'un İslam'a ilişkin sözlerine sert tepki göstererek, "Sözleri açık bir provokasyondur. Sen kimsin ki "İslam'ın ya..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. 
Dünyadaki tüm nikel rezervlerinin yüzde 25'inin bulunduğu, Pasifik Okyanusu'nun güneydoğusunda yer alan, Fransa'ya bağlı özerk Yeni Kaledonya'da yapılan re..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Anlamı 'barış' olan yüce dinimizi 'aydınlatma' bahanesiyle yanlış ve çarpık yaklaşımlara konu etmek hiç kimse..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çok tartışılacak "Bölücülükle Mücadele" adlı projesini açıkladı. Proje ile aşırılık yanlılarıyla mücadele edilmesi hed..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Biz, 'durun, çalışacağız, müzakere yürüteceğiz, yardım edeceğiz" gibi beyanları dinleyecek durumda değiliz. Bunları defal..
Rusya, ABD ve Fransa, Azerbaycan ve Ermenistan'a Dağlık Karabağ meselesinin çözümüne ilişkin müzakere sürecini başlatma çağrısında bulundu.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Brüksel'e kaydırılan Avrupa Parlamentosu (AP) toplantılarının y..
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, kendisinden görevi bırakmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u "olgunlaşmamış politikacı" olarak..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, söz verdiği hükümeti kuramayan Lübnanlı siyasiler için "Toplu ihanetlerini not alıyorum" dedi.
Fransa'da Putin ile Macron arasındaki telefon görüşmesinin içeriğini yayımlayan gazeteler hakkında soruşturma başlatıldı.
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Fransa'nın böyle bir şey yaptığına inanmak istemiyoruz. Le Monde'de yazılan ifadeler de tam olarak doğru değildi" ifadeler..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde diyaloğa sürekli hazır olduğunu ve Avrupa Birliği..
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün saat 20.00'de bir telefon görüşmesi gerçekleştirecek.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşmiş Milletler'in (BM) 75. Genel Kurulu üst düzey toplantısında yaptığı konuşmada, "Ortak evimiz tıpkı dünyamız..