"Emmanuel Macron" haberleri

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, ülke genelinde 15 Aralık'tan itibaren sokağa çıkma kı..
Fransa'da Ermeni gönülleri derneğini ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Dağlık Karabağ'a müdahale etmek için sizi engelleyen nedir?" sorusuna "Birl..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye ile Rusya'nın özellikle bazı Kuzey Afrika ülkelerinde Fransa karşıtlığını körüklediğini iddia etti.
Eski Senegal Kültür Bakanı Amadou Tidiane Wone, Fransa'nın verdiği Legion d'Honneur nişanını iade ettiğini belirtti. Wone, Macron'a hitaben "Müslümanlara h..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile telefonda görüştü.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 3 kişinin ölümüne neden olan Nice kentindeki bıçaklı saldırının ardından yaptığı açıklamada, ülke genelinde terörle m..
Libya Fetva Kurumu, Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "İslam karşıtı tutumu ve Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunması" nedeniyle Fran..
TBMM Genel Kurulunda Meclis Başkanlığının Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı açıklamalarının telin edilmesine ilişkin Tezkeresi kabul edildi
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hakkındaki sözlerini kınadı. Erdoğan'dan Merkel..
Fransa'da eski Cumhurbaşkanı adayı, aşırı sol hareket Boyun Eğmeyen Fransa'nın lideri ve milletvekili Melenchon, Macron'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tartış..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı tutumu ve ülkede Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanmasına tepki olarak birçok Fransız..
Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı tutum sergilemesi nedeniyle Arap ülkelerinde Fransız ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrılar..
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Rusya Devlet Başkanı Putin'den, terör ve yasa dışı göçle mücadelede iki ülke arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini istedi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron, temas ettiği kişilerden birinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonucu kendisi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi Brigitte Macron'un ilk evliliğinden olan kızı Tiphaine Auziere (36), Fransız medyasına verdiği röportajda tavsi..
Mali'de radikal bir grup tarafından esir alınan Fransız aktivist Sophie Petronin 4 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu. Petronin, esaretin ardından Müslüman oldu..
Fransa'da Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi'nde, birçok yetkin kişinin art arda gelen istifaları üzerine Elysee Sarayı, denetime gitmek zorunda kaldı.
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "İslamcı ayrılıkçı" ifadesiyle Müslümanları hedef alması ülkedeki İslam karşıtı aşırı sağcıları harekete geçirdi..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki rekor artışın ardından salgına karşı daha fazla kısıtlayıcı..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macron'un İslam'a ilişkin sözlerine sert tepki göstererek, "Sözleri açık bir provokasyondur. Sen kimsin ki "İslam'ın ya..
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. 
Dünyadaki tüm nikel rezervlerinin yüzde 25'inin bulunduğu, Pasifik Okyanusu'nun güneydoğusunda yer alan, Fransa'ya bağlı özerk Yeni Kaledonya'da yapılan re..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Anlamı 'barış' olan yüce dinimizi 'aydınlatma' bahanesiyle yanlış ve çarpık yaklaşımlara konu etmek hiç kimse..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron çok tartışılacak "Bölücülükle Mücadele" adlı projesini açıkladı. Proje ile aşırılık yanlılarıyla mücadele edilmesi hed..
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Biz, 'durun, çalışacağız, müzakere yürüteceğiz, yardım edeceğiz" gibi beyanları dinleyecek durumda değiliz. Bunları defal..
Rusya, ABD ve Fransa, Azerbaycan ve Ermenistan'a Dağlık Karabağ meselesinin çözümüne ilişkin müzakere sürecini başlatma çağrısında bulundu.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Brüksel'e kaydırılan Avrupa Parlamentosu (AP) toplantılarının y..
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, kendisinden görevi bırakmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u "olgunlaşmamış politikacı" olarak..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, söz verdiği hükümeti kuramayan Lübnanlı siyasiler için "Toplu ihanetlerini not alıyorum" dedi.
Fransa'da Putin ile Macron arasındaki telefon görüşmesinin içeriğini yayımlayan gazeteler hakkında soruşturma başlatıldı.
Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Fransa'nın böyle bir şey yaptığına inanmak istemiyoruz. Le Monde'de yazılan ifadeler de tam olarak doğru değildi" ifadeler..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde diyaloğa sürekli hazır olduğunu ve Avrupa Birliği..
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron bugün saat 20.00'de bir telefon görüşmesi gerçekleştirecek.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşmiş Milletler'in (BM) 75. Genel Kurulu üst düzey toplantısında yaptığı konuşmada, "Ortak evimiz tıpkı dünyamız..
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik. İyi niyetli diyaloğu tekrar açalım. Bu çağrı, görünüşe göre işitilmiş." dedi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan, Avrupa ve Amerika'ya 'de..
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un politikalarını protesto için sarı yelekliler yeniden sokağa çıktı. Gösterilerde 35. haftaya girildi