"dolar" haberleri

Bugüne 8.31 seviyesinde başlayan Dolar/TL kuru ABD'den gelen 2008 krizinden beri en yüksek enflasyon rakamıyla birlikte 8.38'e kadar çıktı
Dolar/TL kuru gerileyen küresel risk iştahının etkisiyle yeniden 8.30'un üstüne döndü. Kur bugüne 8,3073 seviyesinden başladı. Bugün gözler açıklanacak ola..
Dolar haftanın son gününe 8.26 seviyesinden başladı. TCMB'nin faizleri sabit bırakmasının ardından cılız bir gerilemenin ardından 8.33'e kadar yükselen kur..
Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklayacağı güne dolar 8.32 seviyesinden başladı. Merkez Bankası'nın faizleri sabit bırakmasının ardından dolar kuru 8.28..
Dolar kuru 8.24 seviyesinden geldiği 8.30 etrafında dalgalı seyir izliyor. Bugüne de 8.33 seviyesinden başladı. Dolarda gözler yarın açıklanacak olan TCMB..
Fed'in faizleri 0'a yakın tutması ve Fed başkanı Powell'in gevşeme yanlısı açıklamalarının ardından 8.22 seviyesinden 8.18 seviyesine kadar gerileyen kur b..
Bir süredir 8.10 seviyelerinde dar bantta seyreden dolar kuru ABD'den gelen açıklamaların etkisiyle 8.20'ye kadar çıktı. Bugüne de 8.22 seviyesinden güne b..
14 Nisan'dan beri 8.11-8.08 gibi dar bantta hareket eden dolar kuru bugüne 8.12 seviyesinden başladı. Bugün piyasaları etkileyecek önemli veri bulunmuyor.
Dolar/TL kuru ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin son bir ayın en düşük seviyelerine gerilemesiyle birlikte dün yükseldiği 8.12 seviyesinden 8.03'e kadar geri..
Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,48, altının gram satış fiyatı yüzde 1,68, dolar/TL yüzde 1,67, euro/TL yüzde..
Dün öğle saatlerinde yönünü yeniden yukarı çeviren ABD 10 yıllık tahvillerin etkisiyle dolar kuru 8.40'ı aşmıştı. TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun Genel Kurul'da..
Ekin Olcayto'nun sunduğu Başka Şeyler'e konuk olan Yazar Hamza Yardımcıoğlu, altın ve dolar üzerinde oynan oyunları anlattı.
Ekin Olcayto'nun sunduğu Başka Şeyler'de bu hafta; paranın geleceği konuşuldu. İşte değerli metallerin geleceği ile ilgili Haber Global'e konuşan Hamza Yar..
Geçtiğimiz haftayı sert yükselişle 8.10'un üstünde kapatan dolar kuru haftaya gerilemeyle 8.03 seviyesinde başladı. Gerilemede Merkez Bankası Başkanı Şahap..
Piyasaların ve kurların sert dalgalandığı haftanın son gününe dolar/TL 7,9655 seviyesinden başladı.
Merkez Bankası Başkanı'nın değişmesinin ardından Dolar/TL kurunun ne olacağına dair ilk işaret Asya piyasalarından geldi.
Merkez Bankası dün politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 19 seviyesine yükseltti. Bilgi Üniversitesi Öğ..
Bugüne 7.49 seviyesinden başlayan dolar kuru Merkez Bankası'nın piyasa beklentilerinin üstünde faiz kararı açıklamasıyla sert geriledi. Dolar kuru kararın..
Haftaya 7.60 seviyesinde başlayan dolar, ABD 10 yıllık tahvillerinin sakinleşmesiyle 7.49'a geriledi. Bugüne de 7.49 seviyesinden başladı. 7.50 ila 7.49 ar..
TCMB'nin faiz kararını açıklayacağı yoğun haftaya 7.60 seviyesinde başlayan dolar kuru daha sonra ABD 10 yıllık tahvillerinin seyrinin sakinleşmesiyle 7.50..
Dün 7.77 seviyesine kadar yükselen dolar kuru, 10 yıllık tahvillerin sakinlemesiyle 7.60 seviyelerine kadar gerilemişti. Bugüne de 7.65 seviyesinden güne b..
ABD 10 yıllık tahvillerinin haftaya yükselişle başlamasına paralel olarak Dolar/TL kuru da yükselişlerle başladı. Dolar haftaya yüzde 0,11 yükselişle 7,54..
Geçen hafta Türk Lirası karşısında dip seviyeleri gören dolar baş döndürüyor. Dolar/TL yeniden 7.40'ları aştı. Peki neden? Piyasa ne diyor? Uzmanlar aracıl..
Türkiye'nin gündemi Merkez Bankası'nın döviz rezervleri. Siyasetin tansiyonu yükselirken uzmanlar son tabloyu yorumladı. Merkez'in ne kadar rezervi var? 'B..
Haberglobal.com.tr'de sizler için dosyalar, derlemeler ve uzman görüşleri içeren analizler hazırlıyoruz. Gündem yoğun ve haliyle bazı haberler gözden kaçab..
Bitcoin sınır tanımıyor... Görülen astronomik fiyatlarda ünlü iş insanı ve yatırımcı Elon Musk'ın etkisi konuşuluyor. Covid-19 kripto paralara ne yaptı? Bi..
Dolar/TL son 6 ayın en düşük seviyesinde. Vatandaşın dövize olan ilgisi azaldı mı? Merkez Bankası ne yapıyor? Faiz artışı kuru nasıl etkiliyor? Uzmanlar Ha..
Dün açıklanan döviz mevduat rakamlarına göre vatandaşlar iki hafta üstüste dolar sattı. Bu verinin açıklanmasının ardından dolar kuru ağustos ayından beri..
Antalya'nın Manavgat ilçesinde piyasaya sahte dolar süren 5 kişi, jandarma tarafından yakalandı.
Fed açıklaması sonrası dolar/TL sınırlı bir düşüşle 7.80 seviyesinin altına geriledi. Euro ise 9,53 lira seviyelerinden işlem görüyor.
İstanbul serbest piyasada dolar 7,8260 liradan, euro 9,5240 liradan güne başladı. n24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 467 lira oldu.
ABD'nin Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulama kararı almasının ardından dolar/TL'de sakin seyir sürüyor.
Merkez Bankası'nın faizi 4.75 puan artırmasının ardından döviz kurlarında düşüş yaşandı. Kararın ardından Dolar 7.51 seviyelerine kadar gerilerken, Euro da..
Dolardaki belirsizlik ve koronavirüs nedeniyle ikinci el araç piyasasında satışlar adeta durma noktasına geldi. Fiyatlarda ise yine artış beklentisi var.
Olağanüstü geçen haftasonunun ardından dolar ve euro'nun haftaya nasıl başlayacağı merak ediliyordu. Dolar yeni haftaya 8,40 liradan, euro ise 10,0360 lira..
Dolar 7,9320 liradan, Euro ise 9,3360 liradan güne başladı.
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla pazartesi günü hafif geriledikten sonra dün günü yeniden yükselişe geçen dövizler, yeni güne..
Merkez Bankası'nın (TCMB) attığı yeni sıkılaştırma adımlarıyla dün hafif gerileyen dövizler, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Dolar 7.90 lira sınırında..
Cuma günü yeni tarihi yüksek düzeylerden 5-10 kuruş gerileyen dövizler, Dolar'ın küresel piyasalarda güçlenmesiyle yeni haftaya hafif artışlarla başladı.
Mersin'de piyasaya sürülmek istenen 1 milyon 800 bin sahte ABD doları ele geçirilirken, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.  
Perşembe günü 7.94 lira ile tarihi yüksek düzeye çıkan Dolar, haftanın son işlem gününe de bu düzeyde başladı. Merkez Bankası'nın swap adımının ardından is..
Dün açıklanan eylül ayı enflasyonunun beklentilerin altında gerçekleşmesi döviz kurlarında 3-5 kuruş seviyelerinde düşüşe neden oldu. Dolar ve Euro bugün d..
Dolar ve Euro, yeni haftaya, geçen haftanın kapanış düzeyine yakın başladı. Dolar 7.75 lira civarında seyrederken Euro ise 9.10'larda işlem görüyor. 
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç, yıl sonuna doğru yeni araçların bayilere gelişinin ardından sıfır araç arzındaki yükselişle..
Dolar 7,7710 Türk Lirası, Euro ise 9,11 Türk Lirası'ndan güne başladı.
Doların küresel piyasalarda güçlenmesi ve jeopolitik gelişmelerle yükselen dövizler yeni güne de yüksek düzeylerde başladı. Dolar 7.81–7.82 lira aralığında..
ABD'nin Türkiye büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'nin ABD'li ilaç şirketlerine olan yaklaşık 2.3 milyar dolar borcu ödemesi gerektiğini, aksi halde AB..
Merkez Bankası'nın faizleri değiştirmeyeceğine ilişkin beklentilerin ağırlık kazanması ve ABD para biriminin küresel piyasalarda güçlenmesiyle, dolar 7.70..
Salı günü 7.67 liraya kadar yükselen dolar, yeni güne de bu düzeylerde başladı. Euro da güne 8.96 lira seviyelerinden başladı. 
Dolar, iç piyasada geçen hafta yükseldiği yeni tarihi yüksek düzeylerde hareket ediyor. 
İstanbul serbest piyasada dolar 7,4900 liradan, avro 8,8700 liradan güne başladı.
Dolar/TL, 5,4861 ile son dört ayın en düşüğünü görmesinin ardından 5,50'nin hemen altında işlem görüyor
İstanbul Esenyurt'ta bir matbaaya düzenlenen operasyonda, Kurban Bayramı öncesi piyasaya sürülmek üzere 100'lük banknotlar halinde sahte 271 milyon 150 bin..
Bursa'da bacadan girdikleri müstakil evdeki içerisinde 72 bin 500 doların olduğu kasayı patlatan hırsızlar, polis ekiplerinin güvenlik kameralarını tek tek..
BDDK, 100 bin doların üzerinde döviz alımına bir gün bekleme kuralı getirdi. Kurala göre döviz almak isteyenler TL karşılığını bir gün önce yatıracak, dövi..
İstanbul'da düzenlenen operasyonda sahte 1 milyon 200 bin dolar ele geçirildi.