"DEAŞ" haberleri

Türkiye'ye yasadışı yollardan girmeye çalışırken Hatay Reyhanlı'da yakalanan terör örgütü DEAŞ üyesi Yeni Zelanda vatandaşı Saed Aden'le ilgili çok çarpıcı..
İstanbul'da DEAŞ terör örgütüne yönelik 10 ilçede 15 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon sonucu, 8 şüpheli gözaltına alındı.
Suriye'de 2 yıl önce öldürülen DEAŞ lideri Ebu Bekir El-Bağdadi'nin en çok güvendiği kilit isimler arasında yer alan ve örgütün sözde askeri kanat sorumlus..
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, yabancı uyruklu 14 kişi gözaltına alındı.
Adana'da şafak vakti terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda çok sayıda şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
Osmaniye merkezli 11 ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda eylem hazırlığında oldukları iddia edilen 27 zanlı gözaltına alındı.
İstanbul'da terör örgütleri DEAŞ ve El Kaide'ye yönelik operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.
İstanbul'da Sultanahmet Meydanı'nda 12 Ocak 2016'da terör örgütü DEAŞ üyesi Nabil Fadlı tarafından gerçekleştirilen ve 12 Alman vatandaşının öldüğü, 16 kiş..
İstanbul'da Yenibosna'daki İnzibat Tabur Komutanlığı'nı ağaca çıkarak gözetlerken fark edilen bir kişi yakalandı. Yakalanan kişinin DEAŞ'lı bir terörist ol..
INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi Fransa uyruklu Sarah Talıb, Ankara'da kaçmak için Fransa Büyükelçiliği'ne giderken polis tarafından..
Ankara İstihbarat ve TEM ekiplerince, DEAŞ terör örgütü ve çatışma bölgeleriyle irtibatı belirlenen yabancı uyruklu 14 kişi yakalandı.
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hatay'ın Reyhanlı ve Narlıca sınırlarında, Türkiye'ye girmeye çalışan 2'si HTŞ, 2'si DEAŞ terör örgütü mensubu 16 kişinin ya..
Mavi bültenle aranan DEAŞ'lı teröristin de arasında bulunduğu Yeni Zelanda uyruklu 3 kişi, dün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yakalandı. Çifte pasaporta sahip..
Milli Savunma Bakanlığı, mavi bültenle aranan DEAŞ'lı teröristin de arasında bulunduğu Yeni Zelanda uyruklu 3 kişinin Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yakalandı..
Suriye'nin Palmira kentinde DEAŞ tarafından infaz edilen 3 kişiye ait ceset bulundu. Cesetlerden birinin 82 yaşında öldürülen arkeolog Khaaled Asaad'a ati..
BM raporuna göre, Irak ve Suriye'de varlığını sürdürmeye devam eden terör örgütü DEAŞ'ın, iki ülkede tahmini 10 bin savaşçısı bulunuyor.
İçişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ'ın "sözde eğitim bakan yardımcısı" Ürdün uyruklu teröristin Sakarya'da yakalandığını açıkladı.
Son dakika.. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "DEAŞ'a, Yalova'da önemli bir operasyon yapıldı. DEAŞ'ın Türkiye suikastçıs..
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik 4 ilçede 13 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, yabancı uyruklu 10 zanlının gözaltına alındığı terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyona ilişkin yeni detay ve görüntüler..
Gaziantep merkezli 15 ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, gözaltı kararı verilen 37 şüpheliden 35'i yakalandı.
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik 5 ilçede 20 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.
Ankara'da eylem için keşif ve istihbarat çalışması yaptıkları sırada Emniyet ve MİT'in ortak operasyonu ile yakalanan DEAŞ'lı 2 kardeş hakkında, 15 yıla ka..
Kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi terörist, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı hudut birliklerince, yurda girmeye çalışırken Suriye sınırında yakalandı.
İstanbul'da sahte pasaportla yurt dışına kaçmaya çalışan DEAŞ'lı Bunyod Mukhiddinov İstanbul Havalimanı'nda yakalandı. Şüphelinin havalimanına gelerek güve..
Ankara'da eylem hazırlığındaki 2 DEAŞ'lı terörist MİT ve Jandarma operasyonuyla yakalandı.
Mersin'de, terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan Suriyeli 14 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan ve bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen bir terörist, istihbarat ve terör birimlerinin..
Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 35 şüpheli gözaltına alındı. 
İstanbul'da terör örgütleri DEAŞ ve El Kaide'ye yönelik operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
Van'da DEAŞ silahlı terör örgütü ile iltisaklı olarak bölgede faaliyet gösteren Amer Onay Grubu'na mensup 31 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda yakalanan DEAŞ terör örgütünün üst düzey örgüt üyesi 2 şahıs tutuklandı.
Ordu'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 10 Irak uyruklu şüpheli gözaltına alındı.
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
Adana'da terör örgütü DEAŞ'ın sözde 'Türkiye emiri' Mahmut Özden'in yakalanmasının ardından 'intikam eylemi' hazırlığında olduğu tespit edilen şüphelilere..
Adana'da terör örgütü DEAŞ'ın sözde Türkiye Emiri "Briketçi, Hureyre" kod adlı Mahmut Özden'in tutuklanmasının üzerine intikam amaçlı eylem faaliyetinde ol..
İzmir'de terör örgütü DEAŞ bağlantılı selefi grupların faaliyetlerine yönelik düzenlenen operasyonda YouTube üzerinden yayınlar yapan 'Ebu Haris' kod adlı..
Ankara'da polis tarafından, terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonda Irak uyruklu 18 kişi gözaltına alındı.
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Savunma Bakanı Ofisine bağlı DEAŞ ile Mücadele Görev Gücü Birimi'nin lağvedildiğini ve birimin direktörü Chris Maier'in d..
Hatay'dan Antalya'ya gitmek üzere yola çıkan otobüste DEAŞ'lı 12 teröristin olduğu ihbarı polisi alarma geçirdi. Yapılan incelemede suç unsuruna rastlanmad..
İstanbul'da 13 ilçede terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenledi. Operasyon yapılan 20 adreste 18 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara'da keşif ve istihbarat çalışması yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu 2 terörist, Emniyet ve MİT'in ortak operasyonuyla yakalandı.
Terör örgütü DEAŞ'a yönelik Şanlıurfa merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda 24 şüpheli gözaltına alındı.
'Ebu Hanzala' olarak bilinen sanık Halis Bayancuk'un yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Bayancuk'un "Silahlı terör örgütü kur..
Mersin'de, Türkiye'ye yasadışı yollarla gelerek, terör örgütü DEAŞ adına eylem arayışı içinde oldukları belirlenen 6 şüpheli, düzenlenen operasyon ile göza..
İstanbul'da, terör örgütü DEAŞ adına faaliyet yürüttükleri ileri sürülen yabancı uyruklu üyelerine operasyon düzenlendi. Gece yarısı eş zamanlı yapılan bas..
Avusturya'nın başkenti Viyana'da 4 kişinin ölümüne yol açan teröristin temmuzda Slovakya'dan yasa dışı yollarla mermi satın almaya çalıştığı, bu durumun Av..
Avusturya'nın başkenti Viyana'da farklı noktalarda düzenlenen terör saldırılarını terör örgütü DEAŞ üstlendi. Saldırılarda 4 kişi ölmüş, 15 kişi de yaralan..
Samsun'da DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 16 kişi gözaltına alındı.
Ankara'da DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden birinin "infazcı" olduğu, 2'sinin ise çatışmalara katıldığı tespit edildi. Şüphelil..
Ankara'da saldırı hazırlığındaki 7 DEAŞ'lı yakalandı. Yakalanan DEAŞ'lıların 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerine saldırı planları yaptığı belirtildi.
Siirt'te düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisinin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 18 yabancı uyruklu şüpheli gözaltına alındı.
Mersin'de MİT ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan ve tutuklanan Kuteybe Hammet tahliye edildi.
İstanbul'un 13 ilçesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi, çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
Fransa'da kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi Soumaya Raissi'ye, yakalandığı Adana'da kalacak ev ayarlayan Feyzullah Y. gözaltına alındı. Feyzullah Y.'nin R..
 Fransa tarafından kırmızı bültenle aranan terör örgütü DEAŞ üyesi Soumaya Raissi, Adana'da yakalandı.
İstanbul'da terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkarılan üçü Türk 17 zanlı için dün gece 10 ilçede düzenlenen operasyon..
DEAŞ'ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'le bağlantılı olan ve "Özden'in fedaisi" olarak bilinen eylem hazırlığındaki Barış Coşkun Adana'da yakalanıp tutuk..
10 Ekim 2015'te Ankara Garı'nda terör örgütü DEAŞ'ın saldırısına yönelik davada verilen cezalar, İstinaf Mahkemesi tarafından onandı. 
Çankırı'da terör örgütü DEAŞ'A yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 5 yabancı uyruklu şüpheli sınır dışı edildi.
İstanbul'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, DEAŞ terör örgütüne yönelik 18 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kaps..
Ankara'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda 29 kişi gözaltına alındı.
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 10 ilçede terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon yaptı. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
TEM ekipleri, DEAŞ'lıların eylem arayışı içerisinde olduğu istihbaratı üzerine İstanbul'da 16 adrese operasyon düzenledi. Eş zamanlı operasyonda 13 şüpheli..
Samsun'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 14 Irak uyruklu gözaltına alındı.
Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayuncuk için 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.
Terör örgütü DEAŞ'ın, teröristlerin serbest bırakılması için hakim, savcı ve turist kafilesi kaçırmayı planladığı öne sürüldü.
Ordu'da geçen yıl başı kesilerek öldürülen Iraklı Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq cinayetinden DEAŞ izi çıktı. Cinayeti işleyen Iraklı Ahmet Ahmed'in İdlib..
14 yaşında aylarca DEAŞ'lı bir teröristin işkence ve tecavüzüne maruz kaldı. Yeni bir hayata başlamak istediği Almanya'da hayatını karartan adamla tekrar k..
Adana'da terör örgütü DEAŞ'a katılmak için Suriye'ye geçiş yapmak isteyen Fransız vatandaşı Anissa Laaroussi, yakalanarak, gözaltına alındı. 4 dil bilen ge..
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde Emniyet Müdürlüğü binasının arka sokağında bırakılan ve üzerinde "Sakın açmayın polise teslim edin" yazan çuvaldan 5 el bo..