"BM" haberleri

İsrail'in Filistinlilere yönelik başlattığı saldırıları devam ederken, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, İsrail ile Filistin durumunu görüşmek üzere perşem..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Filistin meselesini görüştü.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, hükümetlere koronavirüs salgını sırasında zenginleşenlere "dayanışma" ya da "servet vergisi" uygulama..
Pandemi ile mücadelenin en etkili silahı aşılar dünyanın dört bir yanında uygulanmaya başladı. Kimileri hızla ilerlerken kimi ülke ise tedarik sıkıntısı ya..
Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye çözümünün yeni uluslararası formatının ABD, Rusya, İran, Türkiye'den oluşması gerektiğini..
Birleşmiş Milletler insan hakları soruşturmacısı Agnes Callamard, Rus muhalif Navalnıy'in zehirlendiği iddialarının doğru olduğunu açıkladı.
Birleşmiş Milletlerin (BM) ortaya çıkan gizli raporunda, darbeci Halife Hafter'e askeri ve istihbarat desteğiyle hükümeti iki kez devirme planları gün yüzü..
Dışişleri Bakanlığı, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusunda Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) konvoyuna yönelik saldırıyı şiddet..
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde BM konvoyuna düzenlenen saldırıda büyükelçileri Luca Attanasio ile bir İtalyan askerin öldüğün..
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, hava ve su kirliliğinden kaynaklanan hastalıklar nedeniyle her yıl yaklaşık 9 milyon kişinin hayatını kaybettiğini bel..
Rusya'nın ev sahipliğinde Türkiye, İran, Esad rejimi, Suriye muhalefetinden heyetlerin yanı sıra Birlemiş Milletler (BM) temsilcilerinin katıldığı "Suriye"..
BM raporuna göre, Irak ve Suriye'de varlığını sürdürmeye devam eden terör örgütü DEAŞ'ın, iki ülkede tahmini 10 bin savaşçısı bulunuyor.
Suriye Anayasa Komitesinin 45 kişilik yazım kurulunun 5'inci tur toplantıları, BM Cenevre Ofisi'nde sona erdi. Ancak Beşar Esad rejimini temsil eden heyeti..
Twitter'ın eski ABD Başkanı Donald Trump'ı yasaklamasıyla ilgili bir soruya cevap veren BM Genel Sekreteri Guterres, sosyal medya şirketlerinin elindeki gü..
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıslı taraflarla garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'yi mart başında bir araya getirmek istediğini ve..
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e Kıbrıs'ta olası bir uzlaşının "..
Kıbrıs'ta 4 yıldır askıya alınan müzakere görüşmelerinde yeni gelişme yaşandı. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Anastasia..
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs meselesi için yaptığı gayriresmi 5'li konfer..
BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Bachelet, ABD'nin başkenti Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak Kongre binasına..
BM Genel Sekreteri Guterres, trajedi ve gözyaşı ile geçen bir yılın ardından 2021'de umut ışıkları göründüğünü belirterek, "Hep birlikte doğa ile barışıp i..
Suriye'nin kuzeybatısında büyüme geriliği yaşayan ve bodur kalan çocukların sayısında yüzde 5 artış olduğu bildirildi.
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı hazır olduğunda kameralar karşısında hiç tereddütsüz yaptıracağını belirterek, h..
Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), 2007-2018 döneminde İsrail'in Gazze'yi uzun süreli kapatmasının ve askeri operasyonlarını..
BM öncülüğünde bir haftadır Tunus'ta süren Libya Siyasi Diyalog Forumu, geçiş sürecini yönetecek isimler üzerinde uzlaşı çıkmaması nedeniyle ertelendi.
BM öncülüğünde düzenlenen Libya Siyasi Diyalog Forumu, ülkedeki seçimlerin 24 Aralık 2021'de yapılmasını kararlaştırdı
Libya krizindeki tarafların Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde ülke içinde bir araya geldiği 5+5 Ortak Askeri Komitesi toplantıları sonucunda, ülkede ila..
New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede BM v..
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, yüksek gelirli ülkelerin iş gücündeki yüzde 3'lük göçmen artışının küresel düzeyde gayrisafi yurtiçi hasılaya (GSYİH..
Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında yapılan deniz sınırı anlaşmasını tescil etti.
BM Genel Sekreteri Guterres, doğanın bozulmasının sadece çevresel bir sorun değil, ekonomi ve sağlık gibi alanları da kapsadığını belirterek, doğal kaynakl..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarihi mesuliyetimiz yok denecek kadar az olmasına rağmen iklim değişikliği ile mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz." dedi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştü.
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin davasının Birleşmiş Milletler (BM) için en büyük sınav olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kuruluna hitabında İsrail'e yönelik eleştirileri, İsrail Büyükelçisi'ne salonu terk et..
ABD Başkanı Donald Trump, bu yıl salgın nedeniyle ilk kez görüntülü konferans yoluyla gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 75'inci Genel Kurulu'nda ko..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na seslendi. Erdoğan, koronavirüs salgınıyla mücadele, Doğu Akdeniz gerilimi, Suriye, Libya ve Filistin'deki gelişme..
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda ilk Türk Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır konuşma yaptı. Bozkır, "Pandemi, yoksulluk ve her türlü sorunla mücadelede..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin kuruluşunun 75. yıldönümü nedeniyle video mesaj yayınladı. Erdoğan, "BM sistemini yeniden etkin kılmak için reform gerekiyor...
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 43. Dünya Miras Komitesi toplantısında, dü..
Birleşmiş Milletler 2019 Dünya Uyuşturucu Raporu ile Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nin (EMCDDA) 2019 raporuna göre, Türkiye'de..
Türkiye, Birleşmiş Milletler'in, terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki SDG'ye komutanlık eden PKK teröristi "Ferhat Abdi Şahin" ile sözde "eylem planı" imza..