"Birleşmiş Milletler" haberleri

Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), 2007-2018 döneminde İsrail'in Gazze'yi uzun süreli kapatmasının ve askeri operasyonlarını..
Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Başkanı Ghada Fathi Waly, dünya genelinde her üç kadından birinin çoğu aile içi olmak üzere şiddete mar..
Birleşmiş Milletlerin (BM) alt kuruluşu WMO'nun yayımladığı yıllık Sera Gazı Bülteninde, iklim değişikliğinin ana unsurlarından atmosferdeki sera gazı yoğu..
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres yaptığı açıklamada, Yemen'in dünyanın on yıllardır gördüğü en kötü kıtlık tehlikesiyle karşı karş..
Birleşmiş Milletler (BM), terör örgütü Boko Haram'ın yoğun faaliyet gösterdiği Nijerya'nın kuzeydoğusunda devam eden açlık kriziyle mücadele için 15 milyon..
Hindistan'ı "terörü finanse etmekle" suçlayan Pakistan'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyelerinin büyükelçilerine konuya ilişkin ha..
Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Şahin ve Dr. Türeci'yi 3-4 Aralık'..
Birleşmiş Milletler, Kapalı Maraş'taki gelişmeleri endişeyle izlediklerini bildirdi.
Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, iç savaşın devam ettiği Yemen'de kıtlık riskinin arttığı uyarısınd..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ekim Birleşmiş Milletler Günü ve Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın kuruluşunun 75. yıl dönümünü dolayısıyla mesaj ya..
Birleşmiş Milletler (BM), Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anla..
Birleşmiş Milletler'in (BM) Libya temsilciliği, Libya'daki tarafların 5+5 askeri komite görüşmelerinin Cenevre'de başladığını duyurdu.
İran, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2007'den bu yana ülkeye uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını ve bugün itibarıyla her türlü konvansiyonel s..
Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar ordusunun mayınlara karşı ''canlı kalkan'' olarak kullanıldığı iddia edilen 2 çocuğun çıkan çatışmalarda hayatını kaybett..
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) yapılan oylama sonucunda, Suudi Arabistan'ın İnsan Hakları Konseyi üye seçimi girişimi başarısız oldu. Diğer ya..
Birleşmiş Milletler (BM), olağanüstü hava olayları ve doğal afetlerde son 20 yılda hızlı bir artış gözlendiğini ve 4,2 milyar kişiyi etkileyen bu afetlerin..
Dışişleri Bakanlığı, BMGK'nin "Kıbrıs'ta Durum" başlıklı oturumuna ilişkin, "Uluslararası toplum Kıbrıs Rum yönetiminin yanıltıcı propagandasını değil, Ada..
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), KKTC'ye kapalı Maraş'ın sahil şeridini halka açma kararı alan KKTC'ye bu karardan geri adım atması çağrısı yap..
Birleşmiş Milletler, her yıl yaklaşık 2 milyon bebeğin ölü doğduğunu, bunun her 16 saniyede bir bebeğin ölü doğduğu anlamına geldiğini bildirdi.
BM, KKTC'nin kapalı Maraş'ın sahil şeridini halka açma kararından endişe duyulduğunu belirterek, "Ada'da gerginliği artıracak, diyalog ve müzakerelerin baş..
Guterres, BM ve Almanya tarafından düzenlenen bakanlar düzeyindeki Libya Konferansı'nda, silah ambargosunun uygulanması ve Berlin Konferansı'nda verilen ta..
Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında yapılan deniz sınırı anlaşmasını tescil etti.
BM Genel Sekreteri Guterres, doğanın bozulmasının sadece çevresel bir sorun değil, ekonomi ve sağlık gibi alanları da kapsadığını belirterek, doğal kaynakl..
Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, yeni tip koronavüs (Kovid-19) salgını ve insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük tehdit olan "iklim de..
Pakistan Başbakanı Imran Khan'ın Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu'ndaki konuşması başladığında Hintli diplomat toplantı salonunu terk etti.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in BM çalışanlarına ücretsiz Kovid-19 aşısı teklifini örg..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin kuruluşunun 75. yıldönümü nedeniyle video mesaj yayınladı. Erdoğan, "BM sistemini yeniden etkin kılmak için reform gerekiyor...
Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin ikinci turu İsviçre'nin Cenevre kentinde başladı. Muhalifler, toplantıların öncesinde BM'ye rejimin İdlib'de siville..
KKTC, Birleşmiş Milletler aracılığıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne hidrokarbon önerisi sundu. Önerinin 9 maddeden oluştuğu belirtildi
Türkiye, Birleşmiş Milletler'in, terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki SDG'ye komutanlık eden PKK teröristi "Ferhat Abdi Şahin" ile sözde "eylem planı" imza..