"Birleşmiş Milletler" haberleri

Birleşmiş Milletler, Gazze'den İsrail'e roket atılmasını "güçlü" bir şekilde kınarken, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıları k..
Denizli'nin Acıpayam ilçesinde kendisini Birleşmiş Milletler savcısı olarak tanıtan, yapılan incelemede yalanı ortaya çıkınca gözaltına alınıp, unvan gaspı..
Birleşmiş Milletler, Myanmar'da cuntanın yönetime el koymasına yönelik toplu bir uluslararası tepki gösterilmediği için ülkedeki şiddetin kötüleştiğini ve..
Rum Yönetimi lideri Anastasiadis, Birleşmiş Milletler öncülüğünde, Kıbrıslı taraflar ve garantör ülkelerin de katılımıyla 5+1 formatında düzenlenen gayrire..
Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum'un kızı Prenses Latife'nin yaşayıp yaşamadığına dair Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları uzmanları, Birleş..
Koronavirüs karşısında toplum bağışıklığını aşılarla sağlayacağımız aşikar. Bu en kolay ve en güvenli yol. Ancak bu yoldaki en büyük engellerin başında aşı..
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, hükümetlere koronavirüs salgını sırasında zenginleşenlere "dayanışma" ya da "servet vergisi" uygulama..
İngiliz Guardian gazetesinin Ever Given adlı yük gemisinin Süveyş Kanalı'nı 1 hafta tıkamasının ardından Birleşmiş Milletler'in kanala alternatif yol proje..
ABD Savunma Bakanı Austin ve Dışişleri Bakanı Blinken'ın Japonya ve Güney Kore ziyaretlerine Kuzey Kore'den gelen füzeli yanıtın ardından tehdit içeren bir..
Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri olan Karayipler'deki Sint Maarten, Hollanda'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yardımları karşılığı..
Myanmar'da ordunun 1 Şubat'ta yönetime el koymasının ardından başlayan darbe karşıtı protestolarda can kayıpları artmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler..
Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye çözümünün yeni uluslararası formatının ABD, Rusya, İran, Türkiye'den oluşması gerektiğini..
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünyanın 10 yıldır Suriye'deki yıkımı ve dökülen kanı izlediğini belirterek, Suriye halkının yüzyılın..
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan Devlet Başkanı Muhammed Eşref Gani ve Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah'a ba..
Myanmar'da askeri darbe karşıtı protestolara müdahale sırasında 18 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. 
Pablo Picasso'nun dünyaca ünlü savaş karşı tablosu Guernica'nın duvar halısı versiyonu, 36 yıldır asılı olduğu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMG..
Birleşmiş Milletlerin (BM) ortaya çıkan gizli raporunda, darbeci Halife Hafter'e askeri ve istihbarat desteğiyle hükümeti iki kez devirme planları gün yüzü..
Rusya'nın ev sahipliğinde Türkiye, İran, Esad rejimi, Suriye muhalefetinden heyetlerin yanı sıra Birlemiş Milletler (BM) temsilcilerinin katıldığı "Suriye"..
BM, Kuzey Kore'nin yaptırımlara rağmen 2020'de nükleer ve balistik füze programlarını geliştirmeye devam ettiğini bildirdi.
BM Genel Sekreteri Guterres, Libya'daki tüm yabancı güçlerin ve yabancı paralı savaşçıların ayrılması ve bir araya gelerek krize çözüm bulmaya çalışan Liby..
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs aşısının gelişmekte olan ülkelere erişimi gecikirse virüsün mutasyona uğrayarak..
Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA), İstanbul'da ofis açacak. 
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin çalışanı ve insan hakları avukatı Emma Reilly, OHCHR'de aktif görevdeyken tanık olduğu e-posta yazı..
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ikinci kez aynı görev için aday olmak istediğini bildirdi.
Birleşmiş Milletler (BM), Libya'daki ateşkes için gözlemciler göndermeyi planladığını duyurdu.
Eski Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Gassan Selame, ABD Başkanı Donald Trump yanlılarının Kongre binasını basmasının ABD'nin başka ülkelerde..
Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, Filistin'de 2,4 milyon kişinin yardıma muhtaç olduğunu belirterek, 417..
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), yeni tip koronavirüsün neden olduğu ekonomik sıkıntılardan etkilenen çocukların beslenmesine yardımcı o..
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres iklim değişikliği zirvesinde yaptığı konuşmada, dünya liderlerinin küresel ısınmadan kaçınmak için har..
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, Fransa'daki güvenlik yasa tasarısının Afrika kökenliler ve diğer azınlıklar için..
Birleşmiş Milletler (BM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle 27 Aralık'ı ''Uluslararası Salgına Hazırlık Günü'' ilan etti.
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, insanlığın doğaya savaş açtığını ifade ederek, geleceğin tehlike altına olduğu konusunda uyarıda bulundu.
Birleşmiş Milletler (BM), Nijerya'nın kuzeydoğusunda Borno eyaletinde, terör örgütü Boko Haram'ın düzenlediği saldırıda 110 çiftçinin hayatını kaybettiğini..
Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD), 2007-2018 döneminde İsrail'in Gazze'yi uzun süreli kapatmasının ve askeri operasyonlarını..
Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Başkanı Ghada Fathi Waly, dünya genelinde her üç kadından birinin çoğu aile içi olmak üzere şiddete mar..
Birleşmiş Milletlerin (BM) alt kuruluşu WMO'nun yayımladığı yıllık Sera Gazı Bülteninde, iklim değişikliğinin ana unsurlarından atmosferdeki sera gazı yoğu..
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres yaptığı açıklamada, Yemen'in dünyanın on yıllardır gördüğü en kötü kıtlık tehlikesiyle karşı karş..
Birleşmiş Milletler (BM), terör örgütü Boko Haram'ın yoğun faaliyet gösterdiği Nijerya'nın kuzeydoğusunda devam eden açlık kriziyle mücadele için 15 milyon..
Hindistan'ı "terörü finanse etmekle" suçlayan Pakistan'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin daimi üyelerinin büyükelçilerine konuya ilişkin ha..
Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Kovid-19'a karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından Prof. Dr. Şahin ve Dr. Türeci'yi 3-4 Aralık'..
Birleşmiş Milletler, Kapalı Maraş'taki gelişmeleri endişeyle izlediklerini bildirdi.
Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, iç savaşın devam ettiği Yemen'de kıtlık riskinin arttığı uyarısınd..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ekim Birleşmiş Milletler Günü ve Birleşmiş Milletler Teşkilatı'nın kuruluşunun 75. yıl dönümünü dolayısıyla mesaj ya..
Birleşmiş Milletler (BM), Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libyalı tarafların ülke genelinde kalıcı ateşkes için anla..
Birleşmiş Milletler'in (BM) Libya temsilciliği, Libya'daki tarafların 5+5 askeri komite görüşmelerinin Cenevre'de başladığını duyurdu.
İran, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2007'den bu yana ülkeye uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını ve bugün itibarıyla her türlü konvansiyonel s..
Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar ordusunun mayınlara karşı ''canlı kalkan'' olarak kullanıldığı iddia edilen 2 çocuğun çıkan çatışmalarda hayatını kaybett..
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda (BMGK) yapılan oylama sonucunda, Suudi Arabistan'ın İnsan Hakları Konseyi üye seçimi girişimi başarısız oldu. Diğer ya..
Birleşmiş Milletler (BM), olağanüstü hava olayları ve doğal afetlerde son 20 yılda hızlı bir artış gözlendiğini ve 4,2 milyar kişiyi etkileyen bu afetlerin..
Dışişleri Bakanlığı, BMGK'nin "Kıbrıs'ta Durum" başlıklı oturumuna ilişkin, "Uluslararası toplum Kıbrıs Rum yönetiminin yanıltıcı propagandasını değil, Ada..
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), KKTC'ye kapalı Maraş'ın sahil şeridini halka açma kararı alan KKTC'ye bu karardan geri adım atması çağrısı yap..
Birleşmiş Milletler, her yıl yaklaşık 2 milyon bebeğin ölü doğduğunu, bunun her 16 saniyede bir bebeğin ölü doğduğu anlamına geldiğini bildirdi.
BM, KKTC'nin kapalı Maraş'ın sahil şeridini halka açma kararından endişe duyulduğunu belirterek, "Ada'da gerginliği artıracak, diyalog ve müzakerelerin baş..
Guterres, BM ve Almanya tarafından düzenlenen bakanlar düzeyindeki Libya Konferansı'nda, silah ambargosunun uygulanması ve Berlin Konferansı'nda verilen ta..
Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında yapılan deniz sınırı anlaşmasını tescil etti.
BM Genel Sekreteri Guterres, doğanın bozulmasının sadece çevresel bir sorun değil, ekonomi ve sağlık gibi alanları da kapsadığını belirterek, doğal kaynakl..
Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, yeni tip koronavüs (Kovid-19) salgını ve insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük tehdit olan "iklim de..
Pakistan Başbakanı Imran Khan'ın Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurulu'ndaki konuşması başladığında Hintli diplomat toplantı salonunu terk etti.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in BM çalışanlarına ücretsiz Kovid-19 aşısı teklifini örg..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin kuruluşunun 75. yıldönümü nedeniyle video mesaj yayınladı. Erdoğan, "BM sistemini yeniden etkin kılmak için reform gerekiyor...
Suriye Anayasa Komitesi görüşmelerinin ikinci turu İsviçre'nin Cenevre kentinde başladı. Muhalifler, toplantıların öncesinde BM'ye rejimin İdlib'de siville..
KKTC, Birleşmiş Milletler aracılığıyla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne hidrokarbon önerisi sundu. Önerinin 9 maddeden oluştuğu belirtildi
Türkiye, Birleşmiş Milletler'in, terör örgütü PKK/PYD/YPG güdümündeki SDG'ye komutanlık eden PKK teröristi "Ferhat Abdi Şahin" ile sözde "eylem planı" imza..