"Avustralya" haberleri

Avustralya havayolu şirketi Qantas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının gelecekteki uçuşlarda uluslararası yolcular için bir zorunluluk haline getiril..
Avustralya'da 3 haftada 9 asker intiharı ile ilgili iddia dehşete düşürdü. Askerlerin Afganistan'da 39 sivili kasten öldürdüğünü ortaya koyan rapor yayımla..
Avustralya, ülke çapındaki koalaları korumak için 18 milyon dolarlık bir paket açıkladı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avustralya askerlerinin Afganistan'da kanunsuz şekilde 39 sivili öldürdüğünün açıklanması üzerine, "Modern barbarlı..
Avustralyalı askerlerin Afganistan'da savaş suçu işlediğine dair iddiaları soruşturan Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişi (IGADF) tarafından hazı..
Avustralya'da uluslararası bir çocuk istismarı şebekesine yönelik operasyonda 46 çocuk kurtarıldı. Tutuklanan 14 erkeğe 828 çocuk istismarı suçlamasının ya..
Avustralya'nın Sidney kentine giden Katar Havayollarına ait bir uçağının kadın yolcuları Doha havalimanının tuvaletinde yeni doğmuş bir bebeğin bulunması ü..
Avustralya'nın Christmas Adası'nda milyonlarca küçük kırmızı yengeç mevsim dolayısıyla göç etti. Görenleri hayrete düşüren göç anları kameraya an be an yan..
Avustralya'da Queensland eyaletinin Başbakan Yardımcısı Steven Miles basın toplantısında konuştuğu sırada canlı yayında "sinek" yuttu. O anlar sosyal medya..
Avustralya'nın Sydney kentinde bulunan Auburn Gelibolu Camii, bugün akşam saatlerinde kimliği açıklanmayan bir kişinin saldırısına uğradı.
Avustralya'da çocuklara yönelik cinsel istismar işlediği gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Kardinal George Pell, mahkumiyet kararının bozulması..
Avustralya donanmasının, ülkenin güneydoğu kıyısı açıklarındaki resif üstünde tespit edilen 45 kilogramlık patlamamış bombayı, açık denizin derinliklerine..
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) banknot, telefon ekranı ve paslanmaz çelik üzerinde 28 gün bulaşıcılığını koruyabildiği bildirildi.
Avustralya'nın Sydney kentinde, geçen yıl bir kafede başörtülü hamile kadına saldıran Stipe Lozina (44), 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Avustralya, kıyıya vuran balinaların cesetlerini imha etmeyi planladığını duyurdu.
Avustralyalı bilimadamları, avokado filizlerini dondurarak saklayan ve daha sonra sağlıklı bir bitki yetiştirmek için yeniden canlandıran bir yöntem tasarl..
Avustralya'nın Tazmanya eyaletindeki Macquarie Heads bölgesinde sığ sularda mahsur kalan 270 balinadan sonra, 200 balinanın daha karaya oturduğu açıklandı
Avustralya'nın Tazmanya eyaletindeki Macquarie Heads bölgesinde yaklaşık 275 balinanın sığ sularda mahsur kaldığı bildirildi.