"Avustralya" haberleri

Avustralya ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımlarını engellediği gerekçesiyle sosyal paylaşım platformu Facebook'taki reklam kampanyalarını durdurdu.
Avustralya'nın Queensland eyaletinin kuzeyindeki bir adada 4,2 metre uzunluğundaki bir timsahın midesinde insan kalıntıları bulundu. Yetkililer, kalıntılar..
Mavi bültenle aranan DEAŞ'lı teröristin de arasında bulunduğu Yeni Zelanda uyruklu 3 kişi, dün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yakalandı. Çifte pasaporta sahip..
Avustralya'da yolun karşısına geçmeye çalışan koala, zincirleme trafik kazasına yol açtı. Yardım edilmek istenince alındığı arabada direksiyona geçip poz v..
Avustralya'nın Queensland eyaletinde ölmek üzere olan 74 yaşındaki hastanın 'son kez okyanusu' görme isteği yerine getirildi. 
Koronavirüs salgınında ülkelerin süreci nasıl yönettiklerini inceleyen Avustralya'nın Lowy Enstitüsü tarafından yayınlanan rapor, süreci Yeni Zelanda'nın e..
Avustralya'nın kuzeyindeki Queensland eyaletinde bir kişi uğradığı timsah saldırısından, kafasını yakalayan hayvanın çenesini elleriyle ayırarak son anda k..
ABD'den Avustralya'ya geldiği sanılan ve salgın hastalık taşıyabileceği gerekçesiyle öldürülmesi planlanan yarış güvercininin yaşamasına izin verilebilir.
Avustralyalı gıda zinciri, Saputo Dairy Australia, 80 yıllık markası olan Rakun (Coon) Peyniri, kökeni ırksal bir klişeye dayandığı gerekçesiyle Peynir Pey..
Oldenburg kentinde yürütülen operasyonda, Avustralya uyruklu bir kişi tarafından işletilen, uyuşturucu, çalıntı kredi kartı verileri, kötü amaçlı yazılım s..
Avustralya, Çin'e yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kaynağını araştıracak bilim heyetinin ülkeye girişine izin vermesi çağrısı yaptı.
Avustralya'da eyalet yönetimleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yükselişe geçtiği Yeni Güney Galler eyaletinin merkezi Sydney kenti ve çevres..
İrlandalı bir askerin 200 yıl önce yazdığı günlükte, Avustralya'nın Tazmanya eyaletinde 1820'li yıllarda 6 Aborjin'in katledildiği ileri sürüldü.
Avustralya'da 1900'lü yıllarda yaşamış ikonik şair Andrew Barton "Banjo" Paterson'a ait bir kutunun içinde 120 yıllık çikolata bulundu.
Afganistan'da görev yaparken 39 sivili öldürdüğü ortaya çıkan Avustralyalı 13 asker ordudan atılmıştı. Hollandalı askerlerin de "2007'de Afganistan'ın Uruz..
Koronavirüsün yeni mutasyonu sebebiyle İngiltere'ye konulan seyahat yasağından dolayı bu yıl Noel'de birçok Avustralyalı ve İngiliz, akrabalarını tatil sır..
Avustralya'nın geliştirdiği koronavirüs aşısı deneylerinin birinci aşaması, deneklere yapılan testlerde HIV antikorunun görülmesi üzerine durduruldu. Daha..
Avustralya'da 500 bin yılda bir karşılaşılacak derecede sıcak bir ilkbaharın yaşandığı bildirildi.
Afganistan'da görev yapan Avustralyalı askerilerin, öldürülen bir Taliban militanının protez bacağını yanlarına alarak uygunsuz şekilde kullandığı belirtil..
Afganistan'da görev yaparken 39 sivili öldürdüğü ortaya çıkan Avustralyalı 13 asker ordudan atıldı. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian'ın Afgan ço..
Afganistan'da görev yaparken 39 sivili öldürdüğü ortaya çıkan Avustralyalı 13 asker ordudan atıldı. Avustralya Ordusu Şefi Korgeneral Rick Burr, "Şu anda,..
Avustralya'da bir ailenin banyosuna camdan giren 2,5 metre uzunluğundaki piton, ortalığı birbirine kattı.
Avustralya havayolu şirketi Qantas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının gelecekteki uçuşlarda uluslararası yolcular için bir zorunluluk haline getiril..
Avustralya'da 3 haftada 9 asker intiharı ile ilgili iddia dehşete düşürdü. Askerlerin Afganistan'da 39 sivili kasten öldürdüğünü ortaya koyan rapor yayımla..
Avustralya, ülke çapındaki koalaları korumak için 18 milyon dolarlık bir paket açıkladı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avustralya askerlerinin Afganistan'da kanunsuz şekilde 39 sivili öldürdüğünün açıklanması üzerine, "Modern barbarlı..
Avustralyalı askerlerin Afganistan'da savaş suçu işlediğine dair iddiaları soruşturan Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişi (IGADF) tarafından hazı..
Avustralya'da uluslararası bir çocuk istismarı şebekesine yönelik operasyonda 46 çocuk kurtarıldı. Tutuklanan 14 erkeğe 828 çocuk istismarı suçlamasının ya..
Avustralya'nın Sidney kentine giden Katar Havayollarına ait bir uçağının kadın yolcuları Doha havalimanının tuvaletinde yeni doğmuş bir bebeğin bulunması ü..
Avustralya'nın Christmas Adası'nda milyonlarca küçük kırmızı yengeç mevsim dolayısıyla göç etti. Görenleri hayrete düşüren göç anları kameraya an be an yan..
Avustralya'da Queensland eyaletinin Başbakan Yardımcısı Steven Miles basın toplantısında konuştuğu sırada canlı yayında "sinek" yuttu. O anlar sosyal medya..
Avustralya'nın Sydney kentinde bulunan Auburn Gelibolu Camii, bugün akşam saatlerinde kimliği açıklanmayan bir kişinin saldırısına uğradı.
Avustralya'da çocuklara yönelik cinsel istismar işlediği gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Kardinal George Pell, mahkumiyet kararının bozulması..
Avustralya donanmasının, ülkenin güneydoğu kıyısı açıklarındaki resif üstünde tespit edilen 45 kilogramlık patlamamış bombayı, açık denizin derinliklerine..
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) banknot, telefon ekranı ve paslanmaz çelik üzerinde 28 gün bulaşıcılığını koruyabildiği bildirildi.
Avustralya'nın Sydney kentinde, geçen yıl bir kafede başörtülü hamile kadına saldıran Stipe Lozina (44), 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Avustralya, kıyıya vuran balinaların cesetlerini imha etmeyi planladığını duyurdu.
Avustralyalı bilimadamları, avokado filizlerini dondurarak saklayan ve daha sonra sağlıklı bir bitki yetiştirmek için yeniden canlandıran bir yöntem tasarl..
Avustralya'nın Tazmanya eyaletindeki Macquarie Heads bölgesinde sığ sularda mahsur kalan 270 balinadan sonra, 200 balinanın daha karaya oturduğu açıklandı
Avustralya'nın Tazmanya eyaletindeki Macquarie Heads bölgesinde yaklaşık 275 balinanın sığ sularda mahsur kaldığı bildirildi.