"Adalet Bakanlığı" haberleri

2019 yılından bu yana 15 ilde pilot olarak sürdürülen 'Elektronik Kelepçe Uygulaması' 81 ilde aktif hale getirildi.
Adalet Bakanlığı, infaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 11 bin 484 yeni personel alacak. İşte Adalet Bakanlığı, korum..
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz" dedi.
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, ceza infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlülere yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı yapılmaya baş..
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yeniden yargılanması ve infazın durdurulmasına karar verilerek dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke..
Adalet Bakanı Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni anayasa vurgusu hepimiz için heyecan verici bir müjdedir." açıklamasında bulundu.
Ordu'da bir savcı, aracına zarar verildiği ve not bırakıldığı iddiasıyla şikayetçi olmuş, şikayetin ardından bir kişi gözaltına alınmış ve daha sonra serbe..
Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la ilgili yaptığı açıklaması nedeniyle Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni verdi. Savcılık,..
Adalet Bakanlığı'ndan e-duruşmalara ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, ekim ayı sonunda İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda başlanan e-duruşmanın uygulamas..
Adalet Bakanlığı, Pınar Gültekin'in ailesinin avukatının katil Metin Cemal Avcı'nın ailesinin de cinayetin planlanmasında rol oynadıklarına ilişkin iddial..
Adalet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Ba..
Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, selefi grupların silahlandırıldığı iddialarına hakkında, "Silahlandığı iddia edilen gruplara yönelik İstanbul Cumh..
Adalet Bakanı Gül, Halil Sezai'nin tutuklanmasına ilişkin olayla ilgili olarak, "Asla kabul edilemez. Ben de şiddetle kınıyorum. Nitekim yargı da gereğini..
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Ayşe Tuba Arslan şimdi aramızda olabilirdi. Bu can kurtarılabilinirdi dediğimiz nice canlar aramızda olabilirdi. Bu feryadı..
Adalet Bakanı Gül, İzmir'de Alevi vatandaşın evinin duvarına yazı yazılmasına ilişkin, "O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılan yazıdır. Çünkü Türkiye 8..