"AB" haberleri

Londra'da düzenlenen G7 bakanlar toplantısında Avrupa Birliği ile İngiltere görüşmede bulundu. Brexit sonrasında taraflar arasında soruna dönüşen diplomati..
Avrupa Birliği, 'un kurdu' diye bilinen böceğin larvalarının gıda maddelerine katılması için yeşil ışık yaktı. 27 AB ülkesi, un kurdunun 'yenilikçi gıda' e..
Rusya, Avrupa Birliği vatandaşı 8 yetkiliye ülkeye giriş yasağı getirdi.
Dışişleri Bakanlığı, AB Komisyonu Başkanlarının yaşadığı oturma krizine yönelik değerlendirmede bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bu tartışmanın Av..
AB ülkelerinin Dışişleri Bakanları, Rusya'nın Ukrayna sınırı ve Kırım'da askeri varlığını arttırmasının ardından Ukrayna ile tam dayanışma içinde oldukları..
Doğu Akdeniz geriliminin düşürülmesi ve Atina'yla istikşafi görüşmelere başlanmasına koşut AB ile diplomasi hız kazandı. AB Konseyi Başkanı ile AB Komisyon..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ilk Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üze..
Ukrayna hükümeti sıcak bölgeye askeri harekat sinyali vermezken Rusya üzerinde baskı kurmak için diplomasi atılımına devam ediyor. ABD'den sonra Avrupa bir..
Avrupa Birliği tarafından geliştirilen ve yaz tatilleri yaklaşırken seyahatleri kolaylaştırmayı ve turizm sektörünü yeniden canlandırmayı hedefleyen 'Sağlı..
Reuters, diplomatik kaynaklara dayanarak, Avrupa Birliği'nin (AB) TPAO üst düzey yetkililerine yeni yaptırım uygulama kararını dondurduğunu duyurdu. Haberd..
Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesinde Uygur Türklerine yönelik baskılar ve insan hakları ihlalleri nedeniyle Çinli bazı yetkil..
Avrupa Birliği'nin (AB) Dış Eylem Servisi tarafından yönetilen AB'nin EUvsDisinfo isimli dezenformasyon izleme örgütünün yayınladığı rapora göre, AB'de Rus..
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, AB Liderler Zirvesi kapsamında Avrupa Konseyi'nde konuşma yaptı. Sassoli, Covid-19 salgınından önceki dünya..
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanlarının Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapsedilmesi nedeniyle Rusya'ya yönelik y..
İtalya'da geçtiğimiz cumartesi günü yemin ederek görevine başlayan Başbakan Mario Draghi, Senato'daki güven oylamasından önce yaptığı konuşmada, "AB-Türkiy..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un yaptırımlar uygulanması halinde AB ile ilişkileri koparmaya hazır olduklarını söylemesinin ardından, Kremlin Sözcüs..
Karşılıklı açıklamalarla gerilen ilişkilerin ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa'ya ılımlı mesajlar vererek, "Avrupa'dan hiçbir yere gitm..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ekonomisinin hassas alanlarını riske atacak yaptırımlar uygulanması halinde AB ile ilişkileri koparmaya hazır o..
AB ülkeleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında "Aşı pasaportu" uygulamasını tartışıyor. Bazı ülkeler aşı olanlara seyahat imkanı verecek bir belge..
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Avrupa Birliği (AB) ile çıkarların örtüştüğü alanlarda iş birliği kurmaya hazır olduklarını söyledi.
Josep Borrell, İnsan hakları ihlalleriyle ilgili yeni yaptırım rejimine uygun olarak Rusya'ya yönelik yaptırımların genişletilebileceğini belirtti.
Geçtiğimiz günlerde Rusya, Avrupalı 3 diplomatı sınır dışı etme kararı almıştı. Rusya'nın bu kararına Avrupa Birliği'nden tepki geldi. Avrupa Birliği (AB)..
Avrupa Birliği (AB), 14 kişi ile aralarında PKK ve DHKP-C gibi 21 örgütün bulunduğu "terör listesini" 6 aylığına uzattı.
Rus muhalif lider Navalny, Rusya'da 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılmış, destekçileri ise sokağa dökülmüştü. Avrupa Birliği ise Navalny'nin serbest bırakıl..
Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Novavax firması tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aş..
1 Ocak'tan itibaren Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması olan Brexit'in ardından vatandaşların AB ülkelerinden et ve süt ürünleri ge..
Aşı üreticisi AstraZeneca ile AB arasındaki aşı krizinde buzları eritecek bir gelişme açıklandı. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, AstraZeneca..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının AB ülkelerine tedarikinde ciddi miktarda kesinti yapacağını a..
Avrupa Birliği (AB), 2021 yılı insani yardım bütçesinden Orta Doğu ve Türkiye'ye toplam 385 milyon euro tahsis etti.
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell, AB Dışişleri Bakanları to..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Türkiye her zaman, bir söz verdiği zaman o sözünü yer..
Avrupa Parlamentosu (AP), çalışanların mesai saatleri dışında işleriyle ilgili e-posta, mesaj ve aramalara yanıt vermeme hakları olduğu, bu konuda hızla Av..
Pfizer ile BioNTech şirketlerinin AB ile yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşının satışı için yaptıkları sözleşmenin açıklanacağı bildiri..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun 3 üyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Portekiz Maliye Bakanı Joao Leao ile görüştükleri için karan..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, Yunanistan'a Türkiye ile yapacağı istikşafi görüşmelerde, talep etmesi halinde, AB'nin destek verebilece..
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Borrell, ABD'de yaşanan olayların demokrasi yanlıları içi..
AB, BioNTech ile Pfizer'in Kovid-19'a karşı geliştirdiği aşıdan 300 milyon doz daha alacak.
Almanya'da Başbakan Merkel'in partisi CDU'nun genel başkanlığına aday üç isimden biri olan Friedrich Merz, Türkiye'nin İngiltere örneğinde AB ekonomik birl..
İngiltere'nin AB'den ayrılış süreci, 2021'e girilmesinin ardından gece yarısından itibaren resmen sonra erdi. Birleşik Krallık'ın geri kalanından farklı ol..
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'ya yönelik aldığı yaptırım kararına karşılık bazı Alman güvenlik ve istihbarat teşkilatlarının üst..
ABD'de Johns Hopkins Üniversitesi nüfusu en kalabalık olan 5 Avrupa Birliği ülkesinde yeni tip koronavirüs salgınının son durumunu ele aldı. Araştırma sonu..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell Fontelles ile..
Aralarında Türkiye'nin de olduğu çok sayıda ülke, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı bir türü ortaya çıkan İngiltere ile sınırları kapatmaya b..
AB tarafından "Türkiye'deki Sığınmacılar için Mali Yardım Programı" (FRIT) kapsamında ödenmesi öngörülen 6 milyar euronun 780 milyon euroluk son kısmı da s..
Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesinde Rusya'ya ekonomik yaptırımların uzatılması kararının alındığı bildirildi.
İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerin "kesin bir karar" alınması için..
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, 10-11 Aralık'ta yapılacak AB Liderler Zirvesi öncesi Türkiye ile ilişkilerin de içinde bulunduğu g..
Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında ticaret ve gelecekteki ilişkileri şekillendirecek anlaşmaya ilişkin müzakerelerde uzlaşı sağlanamadı.
AB Konseyi Başkanı Michel Türkiye ile ilişkiler konusunda Türkiye'den olumlu bir hareket görmediklerini, bunun "bir mesele" olduğunu belirterek, "AB'nin ta..
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, resmi olmayan sonuçlara göre ABD'nin 46. başkanı seçilen Joe Biden'ı, Brüksel'de AB liderleriyle zirve..
Avusturya kamu yayıncı kuruluşu ORF, Avrupa Birliği'nin (AB), WhatsApp, Signal gibi dijital iletişim uygulamalarında kullanılan uçtan uca şifreleme yöntemi..
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz'deki duruma ve Türkiye ile ilişkilere değinerek "Türkiye'ye pozitif gündem için çalışma yolunu önerdik. Şu..
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, koronavirüse karşı geliştirilecek aşıların dağıtımı konusunda uzlaştıklarını belirterek "Üye ülkeler aşıları ayn..
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile AB Dış İlişkiler Temsilcisi Borrell, Çin ile ilgili meselelerin daha yakından takip edilmesini ve bu konuda ortak po..
Avrupa Birliği (AB), 2015 yılında Alman Federal Meclisine yapılan siber saldırının sorumluları olan 2 Rus yetkili ve 1 askeri birime yaptırım uygulama kara..
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB üyesi ülkelerin liderlerini Avrupa'da Kovid-19 vakalarında görülen artış üzerine gayriresmi toplantı..
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa Birliği'nin (AB), Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın kimyasal maddeyle zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulam..
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ekibinden bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle AB Lid..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bir ticaret anlaşmasına varılması için Avrupa Birliği'ne (AB) verdiği sürenin dolmasına az bir süre kalmasına rağmen t..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, AB'ye "Azerbayca..
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "2020 yılı Türkiye Raporu bu sene de AB'nin önyargılı, yapıcılıktan uzak ve çifte standartlı yaklaşımını yansı..
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefonda görüştü.
Almanya, Hizbullah'ı Avrupa Birliği'nin (AB) terör örgütleri listesine aldırmayı hedefliyor.
AB Konseyi Başkanı Michel, Türkiye ile ilişkiler hakkında, "Bugün çift yönlü bir strateji oluşturulmasına imkan tanıyan bir yaklaşım üzerinde mutabık kaldı..
İsviçre'de halk, Avrupa Birliği (AB) ile serbest dolaşımı sonlandırma teklifini bugün yapılan referandumda reddetti.
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz konusunda BM ile birlikte çok taraflı bir konferans önerisi yaptığını, bölgedeki aktörleri..
AB Liderler Zirvesi'nin 1 hafta ertelendiği bildirildi. 24 Eylül'deki zirve 1 Ekim'de gerçekleştirilecek.
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, AB dışişleri bakanlarının, Rum kesiminin engeli nedeniyle Belarus'a yaptırımlar ko..
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden 31 Ekim'e kadar çıkacağını duyurdu.
Avrupa Birliği (AB) Konseyi, atıklarla mücadele için en sık karşılaşılan tek kullanımlık plastik ürünleri 2021 yılından itibaren yasaklayacak düzenlemeye o..