Yeni Malatyaspor'un kalecisi enkaz altında! Yılmaz Vural son durumu paylaştı

Yeni Malatyaspor Malatya Son depremler
Yeni Malatyaspor'un kalecisi enkaz altında! Yılmaz Vural son durumu paylaştı

7.7'lik deprem sonrası enkaz altında kalan Yeni Malatyaspor'un kaleci Ahmet Eyüp Türkaslan'ın son durumuyla ilgili bilgi veren Teknik Direktörü Yılmaz Vural, "Ahmet Eyüp Türkaslan'ı ararken yandaki iki bina daha yıkılıyor. Allah'tan umut kesilmez. Bekliyoruz" dedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ilimizde hissedilen depremde enkaz altında kalanlar arasında Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ın da olduğu öğrenilmişti. Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, açıklamalarda bulundu.

 Vural, "Ahmet Eyüp Türkaslan'ı ararken yandaki iki bina daha yıkılıyor. O yüzden arama çalışmaları biraz aksadı. Allah'tan umut kesilmez. Bekliyoruz" dedi. 

"PERİŞAN HALDEYİM"

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, "Rizespor maçı sonrası takıma 2 gün izin vermiştim. Oyuncuların birçoğu Malatya'da değildi. Bir tek ikinci kalecimiz Ahmet Eyüp Türkaslan oradaydı. Eşini kurtarmışlar... Perişan haldeyim." dedi.

"KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRERKEN YENİ BİR DEPREM DAHA OLDU"

Yeni Malatyaspor Başkanı Hacı Ahmet Yaman: "Ahmet Eyüp Türkaslan'ın öldüğüne dair haberler gerçeği yansıtmıyor. Kurtarma çalışmaları sürerken yeni bir deprem daha oldu. Bu yüzden ekipler geri çekildi. İnşallah iyi haberlerini alacağız."

Türkaslan'ın eşi enkaz altından çıkarılırken, 28 yaşındaki file bekçisi için de yardım çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: Haber Global

Yeni Malatyaspor Yılmaz Vural Ahmet Eyüp Türkaslan kahramanmaraş malatya son depremler