Ünlü yazar Ece Ergönenç'in sapık kabusu: Samuray kılıçlı katil gibi... Korkuyorum!

Ünlü yazar Ece Ergönenç'in sapık kabusu: Samuray kılıçlı katil gibi... Korkuyorum!

Yazar Maia Ece Ergönenç'in hayatı, platonik aşık Hamza Ş. yüzünden adeta kabusa döndü. Yardım çağrısında bulunan Ergönenç, "Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Çok korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın" dedi.

Ünlü yazar Ece Ergönenç, kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi Hamza Ş. tarafından tehdit ediliyor. Hamza Ş., yazar ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen her gün sosyal medya üzerinden mesaj atıyor.

Yazar Maia Ece Ergönenç, sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapıp takipçileriyle etkileşim içerisindeydi. Bundan 5 yıl kadar önce bir takipçisi onu ekledi mesajlar atmaya başladı. İlk zamanlar pek kale almayan Ergönenç mesajların içeriği tedirgin edici olunca soluğu karakolda aldı. Ancak ne şikayet ne de uzaklaştırma kararı takipçi Hamza Ş.'yi ısrarından geri adım attırmadı.

İddiaya göre şikayetçi olunca giden mahkeme kararlarının ardından sapık takipçi dosyada yer alan bilgiler ışında Ergönenç'in evinin adresini de öğrendi. Bu kez takip daha yakından olmaya başladı. Yaşadığı korku dolu zorlu süreci anlatan Ergönenç şunları söyledi:

 HATIRLAMAK İÇİN ÖLMEM GEREKİYORMUŞ!

"Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum. Onlarca kez şikayet ettim. Mesajlarını çıkarıp polise götürdüm. Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdım. Adresime çiçek gönderdi. O da yetmez gibi evimin yakınlarından fotoğraflar atıp durdu. En korkuncu da şizofreni olması. Benim kendisi ile bir ilişki yaşadığımı ancak benim hatırlamadığımı öne sürüyor. Öyle ki iki oğlumun da kendisinden olduğunu söylüyor.

5 yıldır peşimde. Defalarca şikayet ettim, uzaklaştırma kararı aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu ancak benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor.

Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Evimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın."

ÖLÜMLE TEHDİT EDİYOR

"Bana öyle şeyler yazıyor ki korkudan mesajlara bakamıyorum yüzlerce hesap engelledim. Bana 'Sana öyle bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak. Seni ışık bedenine kavuşturacağım' diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bu başka ne demek olabilir. İlk başlarda bu mesajların tehdit olmadığını da söyledi polisler ama son birkaç yıldır artık kale alıyorlar uzaklaştırma veriyorlar ama yine bir çözüm değil. Bu adamın adli akıl hastanesine yatması lazım. Ben ömrümün tamamını emniyetten koruma kararını uzatarak yaşamak istemiyorum." 

Kaynak: Haber Global