Trabzon ve Ordu'da örtü yangını

'un Akçaabat ilçesinde ve Ordu'nun Kabadüz ilçesinde orman ve çalılık alanda örtü yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri, yangınlara müdahale ediyor.

10.01.2021    16:43

Trabzon'da ilçeye bağlı Sarıca Mahallesi’nin yüksek kesiminde yer alan ormanlık ve çalılık alanda akşam saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yerleşim yerlerine uzak olan yangına ekipler vatandaşların da yardımıyla müdahale etmeye başladı. Ormanlık alanda rüzgârın da etkisiyle süren yangına ekiplerin müdahalesi devam ediyor.

ORDU'DA DA YANGIN ÇIKTI

Ordu'da ilçeye bağlı Aşağı Kirazdere Mahallesi’nin yüksek kesiminde yer alan ormanlık ve çalılık alanda öğle saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Ekipler, vatandaşların da yardımıyla yangına müdahale etti. Yerleşim yerlerine uzak olan yangının, ormanlık alanda rüzgârın da etkisiyle sürdüğü belirtildi. Rüzgar ve fırtınanın etkisiyle 15 dönümlük alanı saran yangında, fındık bahçeleri de zarar görürken, ekipler alevleri söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: DHA

Son Güncelleme : 10.01.2021 - 16:56
Sıradaki Haber Yükleniyor