Toplam 1 ton patlayıcı kullanıldı! Beyaz Saray Apartmanı kepçe ile yıkılmaya başlandı

Gündem haberleri Gaziantep Deprem Kahramanmaraş Depremi

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 2 büyük deprem ve 3 dinamit patlamasının yıkamadığı ağır hasarlı Beyaz Saray Apartmanı'nın iş makinesi ile yıkımına karar verildi. Yıkılmaması ile gündem olan Beyaz Saray Apartmanı, iş makinesi tarafından vurulan ilk kepçeyle zor da olsa yıkılmaya başladı.

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Hacı Ali Öztürk Mahallesi Mezbaha Caddesi üzerindeki 36 daireden oluşan 6 katlı Beyaz Saray Apartmanı, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar aldı.

Deprem sonrası yıkımına karar verilen Beyaz Saray Apartmanı, toplam 1 ton patlayıcıyla 2 gün içerisinde 3 kez patlatılmasına rağmen yıkılmadı.

'BEYAZ SARAY' APARTMANI KEPÇE İLE YIKILMAYA BAŞLANDI

Kullanılan 1 ton patlayıcıya rağmen bir türlü yıkılmayan Beyaz Saray Apartmanı'nın kepçe ile yıkımına karar verildi. Sabah erken saatlerde apartmanın bulunduğu bölgeye gelen iş makinesi, yıkılmaması ile gündem olan Beyaz Saray Apartmanı'na ilk kepçeyi vurarak yıkımına başladı.

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, YARALANDI?

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden kişi sayısının 50 bin 96, yaralanan kişi sayısının ise 107 bin 204 olduğunu söyledi.

KAHRAMANMARAŞ FAY HATTI ÜZERİNDE Mİ?

Kahramanmaraş, bulunduğu jeolojik konum itibariyle deprem açısından oldukça önemli bir bölgededir. Kahramanmaraş ve çevresinde deprem üretme potansiyeline sahip olan çok önemli faylar bulunmaktadır.

ÜÇÜNCÜ DERECE DEPREM BÖLGESİ OLAN İLLER

Eskişehir, Antalya, Tekirdağ, Edirne, Sinop, İstanbul, Kastamonu'yu, Ordu, Samsun, Giresun, Artvin, Şanlıurfa, Mardin, Kilis, Adana, Gaziantep'in de bazı bölgeleri ve Kahramanmaraş, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Kayseri, Yozgat, Çorum, Ankara, Konya, Mersin ve Nevşehir.

EN TEHLİKELİ FAY HATTI NEREDE?

Türkiye'de en tehlikeli fay hatlarından biri Kuzey Anadolu Fay hattıdır. Kuzey Anadolu Fay hattına benzeyen San Andreas Fay Hattı ise dünyanın en tehlikeli fayı olarak biliniyor.

 

Kaynak: İHA

Gaziantep Beyaz Saray Apartmanı kepçe