Togolu kız öğrenciden Emine Erdoğan'a duygusal mektup

emine erdoğan
Togolu kız öğrenciden Emine Erdoğan'a duygusal mektup

Maveda Gloria adlı 12 yaşındaki Togolu kız öğrencinin, Emine Erdoğan'a yazdığı mektup duygulandırdı. Gloria mektubunda, "Burada sizin açtığınız okulda okuyacağım için çok heyecanlıyım. Türkçe öğreneceğim ve Türkiye’ye geleceğim" ifadelerini kullandı.

Türkiye Maarif Vakfının Togo'daki Caisse Kampüsü'nün açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.

12 YAŞINDAKİ KIZIN MEKTUBU DUYGULANDIRDI

Törende, Maveda Gloria adlı Togolu kız öğrencinin Emine Erdoğan'a yazdığı mektup ise duygulandırdı.

7'nci sınıf öğrencisi Gloria, 12 yaşında olduğunu ve 7 kardeşi bulunduğunu belirttiği mektubuna, "Ülkemize hoş geldiniz" diyerek başladı.

"GELECEĞİMİZ SİZİNLE DAHA GÜZEL OLACAK"

Gloria, Togo Maarif Okulundan yazdığını dile getirdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Burada sizin açtığınız okulda okuyacağım için çok heyecanlıyım. Türkçe öğreneceğim ve Türkiye’ye geleceğim. Togo’da ve Afrika’da kız çocukları için imkanlar sınırlı olabiliyor. Ülkemdeki kız çocukları adına sizden, eğitimde ve hayatta eşit haklara sahip olabilmemiz için yol göstermenizi istiyorum. Sizi örnek alarak ben de kadınların eğitimi ve kız çocuklarının iyi haklara sahip olması için çalışacağım. Afrika’ya bir ziyaretçi gibi değil, bir anne gibi geldiğinizi biliyorum. Bu sebeple buradaki varlığınız beni çok heyecanlandırıyor. Geleceğimiz sizinle birlikte daha güzel olacak."

Kaynak: AA

emine erdoğan mektup Togo Türkiye Maarif Vakfı