Tekirdağ'da balyozlu kuyumcu soygunu saniye saniye kamerada

Tekirdağ'da bir kuyumcunun kapısına, kurye olarak çalıştıkları iş yerine ait motosikletle gelen iki soyguncu kameralara yakalandı. Getirdikleri balyozla kuyumcunun kapısını parçalayan hırsızlar altınları çuvala çalıp kaçtı.

Çorlu’nun Esentepe Mahallesi’nde bir kuyumcunun önüne gece geç saatlerde motosikletle gelen iki kişiden biri elindeki balyozla kuyumcunun cam kapısını tuzla buz ederek içeri girerken diğeri motosikletle dışarıda bekledi. Elinde çuvalla kuyumcuya giren şüpheli altınları alıp dışarı çıktı. İki şüpheli daha sonra motosiklete binerek olay yerinden hızla uzaklaştı.

Hem kuyumcuya ait güvenlik kamerasının görüntülerini hem de çevrede bulunan iş yerlerine ait 30’dan fazla kamera görüntüsünü inceleyen polis, önce motosikletin plakasını ardından da olayı gerçekleştirenlerin cezaevinden yeni çıkan ve olayı kurye olarak çalıştıkları işyerine ait motosikletle yapan S.Y. ve Ö.E. adlı kişiler olduğunu tespit etti. Her iki şüphelinin adresine eş zamanlı baskın düzenleyen polis şüpheliler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen balyozlu hırsızlık şüphelileri tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Kaynak: İHA

Tekirdağ Gündem haberleri