Türkiye'nin gözü bu toplantıda! Tam kapanma olacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak. Toplantının ana gündemi le mücadelede yeni tedbirler. En çok merak edilen ise, 'Tam kapanma olacak mı, hangi yeni tedbirler getirilecek?' sorusu.

13.04.2021 03:57

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın başkanlık edeceği bugünkü kabine toplantısında kısıtlamalara ilişkin yeni kararlar alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının, bugün saat 15:00'te başlayacağı bildirildi. 

Kabine, koronavirüsle mücadele ana gündemi ile toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuda bir sunum yapacak. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri toplantıda karara bağlanacak.

TAM KAPANMA OLACAK MI?

Bakan Koca, dünkü Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra tam kapanmaya ilişkin, "Bilim Kurulu öneri anlamında alternatifli yaklaşımlarını ortaya koydu. Bunları ben Kabine’de sunmuş olacağım" demiş ve alınacak kararların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağına işaret etmişti. Tam kapanma olup olmayacağı, olası yeni tedbirler de Erdoğan'ın, kabine toplantısı sonrası yapacağı açıklama ile öğrenilecek.

KORONAVİRÜS AŞI UYGULAMALARI

Çin ve Almanya'dan sipariş edilen aşıların son durumu ve yerli aşı çalışmaları da ele alınacak. Türkiye'deki aşılama süreci de değerlendirilecek.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor