Valilikten flaş uyarı: Akşam saatlerinde kuvvetli yağışa dikkat! Yüksek kesimlere kar düşebilir...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu
Valilikten flaş uyarı: Akşam saatlerinde kuvvetli yağışa dikkat! Yüksek kesimlere kar düşebilir...

Meteoroloji, yurt genelinde etkili olması beklenen sağanak yağış ve soğuk hava nedeniyle peş peşe uyarılarda bulundu. Yaz mevsimine günler kala soğuk havanın etkisine giren illerden Ankara'da da Valilik vatandaşları uyardı. Kentte bu akşam saatlerinde çok kuvvetli sağanak bekleniyor.

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, beklenen kuvvetli sağanak nedeniyle vatandaşlar, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı. Öte yandan, Ankara Valiliği, kentin yüksek kesimlerine kar düşebileceğini ihtimaline karşı da uyarı yapmıştı. 

Ankara Valiliğinden bugün beklenen kuvvetli yağışla ilgili uyarı yapılarak, “Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Ankara'da 16.00-19.00 saatleri arasında kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli gök gürültülü sağanak beklenmesi üzerine Ankara Valiliği tarafından vatandaşlara yönelik uyarı açıklaması yapıldı.

Vatandaşların yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldığı valilik mesajında, “Son meteorolojik değerlendirmelere göre; bugün 16.00-19.00 saatleri arasında Ankara’da kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri, yağış anında kuvvetli rüzgâr, küçük çaplı dolu yağışı beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR BEKLENTİSİ

Ankara Valiliği, şehrin yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini de açıkladı.

 

 

Kaynak: Haber Global

Ankara Ankara haberleri son dakika Ankara haberleri ankara hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü meteoroloji haberleri İstanbul hava durumu