SON DAKİKA! Resmi Gazete'de yayımlandı: Afganistan için yardım kampanyası başlatıldı

resmi gazete Afganistan
SON DAKİKA! Resmi Gazete'de yayımlandı: Afganistan için yardım kampanyası başlatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Afganistan'a yardım kampanyası başlatıldı.

Afganistan’da insani yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacıyla yardım kampanyası başlatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayınlandı.  

Kararda şu ifadeler yer aldı:

“Afganistan'da açlık ve soğuk kış şartları nedeniyle insani yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacıyla yardım kampanyası başlatılması kararlaştırılmış ve söz konusu insani yardım kampanyasının koordinasyonunu yapmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

Kampanya kapsamında valilikler, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların aktarılması ya da gerçek ve tüzel kişilerce doğrudan bağış yapılması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açılacak hesaplar anılan Başkanlık tarafından duyurulur.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Afganistan'a yardım kampanyası için 20/1/2022 tarihinden itibaren kamu bankaları ve/veya özel bankalar nezdinde açtırılan hesaplara yapılmış/yapılacak bağışlar da insani yardım kampanyası kapsamında değerlendirilir.”

SON DAKİKA! Resmi Gazete'de yayımlandı: Afganistan için yardım kampanyası başlatıldı - Resim : 1

Kaynak: Haber Global

Resmi Gazete cumhurbaşkanı erdoğan Afganistan yardım Afganistan için yardım kampanyası başlatıldı