Pençe-Kilit bölgesindeki helikopter kazasında 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Pençe operasyonu

MSB'den gelen son dakika açıklamasına göre; Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, Skorsky tipi bir helikopterin ikmal faaliyeti esnasında teknik nedenlerle sert iniş yapmak zorunda kalarak kaza kırıma uğraması sonucu Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamaya göre, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 4 Eylül'de Skorsky tipi bir helikopterin ikmal faaliyeti esnasında teknik nedenlerle sert iniş yapmak zorunda kalarak kaza kırıma uğraması sonucu Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti şehit oldu.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

Bakanlık, Pençe-Kilit Harekat Bölgesi'nde sert iniş yapmak zorunda kalan helikopterin kaza kırıma uğradığını, helikopterdeki 7 personelin kurtarıldığını, bir personeli arama çalışmalarının sürdüğünü açıklamıştı.

Pençe-Kilit bölgesindeki helikopter kazasında 1 asker şehit oldu - Resim : 1

KILIÇDAROĞLU, ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Giresun'da yarın yapılacak olan grup toplantısına katılmak üzere kente gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak’ın kuzeyinde Skorsky tipi helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin, Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Güvercinlik Mahallesi'ndeki ailesini ziyaret etti. Baba Yılmaz Kesti'ye taziye dileklerini ileten CHP lideri Kılıçdaroğlu, bir süre acılı baba ile konuştu. Kılıçdaroğlu, yapılan duaların ardından Giresun'a hareket etti. 

Pençe-Kilit bölgesindeki helikopter kazasında 1 asker şehit oldu - Resim : 2

 

Kaynak: Haber Global TV

Milli Savunma Bakanlığı Pençe Kilit Operasyonu Helikopter kazası şehit