Meteoroloji'den flaş uyarı! Sıcaklıklar eksilere düşüyor, kar yağışı yarın başlıyor

Balıkesir
Meteoroloji'den flaş uyarı! Sıcaklıklar eksilere düşüyor, kar yağışı yarın başlıyor

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Balıkesir'de yarın öğle saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olacağını ve sıcaklıkların eksilere düşeceğini duyurdu. Vatandaşlar; don, buzlanma ve yoğun kar yağışına karşı uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan hava değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalmayla birlikte mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altına düşecek. Halen sağanak yağmur şeklinde devam etmekte olan yağışların, yarın (12.01.2022 Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Balıkesir’in kuzey ve batısında (Ege kıyıları hariç) akşam saatlerinden itibaren il genelinin yüksek kesimlerinde kar yağışına dönüşmesi bekleniyor.

Balıkesir il merkezi için en düşük/en yüksek hava sıcaklıkları; Çarşamba 3/5, Perşembe -1/2, Cuma -2/5, Cumartesi -4/8, Pazar 0/7 derece olarak tahmin ediliyor. Yağışların batı (Edremit’in yüksek kesimleri, Gönen ve Balya) ilçelerinde kuvvetli poyraz ile birlikte yoğun kar yağışı ve tipi şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.”

 

 

Kaynak: İHA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı kar haberleri Balıkesir haberleri Balıkesir son dakika hava durumu