Son dakika! Meteoroloji'den 27 Ocak-2 Şubat tahmini: Batı kesimlerde sıcaklıklar artacak

Gündem haberleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul
Son dakika! Meteoroloji'den 27 Ocak-2 Şubat tahmini: Batı kesimlerde sıcaklıklar artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 27 Ocak-2 Şubat tarihleri için hava durumu tahmininde, batı bölgelerde sıcaklık artışı beklendiğini bildirdi ancak yarın birçok bölge için yoğun kar uyarısı devam ediyor.

Türkiye'yi etkisi altına alan özellikle İstanbul'da hayatı felç eden soğuk ve kar yağışlı hava, batı bölgelerde etkisini azalttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 27 Ocak-2 Şubat tarihleri için yaptığı haftalık hava durumu tahmininde,
"İç ve batı kesimlerde 6 ila 14 derece olmak üzere mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren batı kesimlerde artacağı tahmin ediliyor" denildi.

Haritalı tahminde de İstanbul'da kar yağışının cuma günü itibarıyla etkisini tamamen yitirmesi bekleniyor. Yurt genelinde ise kar yağışının 2 Şubat Çarşamba itibarıyla etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

YARIN BİRÇOK İL İÇİN YOĞUN KAR UYARISI

Haritalı tahmine göre, yoğun kar yağışı yarın da birçok ilde etkisini sürdürecek. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kar yağışının yoğun bir şekilde yarın etkili olması bekleniyor.

Son dakika! Meteoroloji'den 27 Ocak-2 Şubat tahmini: Batı kesimlerde sıcaklıklar artacak - Resim : 1

Öte yandan, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzeyi için kuvvetli kar yağışı uyarısı verildi. 

METEOROLOJİ'NİN RENK KODLU UYARI HARİTASI İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Haber Global

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 27 ocak hava durumu şubat ayı hava durum istanbulda kar bitti mi kar yağışı ne kadar sürecek