MEB'den Kılıçdaroğlu'na mülakat yanıtı: Söz konusu Danıştay kararını açıklamaya davet ediyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu CHP
MEB'den Kılıçdaroğlu'na mülakat yanıtı: Söz konusu Danıştay kararını açıklamaya davet ediyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'mülakatta artı 3 eksi 3 puan' sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 bin öğretmen atamasında yapılan sözlü sınava yönelik sözlerine MEB'den yanıt geldi.

MEB'den yapılan açıklama şöyle:

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmen atama sürecinde gerçekleştirilen sözlü sınava yönelik yaptığı açıklamaya dair kamuoyunu bilgilendirme gereği ortaya çıkmıştır.

Sayın Kılıçdaroğlu söz konusu açıklamasında; “Danıştayın verdiği bir karar var. Mülakatta artı 3 eksi 3 puan verebilirsiniz diyor. Bir puan aralığı belirliyor. Aldığı puanla, yazılıda aldığı, KPSS’de aldığı puanla mülakatta verilecek puanın aralığını belirliyor. Buna uymuyorlar. Yani Danıştay kararına uymuyorlar." ifadelerine yer vermiştir.

Bu ifade ile kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir. Söz konusu ifadede atıfta bulunulduğu gibi bir Danıştay kararı yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı, hukuk devleti ilkesine sıkı sıkıya bağlıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’nu Milli Eğitim Bakanlığımızı uymamakla itham ettiği söz konusu Danıştay kararını açıklamaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den de konuyla ilgili bir açıklama geldi. Özer,  Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin" dedi.

Kaynak: Haber Global TV

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Kemal Kılıçdaroğlu mülakat puanı son dakika