Esenyurt'ta depo yangını

Gündem haberleri İstanbul son dakika

Esenyurt'ta kimyasal maddeler bulunan fabrikanın deposunda çıkan yangın 3 buçuk saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Son Dakika Haberi... Yangın, saat 06.00 sıralarında Esenyurt Kıraç Osmangazi Mahallesi Sevgi Sokak üzerinde bulunan tek katlı depoda henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. İçerisinde balata spreyi gibi kimyasal maddelerin bulunduğu depo alevler içinde kalırken patlama sesleri de duyuldu. İhbar üzerine olay yerine itfaiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Esenyurt'ta depo yangını - Resim : 1

İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken 3 buçuk saatlik çalışmanın sonunda yangını kontrol altına aldı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'ta olay yerinde incelemelerde bulundu. Başkan Bozkurt yangına ilişkin, "Yangınla ilgili net bilgi vermek mümkün değil. Kapalı alanda yapılan bir çalışma aşağıyı tam göremiyoruz.

Esenyurt'ta depo yangını - Resim : 2

 Gaz buharlaşınca yanmaya başlıyor. Kimyasal malzemeler ve suyla soğutma çalışmaları yapılarak kontrol altına alınmaya çalışılıyor" dedi. Öte yandan alevler içinde kalan depo dron ile havadan görüntülenirken yangının çıkış nedeni ise yapılan incelemenin ardından belli olacak.

 

Kaynak: DHA