Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Seçil Erzan' açıklaması: Bankanın en üst düzey yöneticileri...

Arda Turan Fatih Terim Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Seçil Erzan' açıklaması: Bankanın en üst düzey yöneticileri...

'Seçil Erzan'ın fon dolandırıcılığı' olayı hakkında ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Futbolcu arkadaşlarla ilgili süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda netice alırız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinin dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi çok sayıda ünlü futbolcunun da yer aldığı 'Seçil Erzan'ın fon dolandırıcılığı' soruşturması hakkındaki soruya da yanıt verdi.

Konu hakkında ilk kez açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır" dedi. 

"BANKANIN EN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE İLGİLİ DE ŞU ANDA BÜTÜN SORUŞTURMALAR DEVAM EDİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız."

Kaynak: Haber Global TV