Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Maalesef bir şehidimiz daha var

Gündem haberleri Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası soruları yanıtladı. Erdoğan, Pençe Kilit Harekatı'nda bir uzman çavuşun şehit düştüğünü duyurdu. Erdoğan, "45 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Pençe Kilit Harekatı'nda 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtirken, 1 askerin daha şehit düştüğünü bildirdi. 

Erdoğan'ın açıklamaları:

Bu süreç içinde özellikle Kuzey Irak'taki harekat Pençe Harekatı, şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat. Terör örgütü de son çırpınışları olarak, Kandil'den de gelen talimatla, yakıp yıkın gibi, yerine getirmenin gayreti içindeler.

"MAALESEF BİR ŞEHİDİMİZ DAHA VAR"

45 terörist etkisiz hale getirildi. Maalesef bir şehidimiz daha var. Biz uzman çavuşumuz şehit oldu. Şehidimiz 3 oldu. Bütün ekiplerimiz, komandolarımız, ellerinden gelen gayretleri yapıyorlar. Sonuna kadar, temizlik harekatı bitene kadar bu iş devam edecek. Komandolarımız şu anda çok büyük başarılar elde ettiler, elde ediyorlar. İnlerde, mağaralarda pek çok mühimmat ele geçirildi.

"BUGÜN YARIN GÖRÜŞME PLANLIYORUM"

(Putin-Zelenski görüşmesi olur mu?) Ümitsiz değilim, bugün yarın kendileriyle görüşme planlıyorum. 

 

Kaynak: Haber Global

Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı